ozdoby

  ozdoby

  Każdy z nas ma w domu stare świąteczne ozdoby. W jaki sposób niewielkim nakładem sił i środków, nadać im drugie życie i zrobić oryginalne ozdoby choinkowe? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen rodzinnego ciepła i radości. Aby uczcić wspólne chwile, warto zadbać o klimatyczne dekoracje do mieszkania. Ozdoby bożonarodzeniowe "zrób to sam" będą nie tylko najtańsze w wykonaniu, ale też wyrażą zaangażowanie w życie domu oraz wniosą do niego przytulną atmosferę.

  Drewniane ozdoby są sprawdzoną metodą na to, żeby stworzyć we wnętrzu przytulną atmosferę. Bogato zdobione, pełne ornamentów, a może minimalistyczne, w stylu skandynawskim? Z surowego drewna, a może malowane? Możliwości jest mnóstwo i tylko od Ciebie zależy, jakie dekoracje z drewna dobierzesz do swojego mieszkania. Sprawdź, z czego możesz wybierać.

  Stylowo urządzone mieszkanie nie obędzie się bez ciekawych dekoracji. To one wnoszą przytulną atmosferę, podkreślają zainteresowania domowników lub przywołują wspomnienia z wakacji. Najbardziej wartościowe będą własnoręcznie robione ozdoby do domu. Proponujemy kilka sprawdzonych sposobów na to, by udekorować wnętrze.

  Wielkanoc już za tydzień. To najlepszy czas, aby wprowadzić do naszego domu iście świąteczny klimat. Króliczki, kolorowe pisanki i kwiaty - to ozdoby, które zna chyba każdy. My postanowiliśmy wyjść poza schemat oraz przedstawić nietypowe i oryginalne stroiki. Dzięki nim poczujecie we wnętrzach prawdziwą wiosnę.

  Wielkimi krokami nadchodzi Wielkanoc. W tym roku będzie ona nieco inna ze względu na panującą wciąż pandemię. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w naszym domu zagościł świąteczny klimat -zajączki, mazurki, pisanki, żonkile i kolorowe palemki. Na kilka dni przed Niedzielą Palmową nasza specjalistka, Elżbieta Cieloszyk pokazała, jak wykonać ozdobę z bibuły i krepiny.

  Obecnie coraz rzadziej na podwórkach czy w oknach spotyka się bożonarodzeniowe ozdoby, a szkoda - nawet gdy na zewnątrz nie ma śniegu, to właśnie one tworzą świąteczną atmosferę. O odpowiedni zimowy klimat dba jednak Bogdan Mamcarczyk z Chełmka koło Oświęcimia. Jego dom jest podobno najbardziej rozświetlonym budynkiem w Polsce.

  Dekoracje z kasztanów wprowadzają magiczny klimat do jesiennego domu. Nieco nostalgiczne, a mimo wszystko wesołe, potrafią wyeksponować wszystkie zalety jesieni. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie dużego wieńca czy małego świecznika – każda z tych ozdób będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

  W latach 80. i 90. na kobiecych głowach królowały ozdoby. Teraz te ozdoby wracają do łask. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekspertkę Izabelę Bagińską, by pokazała nam, jak nosić te ozdoby na włosach kręconych i prostych.

  Z okazji Mikołajek urząd miasta i zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przygotowały niespodziankę dla pasażerów. Co to takiego? Otóż niektóre pociągi metra zostały ozdobione i wyglądają jak sanie Mikołaja. Czy ten pomysł przypadł do gustu pasażerom? Sprawdził to Marcin Sawicki. Dlaczego dziennikarz Dzień Dobry TVN czuł się, jak renifer odczepiony od zaprzęgu Świętego Mikołaja? :)

  Dyniowych lampionów nie może zabraknąć na żadnej halloweenowej imprezie. Jak je wykonać? To proste! W kawiarence TVN dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z mistrzami carvingu, czyli sztuki wycinania owoców i warzyw: Dominiką Sadowską i Pawłem Sztenderskim. jaki rodzaj dyni wybrać? Co będzie nam potrzebne? I czy taka zabawa jest bezpieczna dla dzieci?