Trendy modowe

Gumka scrunchie - jak samodzielnie uszyć najmodniejszy dodatek ostatnich sezonów?

Trendy modowe

Milita Nikonorov to projektantka mody, która na co dzień zajmuje się sukniami ślubnymi. Specjalnie dla naszych widzów specjalistka pokazała, jak krok po kroku wykonać najmodniejszy dodatek tego sezonu – materiałową gumkę do włosów.

Gumka scrunchie – jak samodzielnie ją wykonać?

Gumka scrunchie od kilku sezonów króluje na salonach. Może być welurowa, satynowa, frotowa czy neonowa. Wybór jest naprawdę duży, zatem nasze stylizacje z modnym dodatkiem na głowie zależą tylko od naszej kreatywność. Co powiecie na autorski projekt? Samodzielne uszycie gumki dostarczy wam nie tylko świetniej zabawy, ale także satysfakcji, że nikt inny nie będzie miał takiego dodatku jak wy. To co, zabieramy się za pracę?

Do wykonania gumki scrunchie potrzebne będą:

  • materiał na gumkę o wymiarach około 60 cm x 13 cm
  • prawdziwa gumka, około 12-15 cm,
  • agrafka albo wsuwka
  • materiał na wstążkę o wymiarach 80 cm x 20 cm

Jak wykonać gumkę scrunchie

Wykonanie gumki scrunchie wcale nie jest trudne. Dzięki radom naszej specjalistki modny dodatek wykonacie w kilka minut. Od czego zacząć? Złóżcie materiał prawą stroną do prawej, a następnie przeszyjcie maszyną do szycia wzdłuż dłuższej linii. Po utworzeniu "tunelu" przewijamy materiał na drugą stronę i za pomocą agrafki wsuwamy w środek gumkę. Żeby lepiej się trzymała, możemy ją przyszyć do brzegu, a następnie złączyć krótsze krawędzie. Tak oto, w prosty sposób mamy już bazę – czyli naszą gumkę. Do scrunchie możemy dodać także wstążkę lub kokardę. Ta ozdoba z pewnością doda dziewczęcości wiosennym stylizacjom. Jak ją wykonać? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Joanna Jabłczyńska na uroczym nagraniu z dzieciństwa. "Nie wiem, co lepsze w tym filmie - moja fryzura czy dykcja"

Sylwia Grzeszczak zachwyciła fanów fryzurą: "Teraz to jest ta piękna i prawdziwa Sylwia, którą lubię"

Agnieszka Kotońska z "Gogglebox" chwali się nową fryzurą. "Jakbyś przechodziła drugą młodość"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości