Pielęgnacja twarzy i ciała

W pielęgnacji nie zaniedbuj szyi. To ona zdradza Twój wiek

Pielęgnacja twarzy i ciała

Kobiety w domowej pielęgnacji często zapominają o oczyszczaniu i nawilżaniu szyi. Niestety zaniedbując tę część naszego ciała doprowadzamy do tego, że pojawiają się tam zmarszczki. Jak temu zapobiec? Jak odpowiednio dbać o skórę szyi?

Dbaj o szyję w czasie pielęgnacji

Proces starzenia się skóry zaczyna się już po 25. roku życia. Wynika on z zaburzenia równowagi pomiędzy produkcją włókien kolagenowych, a ich degradacją poprzez enzymy zawarte w skórze właściwej. Jak zwróciła uwagę lekarz medycyny estetycznej Joanna Wolanin, szyja jest przez kobiety zaniedbywana. Pielęgnacja często kończy się na granicy żuchwy. Nakładając filtry przeciwsłoneczne pamiętamy jedynie o twarzy. Zapominany o szyi, dekolcie czy dłoniach, które również zdradzają nasz wiek.

Skóra na szyi i na dłoniach jest o wiele cieńsza, dlatego też jest narażona na wszelkie uszkodzenia

Stop zmarszczkom na szyi

Choć proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25. Roku życia, to tak naprawdę staje się on widoczny dopiero w okolicach 40. To wówczas zauważamy na szyi pierwsze, ale wyraźne zmarszczki. Skóra staje bardziej wiotka. Joanna Wolanin zachęca do tego, by jeszcze przed 30. Wdrożyć w codzienną pielęgnację czynności poprawiające kondycję szyi. Najpierw w domu, a następnie w gabinetach medycyny estetycznej.

Do najpopularniejszych zabiegów w gabinetach, które poprawiają kondycję skóry szyi należą:

  • Mezoterapia. Zabieg polega na podawaniu do skóry za pomocą zakuwania igiełkami substancji pobudzających jędrność skóry, między innymi: kwas hialuronowy, koktajle witaminowe, substancje ujędrniające, kolagen.
  • Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących, które mają za zadanie produkcję kolagenu i włókien kolagenowych, które w konsekwencji prowadzą do pogrubienia skóry, a wiec wypłycanie drobnych zmarszczek.
  • Wampirzy lifting. Zabieg polega na wykonaniu mezoterapii osoczem bogato płytkowym. Jest w nim wszystko ,co potrzebne do regeneracji skóry.
  • Laser frakcyjny CO2. Zabieg polega na kontrolowanym oparzeniu skóry. To powoduje liczne mikro uszkodzenia, które pobudzają do powstawania stanu zapalnego skóry. Dzięki temu w skórze tworzą się nowe włókna. Zabieg przynosi duże efekty. Po zakończeniu procesu gojenia skóra jest jędrna. Należy go wykonywać w sezonie jesienno-zimowym.
  • Fale radiowe. Ciepło powoduje silną regenerację włókien kolagenu. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry, przez zakończenia igiełek przechodź impuls działający.
  • Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Należy wykonywać je regularnie.

Pielęgnacja domowa

Zanim udamy się do gabinetu medycyny estetycznej, warto wprowadzić kilka czynności do domowej pielęgnacji skóry szyi. Kosmetolog Sylwia Buczkowska zachęca, by przynajmniej raz w tygodniu wykonywać peeling enzymatyczny bądź peeling mechaniczny np. z kawy lub soli drobnoziarnistej. Warto stosować również szczoteczki soniczne. Następnie po dokładnym oczyszczeniu skóry należy zaaplikować raz lub dwa razy dziennie serum i krem nawilżający.

Wybierajmy serum z witaminą C, która jest naturalnym antyoksydantem.

Pamiętajmy, że kremy trzeba wmasować ruchem okrężnym do góry, przede wszystkim te zawierające kwas hialuronowy, retinol bądź peptydy.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości