Pielęgnacja twarzy i ciała

Pokonaj cellulit bez wydawania majątku. Garść domowych sposobów na walkę z pomarańczową skórką

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Cellulit spędza sen z powiek wielu kobietom, które - by pozbyć się pomarańczowej skórki - często decydują się na drogie zabiegi medycyny estetycznej. Tymczasem nawet domowe sposoby mogą przyczyniać się do stopniowego wygładzania skóry na udach i pośladach. Oto garść wskazówek od goszczącej w studiu kosmetolożki.

Czym jest cellulit?

Cellulit może dotykać nawet 90 proc. kobiet po 25. roku życia i pojawia się w postaci nierówności, zgrubień i pofałdowań np. na udach, pośladkach, ale i ramionach. Często bywa efektem złej diety, ale także problemów hormonalnych czy tych z krążeniem, które są spowodowane przez np. noszenie obcisłej odzieży czy siedzący tryb życia.

Domowy oręż

Cellulit choć bywa powszechny, może się stać powodem kompleksów wielu kobiet i dziewcząt, które zwłaszcza w cieplejsze dni chciałyby pokazać gładką skórkę. W tym celu wydają krocie na drogie zabiegi medycyny estetyczne czy specyfiki kosmetyczne. Tymczasem walka z pomarańczową skórką jest możliwa również dzięki rzeczom, które mogą znajdować się w domowych szafkach czy nawet spiżarni. Kilka pożytecznych wskazówek dała goszcząca w studiu Dzień Dobry TVN kosmetolożka Urszula Sikorska.

Masaż bańką chińską

Walka z cellulitem możliwa jest m.in. dzięki pobudzeniu mikrokrążenia naszej skóry przy pomocy masażu, dzięki któremu usuniemy złogi limfy. Do jego zrobienia można wykorzystać np. gumową bańkę chińską.

Zobacz także: Laser emerge - jak działa i jakie zabiegi wykonuje się z jego pomocą?

Przy zassaniu bańki uzyskujemy bardzo mocny efekt przekrwienia

- zaznaczyła kosmetolożka.

Na dany obszar nakładamy oliwkę, a następnie zasysamy na skórze bańkę i kolistymi ruchami wykonujemy masaż (zawsze w kierunku serca).

Złuszczanie skóry peelingami

Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu, musimy pamiętać także o nawilżaniu skóry i jej złuszczaniu. Mogą do tego posłużyć peelingi, które bez problemu wykonamy w domu. Goszcząca w studiu Urszula Sikowska zdradziła przepisy na przykładowe specyfiki:

Peeling solny

Składniki:

  • 3 łyżki soli morskiej
  • łyżeczka cynamonu
  • 2 łyżki miodu
  • olej kokosowy lub oliwa z oliwek

Przygotowanie:

Wszystko mieszamy aż do uzyskania papki, którą potem nakładamy na wilgotną skórę i pocieramy mocno. Dla wzmocnienia efektu można dodatkowo użyć szczotkę, którą rozprowadzimy pozostałe resztki peelingu.

Peeling cukrowy

Składniki:

  • 2-3 duże łyżki cukru trzcinowego
  • oliwa z oliwek
  • olejek eteryczny (np. grapefruitowy, lawendowy lub cydrowy)
  • opcjonalnie fusy z kawy

Przygotowanie:

Całość mieszamy ze sobą, do uzyskania papki. W dalszej kolejności nakładamy na wilgotną skórę i mocno masujemy.

Masaż szczotką

Dodatkowym wsparciem w walce z cellulitem mogą okazać się szczotki, których często używamy pod prysznicem. Niektóre z nich są zalecane do stosowania na mokrą skórę, inne zaś do szczotkowania na sucho. Tak samo jak w przypadku innych masaży, tak i tutaj obowiązuje kierunek do serca.

Ważne: pamiętaj, że do walki z cellulitem niezbędne są też odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie cukrów, ruch oraz picie odpowiedniej ilości wody (minimum 2 litry).

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości