Horoskop

Superksiężyc w całkowitym zaćmieniu! Jak wpłynie na znaki zodiaku? Kiedy próbować obserwować?

Horoskop

Aktualizacja:
Moment RFHoward Ferrier/Getty Images

Zbliża się Pełnia Księżyca w znaku Strzelca. Będzie to drugi z tak zwanych Superksiężyców, które są naszym udziałem w tym roku. Kwiatowa Pełnia Księżyca przygotowała dla Nas masę emocji!

Pełnia naszego satelity uściśli się w środę 26.05. 2021 r. o godzinie 13:13 polskiego czasu, zatem oglądanie jej w naszej szerokości geograficznej będzie niemożliwe, a szkoda, ponieważ skrywający się w cieniu Ziemi Księżyc potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Najbliższe zaćmienie będzie tym bardziej spektakularne, z tego powodu, że Księżyc znajduje się wyjątkowo blisko naszej planety w punkcie zwanym perygeum, a jego wielkość i światło będą znacznie przekraczać normy ,,zwykłej’’ pełni. Nasz naturalny satelita w trakcie swojej Pełni (stuprocentowej widoczności tarczy Srebrnego Globu) będzie przechodził przez cień Ziemi i dojdzie do całkowitego zaćmienia. Cieszyć się tym zjawiskiem będą mogli mieszkańcy Ameryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

To, że nie jest ono widoczne z Polski nie znaczy, że na Nas nie działa! Owszem działa i co bardziej wrażliwi już zaczynają odczuwać pierwsze objawy.. selenopatii.

Selenopatia - co to takiego?

Wiele osób nadwrażliwych na wpływ Srebrnego Globu skarży się, że w trakcie Pełni, Nowiu bądź szczególnej Kwadry Księżyca, nie może spać, jest rozdrażniona, ma wrażenie pobudzenia i nie radzenia sobie z emocjami. To nic innego jak selenopatia, czyli szczególna podatność i wrażliwość całego organizmu – w tym psychiki i ciała fizycznego na księżycowe wpływy.

Selenopatia to termin, który stworzyłam na potrzeby związane z opisaniem trudnych doznań towarzyszących osobom szczególnie wyczulonym na wpływy Luny, w tym zmianę nasilenia księżycowego światła czy grawitacji. Selenopata będzie uskarżał się na rwany niespokojny sen, zatrzymywanie wody w organizmie, niepokój, bóle głowy czy stan ogólnego rozdrażnienia w zależności od faz Księżyca.

Na selenopatię mogą skarżyć się w szczególności osoby urodzone w znaku Raka, ale również takie, które mają Księżyc lub ascendent w tym znaku, lub ogólnie silny wpływ Księżyca w horoskopie natalnym.

Księżyc w natarciu

W ciągu najbliższych dni będziemy mieć do czynienia z kumulacją wpływów naszego naturalnego satelity. Co najistotniejsze, znajduje się w perygeum, czyli najbliższym Ziemi punkcie na swojej orbicie, po drugie jego światło będzie wyjątkowo mocne (pełnia), po trzecie dołączy się do tego działanie całkowitego zaćmienia. To, że nie jest ono widoczne z obszaru Polski, nie znaczy że nie będzie miało na Nas wpływu.

Wielu z Nas zacznie zastanawiać się nad tym, w którym kierunku podąża jego życie, czy jest zadowolony ze swoich wyborów, czy praca, miejsce zamieszkania spełniają oczekiwania, czy czegoś jednak nie brakuje? Zaczniemy szukać głębiej, marzyć o czymś większym i dawać sobie przyzwolenie na sięganie po więcej. Przyszedł czas na poszukiwanie pasji i prawdy w codziennych czynnościach.

Zaćmienia w astrologii są związane z przeznaczeniem, ujawnianiem się zawiłych meandrów karmicznych i punktami zwrotnymi w horoskopie. Często prognozują wielkie przewroty w świecie polityki, zmianę władzy, odejście ważnej postaci sprawującej reprezentacyjną funkcję itd.

Politycznie układ na niebie najmocniej dotknie struktury władzy w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście zapewne nie już teraz, natychmiast, ale za pomocą subtelnych sygnałów da znać, że zmiana nadchodzi.

Obserwacja Księżyca

Ponieważ Pełnia Księżyca wypada w środę o godzinie 13.13, najlepiej obserwować Superksiężyc już dzisiaj wieczorem i w nocy. Jeśli niebo nie będzie zachmurzone, będzie wydawał się ogromny i ciągle nabierający mocy i wielkości. Nie zapominajmy, że warto wystawiać na wpływ wzrastającego Srebrnego Globu swoje mapy marzeń.

Jeśli ktoś po prostu chce poobserwować piękne widoki i pomarzyć, też jak najbardziej jest to wskazane! Po pierwsze mamy najpiękniejsze, majowe, pełne pachnących bzów i śpiewających słowików wieczory w roku, a po drugie Księżycowa magia działa. Szczególnie mocno kiedy Luna jest przed Pełnią. Zatem nasze pragnienia i życzenia będą miały wyjątkową siłę, aby się spełnić.

Nie bez powodu majowa pełnia jest nazwana Pełnią Kwiatowego Księżyca – romantyczny nastrój w tle gwarantowany.

Dla zodiaku

Druga i ostatnia w tym roku Super Pełnia wybrała sobie na celownik oś znaków Bliźnięta -Strzelec, i to właśnie przedstawiciele tych faz zodiaku będą mieli najwięcej kwestii do zreformowania w swoim życiu. Pamiętajmy, że każdy układ na niebie w tym również i zaćmienie nie działa błyskawicznie (chociaż oczywiście tak też może się zdarzyć), ale daje Nam subtelne znaki i sygnały świadczące o tym, w którym kierunku potoczy się Nasz przyszły Los.

Całkowite zaćmienie Księżyca mające miejsce w piątym stopniu znaku Strzelca, swoim wpływem najsilniej obejmie listopadowe Strzelce, majowe Bliźnięta, ale również lutowe Ryby i sierpniowe Panny.

O przedstawicielach znaku Raka, wspomnę tylko pro forma, ponieważ dzieci Srebrnego Globu (znak Raka jest pod patronatem tego ciała niebieskiego), przeżywają każdą jego fazę wyjątkowo mocno. Zatem nie zdziwicie się, że selenopatia da się we znaki i tym razem.

Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na Zaćmienie Księżyca 26.05

Baran – nie eksperymentuj bez asekuracji, nie daj się ponieść adrenalinie, rób wszystko z głową, abyś jej nie zgubił.

Byk – przeczekaj, przyczaj się, nie zdradzaj się ze swoimi planami, to nie Twój czas.

Bliźnięta – masz przed sobą intensywne dni, ważne spotkania i rozmowy, pomimo obaw nie rezygnuj.

Rak – będziesz czuł się jak struty i sam nie bardzo wiesz, w którą stronę podążać, poczucie zagubienia potrawa jeszcze kilka dni.

Lew – otwierają się zamknięte do tej pory drzwi, nie bój się przez nie przejść, układ na niebie doda Ci energii.

Panna – coś z przeszłości o istnieniu czego wolałabyś zapomnieć odezwie się i zakomunikuje o tym, że sprawę trzeba załatwić do końca.

Waga – wszystko będzie grało pod Ciebie, więc korzystaj z zamieszania, które może być Twoim sukcesem.

Skorpion – relacje międzyludzkie mogą być dla Ciebie teraz nieprzyjemne i uciążliwe, dlatego nastaw się na działanie solo.

Strzelec – będziesz w epicentrum wydarzeń, możesz mieć wrażenie, że świat wiruje a Ty z nim. Miej uczy i oczy otwarte, to bardzo istotne dla Ciebie dni.

Koziorożec – niebo przyniesie Ci wiele nowych kontaktów i możliwość podpisywania ważnych umów. Nie wahaj się, bo na kolejne okazje przyjdzie długo poczekać.

Wodnik - Twoje serce napełni się wieloma ciepłymi uczuciami, będziesz kierować się romantyzmem i impulsem. Pojawi się możliwość spontanicznego wyjazdu.

Ryby- zaćmienie będzie dla Ciebie trudne. Obudzi uczucia, emocje i wspomnienia, które będą dla Ciebie nieprzyjemne, ale z którymi trzeba się będzie uporać.

Owocnego zaćmienie oraz udanych obserwacji Superksiężyca!

Zobacz też:

Superksiężyc - co to za zjawisko?

Horoskop na 2021 rok - co nas czeka? Merkurja: "Ten czas jawi się w dużej mierze jako wesoła impreza"

Horoskop numerologiczny 2021. Dla kogo to będzie czas miłości i sukcesów finansowych?

Zobacz video: Jaki jest wpływ pełni na nasze samopoczucie i horoskop?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości