Ostatnie miesiące były trudne dla włosów z wielu powodów. Nagłe zmiany temperatur, niesprzyjające warunki atmosferyczne czy sztuczne materiały, które znacznie osłabiają ich kondycję, to tylko część tego, z czym musiały się zmierzyć. Wraz z wiosną i nadejściem ciepłych dni warto zadbać o to, by nasza fryzura prezentowała się fantastycznie. Jak to zrobić?
Nie ufaj błędnym mitom na temat mycia i pielęgnacji.
Jego nieoczywiste zastosowanie robi furorę w sieci.
Odżywka do włosów to nieodzowny element pielęgnacyjnej rutyny wielu pań. Popularny kosmetyk pozwala przywrócić zdrowy blask zniszczonym pasmom i uporać się z przesuszonymi końcówkami, ale to niejedyne jego zastosowanie. Jeśli produkt nie spełnia naszych oczekiwań, możemy wykorzystać jego potencjał na wiele innych sposobów.
Nie każdy szampon, odżywka czy maska będą odpowiednie dla naszych włosów. Od czego to zależy? Od porowatości włosów. Trycholog Magdalena Szymczak w Dzień Dobry TVN podpowiedziała, jak prawidłowo określić porowatość.
- Pasma stają się miękkie i błyszczące - zaznacza w rozmowie z dziendobry.tvn.pl ekspertka Agata Dziurdziak.
Jak w pielęgnacji wykorzystywano płyn do mycia naczyń?
Dobry szampon do włosów suchych jest w stanie przywrócić dobrą kondycję zniszczonym, przesuszonym i zmęczonym stylizacją włosom. Ponieważ wymagają one specjalnego traktowania, szampon do włosów suchych i wypadających powinien w większości składać się z naturalnych składników.
Jak wpływa na wygląd fryzury?
W sezonie zimowym wiele osób zmaga się z problemem puszących się włosów. Sprawdź, jak łatwo możesz odżywić swoje włosy domowym botoksem.
Ziołowe płukanki do włosów doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie domowej pielęgnacji. Zawarte w nich składniki nie tylko poprawiają kondycję pasm, ale też skutecznie pobudzają ich wzrost. Ocet rozmarynowy, który można z łatwością przygotować we własnej kuchni, wykazuje także inne, równie cenne właściwości. Dlaczego warto go stosować?
Jedwab kojarzy się przede wszystkim z niezwykle elegancką i przyjemną dla skóry tkaniną. To jednak nie tylko wysokiej jakości surowiec włókienniczy, ale także cenny składnik kosmetyków, który ma zbawienny wpływ na kondycję skóry i włosów. Jego dobroczynne właściwości wykorzystywane są w kosmetyce na wiele sposobów.
Sfermentowana woda ryżowa to naturalny kosmetyk, który doskonale wpływa na kondycję włosów i skóry. Jej dobroczynne właściwości znane są zwłaszcza Azjatkom, które od wieków wykorzystują ją do przeprowadzania swoich pielęgnacyjnych rytuałów. Mieszanką cennych protein, która pozostaje w garnku po ugotowaniu ryżu, można z powodzeniem płukać włosy lub przemywać twarz o poranku. Zobacz, jak przygotować wodę ryżową w domu.
Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Tradycyjnie popularnym kierunkiem letnich wyjazdów są nadmorskie kurorty. Godziny spędzone w pełnym słońcu na plaży i częste kąpiele w słonej wodzie mogą jednak negatywnie oddziaływać na nasze włosy. Dlatego w czasie urlopu wymagają one szczególnej ochrony i pielęgnacji. Jak się o nie zatroszczyć?
Świadoma pielęgnacja włosów to temat, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Nic w tym dziwnego, przecież niemal każda z nas marzy o tym, by cieszyć się perfekcyjną fryzurą każdego dnia. Nawet proste zabiegi wykonywane w domowym zaciszu mogą sprawić, że włosy staną się gęste i lśniące, a ich kondycja znacznie się poprawi. Wystarczy wprowadzić do swojej rutyny kilka zasad - na ich czele znajduje się równowaga PEH.
Szampon rozjaśniający włosy to jeden ze specjalistycznych produktów do włosów. Nie należy go jednak mylić z szamponetką ani szamponem koloryzującym. To kosmetyk, który pozwala zachować piękno farbowanych włosów na dłużej, a z naturalnych blond włosów wydobywa blask i przeciwdziała ich matowieniu.
Z tym problemem spotkała się chyba każda farbowana blondynka - według etykiety na opakowaniu specyfiku do barwienia włosów kosmyki miały być platynowe lub miodowe, a po jakimś niestety zaczęły żółknąć. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zaradzić? Zapytaliśmy o to fryzjera Dawida Krynickiego.
Zima nie jest zbyt łaskawa dla naszych włosów. Po miesiącach noszenia czapek, przebywania w suchych pomieszczeniach oraz ekspozycji na mróz i skoki temperatur zwykle zaczynamy wiosenny sezon z przesuszoną, łamliwą czupryną. Jak nadać fryzurze z powrotem blask i zadbać o jej kondycję? Nieocenione w tym przypadku okażą się maseczki. Uwaga - nie musisz od razu biec do sklepu. Większość masek do włosów wykonasz w domu sam.
Z bawełny powstają nie tylko ubrania, z jej nasion pozyskuje się bowiem olej o cennych właściwościach regeneracyjnych. Jest on wykorzystywany do pielęgnacji suchej skóry oraz zniszczonych, porowatych włosów. Powstaje w drodze tłoczenia na zimno, jest lekki i pozbawiony charakterystycznego zapachu.
Z problem oklapniętych włosów zmaga się wiele kobiet. Jak zatem zwiększyć ich objętość za pomocą fryzury i kosmetyków? O tym w Dzień Dobry TVN mówili styliści fryzur: Robert Persiński i Ildar Mustakimov.