Trendy modowe

Trendy ślubne na 2021/2022. Ekspertka: "W tym sezonie najważniejsze jest bycie sobą"

Trendy modowe

Aktualizacja:

Pandemia pokrzyżowała plany wielu parom młodym. Nie oznacza to jednak, że śluby się nie odbywają. Ale czy w tych trudnych czasach możemy mówić o trendach? Co dominuje – przepych, a może minimalizm? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzyły się prowadzące program "Ach, ten ślub": projektantka Magda Socha-Włodarska i ekspertka od dekoracji Agnieszka Winnicka.

Pandemia koronawirusa bez dwóch zdań wpłynęła na trendy modowe. Kolorowe sukienki porzuciliśmy na rzecz dresów, szpilki na kapcie po domu. A jak wygląda to w przypadku branży ślubnej? Nasze ekspertki zgodnie przyznały, że organizując ślub przede wszystkim para młoda myśli o sobie i najbliższych. I to jest najgorętszy trend.

- Tendencja jest taka, że organizowane są mikrośluby. To zdecydowanie mniejsze uroczystości niż były do tej pory. To wpływa bardzo też na to, jak tego dnia chcemy wyglądać i się czuć. Dlatego w tym sezonie najmocniejszym trendem jest bycie sobą. Jeśli miałabym już wyłuskać trendy, bo oczywiście zawsze się jakoś nazywają i pojawiają, bo to podsumowanie, co w danym sezonie będzie najbardziej inspirujące, to m.in. jest przekładanie mody codziennej, np. oversizowy garnitur – tłumaczyła Magda Socha-Włodarska.

Suknie ślubne na sezon 2021/2022

Zdaniem projektantki w tym sezonie pokochamy też suknie o prostych i opływających formach. Kreacje minimalistyczne nigdy nie wychodzą z mody, natomiast ekspertka podkreśliła, że w 2021 będą one szczególnie doceniane. Ponadto decydując się na nie, można zaszaleć z dodatkami – biżuterią czy butami. - Jeśli organizujemy przyjęcie w ogródku rodziców, to złote klapki są świetną alternatywą dla szpilek – zaznaczyła.

Do łask wrócą też suknie o długości 7/8 z lat 40. i 50. – To minimalistyczna, ultrakobieca forma. Jeśli ktoś kocha Audrey Hepburn, to propozycja dla niego – poradziła Magda Socha-Włodarska.

Motywy ślubne

W minionych latach wiele par decydowało się na zorganizowanie ślubu z motywem przewodnim. Niektórzy wybierali styl boho, a inni - Wielkiego Gatsby'ego. A jak jest obecnie?

- Teraz bardziej skupiamy się na tym, co mamy w serduchu i co chcemy powiedzieć o sobie swoim gościom. Chciałbym przekazać parom młodym, żeby niekoniecznie patrzyły na trendy. Zobaczcie jeszcze kilka lat temu była trawa bambusowa we wszystkich dekoracjach. Ona automatycznie już się przejadła - wyjaśniła Agnieszka Winnicka.

Podkreśliła przy tym, że decydując się na dekoracje, warto wplatać rzeczy, które można wielokrotnie wykorzystać. Eksperta w studiu pokazała swoją ekspozycję z roślin doniczkowych oraz gałęzi, które znalazła w rowie. Nie zabrakło też pąków magnolii, zapowiadających wiosnę.

Zobacz dekoracje i suknie ślubne w materiale wideo . Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .

Zobacz także:

Piłkarz-elegant Grzegorz Krychowiak. Czy widział memy dotyczące jego nowej fryzury?

Sposoby na urodę według Lady Diany. Jakie były jej ulubione kosmetyki?

Pielęgnacja cery według naszych mam. Czego możemy się od nich nauczyć?

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości