nauka w domu

  Jamerrill Stewart może być wzorem do naśladowania dla innych. Nie tylko pełnoetatowo zajmuje się pociechami, ale dodatkowo uczy je w domu.

  Jak chronić swoje pliki i dokumenty?

  Czy w listopadzie wróci nauka zdalna?

  Wiemy, co na ten temat sądzą rodzice.

  Nauka w domu cieszy się wśród rodziców coraz większą popularnością. Co trzeba zrobić, aby dziecko nie musiało chodzić do szkoły i mogło zdobywać wiedzę poza nią? Jakie warunki trzeba spełnić i jakie dokumenty zebrać?

  Od kilku dobrych miesięcy lekcje odbywają się wyłącznie zdalnie. Kiedy uczniowie mają szansę wrócić do szkoły? Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji, w programie Gość Radia Zet przyznał, że powrót jest możliwy nawet w tym miesiącu.

  Z powodu epidemii koronawirusa nauka w Polsce odbywa się zdalnie. Aby to umożliwić, wiele szkół wypożyczyło swoim uczniom tysiące laptopów. Niestety, nie wszyscy uczciwie z nich korzystają. Część sprzętu trafiła bowiem do lombardu. Sprawą zajmuje się policja.

  Od 12 października uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych uczą się w trybie zdalnym. Teraz dołączą do nich uczniowie klas 4-8. Ma to na celu zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem, ale wiąże się z ponownym zamknięciem dzieci w domach. Jak mają sobie z tym problemem poradzić? Co oznacza dla nich brak spotkań z rówieśnikami? Na ten temat rozmawialiśmy z Tatianą Mindewicz-Puacz – psychoterapeutką oraz Agnieszką Stążką-Gawrysiak - autorką książki "Self-Regulation. Szkolne wyzwania".

  Państwo Dzieciątko od 8 lat uczą swoje dzieci w domu. Są jedną z pierwszych rodzin w Polsce, Która zajmuje się edukacją domową. Ich najstarszy syn Jakub właśnie idzie na studia. Spotkaliśmy się z nimi po latach, aby sprawdzić, jakie są efekty ich wspólnej pracy.