Koronawirus

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister podaje prawdopodobny termin

Koronawirus

Dziewczynka na zdalnej lekcji

Od kilku dobrych miesięcy lekcje odbywają się wyłącznie zdalnie. Kiedy uczniowie mają szansę wrócić do szkoły? Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji, w programie Gość Radia Zet przyznał, że powrót jest możliwy nawet w tym miesiącu.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Wiceminister edukacji przyznał w rozmowie z Beatą Lubecką, w programie Gość Radia Zet, że decyzja o tym, kiedy dzieci wrócą do szkół będzie zależała od sytuacji epidemicznej w kraju. - Dane ze świąt są dużo niższe, ale prawdopodobnie było dużo mniej testów. Raczej w połowie tygodnia wyniki mogą być bardziej wiarygodne i pokazać, czy tendencja się przełoży – mówił Dariusz Piontkowski w rozmowie z Beatą Lubecką.

Polityk dodał, że jeżeli uda się opanować epidemię, możliwy jest powrót uczniów zarówno młodszych, jak i starszych. – Decyzje będą podejmowane pod koniec tego tygodnia, gdy będzie znana liczba zakażeń i prognoz. Trzeba ją podjąć odpowiedzialnie, nie można robić tego w ciemno. Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do niej najpóźniej w maju i czerwcu – dodał.

Nauka zdalna

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna zmusiła rząd do przedłużenia nauki zdalnej. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem uczniowie - w całym kraju - do 11 kwietnia będą uczyć się w domach.

Wyjątek stanowią dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Dla nich szkoły mają obowiązek zorganizować zajęcia na świetlicy lub zdalne lekcje na terenie szkoły.

"Obserwujemy u dzieci apatię, niechęć do aktywności fizycznej i kontaktu z rówieśnikami". Nauczyciele o wpływie nauki zdalnej na uczniów

Zobacz także:

Szczepienia na koronawirusa w Polsce - najnowsze dane na 6 kwietnia

Minister zdrowia nie ma wątpliwości: "To nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu". Już nigdy nie będziemy bezpieczni?

Sąd obniżył alimenty z powodu pandemii. Adwokat: "Takie wyroki zapadają coraz częściej"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości