Trendy modowe

Jakie są zalety tatuażu na rękaw? Które wzory wybrać i jak zaprojektować tatuaż?

Trendy modowe

Aktualizacja:
Kobieta z tatuażem na ramieniu

Tatuaże na ciele nie zawsze są dobrze odbierane przez społeczeństwo. Mowa tu m.in. o miejscach pracy. Tatuaż rękaw ma tę zaletę, że w każdej chwili może zostać ukryty pod ubraniem. W przypadku tatuażu twarzy, dłoni lub szyi nie jest to możliwe. Dzięki rękawowi nadal można wyrażać swoją osobowość i poglądy bez ryzyka narażenia się na nieprzyjemności ze strony pracodawcy. Jakie są najciekawsze wzory tatuaży na rękaw?

Tatuaż rękaw jest uznawany za jeden z bezpieczniejszych. Wokół ramienia nie występują bowiem żadne ważne narządy, które mogłyby zostać narażone na uszkodzenie. Tatuaż na rękaw jest pod tym względem o wiele lepszy niż ten wykonywany na powiekach, na klatce piersiowej czy w okolicach pępka. Koszt tatuażu rękawa wynosi 2500–3000 złotych. Wysoka cena spowodowana jest dużą powierzchnią tatuażu oraz faktem, że jego wykonanie należy podzielić na kilka sesji.

Zobacz także: Tatuaż z henny, czyli ciekawy pomysł na ozdobienie ciała. Sprawdź jak go wykonać

Męski tatuaż na rękaw – jakie motywy najchętniej wybierają panowie?

Tatuaż rękaw jest wciąż częściej kojarzony z męską częścią społeczeństwa. Panowie chętnie wybierają wzory, które współbrzmią z ich charakterem. Mężczyźni lubią proste, tradycyjne, współgrające ze sobą motywy i linie. Najczęściej wybieranymi motywami męskiego tatuażu na rękaw są symbole plemienne, zwierzęce, np. tatuaż rękaw wilk, wszelkiego rodzaju smoki, czaszki lub kotwice, kojarzące się z siłą, wytrwałością, mocą. Innym bardzo popularnym wzorem męskiego tatuażu na rękaw jest biomechanika. Biomechanizm to zestawienie pierwiastka ludzkiego z elektroniką, mechaniką, elementami pochodzącymi z kosmosu. Biomechaniczny tatuaż na rękaw prezentuje najczęściej elementy anatomii człowieka, rzadziej zwierzęcia, którego kości zostały zastąpione metalowymi narzędziami, tłokami, zespolonymi ze ścięgnami i mięśniami. Biomechanika to bardzo symboliczny tatuaż, łączący w sobie trójwymiarowość z hiperrealizmem. Za prekursora tego nurtu uważa się artystę Hansa Rudolfa Gigera.

A jakich wzorów najlepiej nie wybierać na męski tatuaż na rękaw? Lepiej omijać motywy, które są modne, "na czasie", gdyż za kilka lat stracą atrakcyjność, a osoba wytatuowana będzie żałowała swojej decyzji. Chodzi tu głównie o wzory powiązane z aktualną sytuacją życiową tatuowanego (czyli motywy szkolne, herby uczelni) lub wzory, frazy, wizerunki postaci z modnych filmów, książek, utworów muzycznych. Lepiej też zrezygnować z napisów w języku, którego się nie zna (np. w języku chińskim).

Damski tatuaż rękaw – które wzory są najpopularniejsze?

Jeszcze do niedawna tatuaż na rękaw zarezerwowany był głównie dla panów. Damski tatuaż rękaw kojarzony był dość negatywnie, jako niepasujący do kobiety kulturalnej, dobrze wychowanej. Jednak dziś tego typu tatuaże stały się coraz popularniejsze i nikogo już nie szokuje widok kobiety z wytatuowanymi ramionami. Odpowiednio dobrane wzory mogą wręcz dodać kobiecie seksapilu oraz podkreślić jej osobowość. Jakie są najczęściej wybierane damskie wzory tatuażu na rękaw ? Panie chętnie sięgają po motywy roślinne ( tatuaż rękaw z różami , tatuaż na rękaw z lasem ), wszelkiego rodzaju napisy, motywy zwierzęce (ptaki, koty, węże), zegarki, linie, czaszki. Kobiety wybierają zazwyczaj monochromatyczne wzory tatuażu na rękaw, jednak równie ciekawie prezentują się tatuaże kolorowe.

Zobacz także: Tatuaż, który przywraca Amazonkom uśmiech

Sztuczny tatuaż rękaw, czyli dobra alternatywa dla tradycyjnego tatuażu

Sztuczny tatuaż rękaw to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy marzą o pięknie ozdobionych ramionach, ale z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na wykonanie tatuażu. Nakładany tatuaż na rękaw wykonany jest zazwyczaj z wytrzymałej dzianiny-siateczki, która ma imitować tatuaż. Siatka jest elastyczna, przez co świetnie dopasowuje się do kształtu ramienia. Istnieją różne barwy dzianiny, dzięki czemu siatka dobrze scali się z odcieniem skóry. Na rynku dostać można sztuczne tatuaże na rękaw przeznaczone zarówno dla pań, jak i panów. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że w każdej chwili można dowolnie zmienić noszony wzór bez konieczności korzystania z salonu tatuażu.

Jak zaprojektować tatuaż na rękaw?

Tatuaż na rękaw to dzieło, które zajmuje znaczną część ciała. Wszystkie elementy i wzory powinny więc być spójne, powiązane ze sobą formą, kształtem, tematyką. Jak znaleźć pomysł na tatuaż na rękaw? Tatuaż powinien odzwierciedlać osobowość, poglądy i zainteresowania danej osoby. Wiele inspiracji można zaczerpnąć z internetu. Dobrze jest także skorzystać z wiedzy i doradztwa profesjonalnych tatuażystów, którzy przed wykonaniem tatuażu zaprezentują dopracowany projekt, zgodny z wolą klienta.

Więcej:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości