Horoskop

Sennik. Co zwiastuje sen o szczurach?

Horoskop

Aktualizacja:
Dwa szczurki

Skojarzenia, jakie budzi szczur dotyczą oszustw i kłamstw, a jednak nie zawsze zwierzę to ostrzega nas w snach przed kimś fałszywym. Jak szczury przedstawia sennik? Są przestrogą, czy może wróżą nową miłość?

Szczury nie należą do grupy najbardziej lubianych zwierząt. Często wzbudzają strach, obrzydzenie lub inne mało pozytywne uczucia. Nic dziwnego, że wiele osób, którym się przyśnił, budzi się z niesmakiem. Nie raz jesteśmy pełni złych przeczuć. Sennik zwykle postrzega szczury jako zły omen, ale nie jest to reguła. Pełne znaczenie snu jest zmienne, w zależności od tego, z jakiego sennika korzystamy i jaki był kontekst snu. Nawet drobne detale mogą determinować to, że interpretacja ulegnie zmianie.

Sen o szczurach to najczęściej zły znak

Są kultury, w których gryzoń ten jest pożądany, a jego obecność ma zwiastować szczęście i pomyślność. Ale nam szczury kojarzą się przede wszystkim z oszustwami, kłamstwami, czyimś szkodliwym działaniem. Sny z udziałem szczurów są tłumaczone przez sennik jako znak negatywny, związany z dewiacjami albo problemami. Nie raz sygnalizować mogą, że ktoś chce nam poważnie zaszkodzić. Chociaż już sam sen o szczurach może wywoływać niesmak, lepiej pochylić się nieco głębiej nad nim i spróbować zrozumieć, dlaczego przyśnił się właśnie nam i właśnie w takiej formie. W jaki sposób podejść do interpretacji? Trzeba porównać senne obrazy z tym, jakie motywy z udziałem szczurów są najpopularniejsze.

Zobacz także: Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?

Sennik. Szczur widziany w domu

Samo to, że widzimy w swoim śnie szczura powinno nam zasygnalizować, że mamy wokół nas fałszywych ludzi. Ale zazwyczaj nasz sen opowiada coś więcej. Jednym z najczęstszych, tłumaczonych przez sennik snów o szczurach , to ten, w którym widzimy szczura w domu . Sen ten jest zwiastunem wielkich zmian, jakie czekają nas w najbliższym czasie. Mogą one mieć wymiar zarówno pozytywny, jak i negatywny. Przy tłustych szczurach wiadomo, że nadchodzą dni dostatku. Natomiast jeżeli w domu jest tylko jeden szczur, musimy zachować ostrożność w kontaktach z bliskimi, bo mogą nas czekać konflikty w rodzinie. Obserwując uciekające stado szczurów, sen powinniśmy potraktować jako ostrzeżenie przed dużym niebezpieczeństwem, które szybko się do nas zbliża. Natomiast nasza pogoń za gryzoniami to sygnał, że chcemy na siłę kogoś uszczęśliwiać.

Znaczenie koloru szczura – sennik

W naszych snach pojawiają się szczury o różnych barwach, co jest nie bez znaczenia dla sennego przesłania. Sennik opisuje szczura czarnego jako kogoś o złych intencjach, jest to też znak podstępu albo zdrady, której będzie można uniknąć. Zdradę symbolizuje również sen, w którym widzimy złapanego gryzonia. Jak pokazuje przedstawiony w senniku biały szczur , zwierzę to nie musi zawsze wiązać z czymś negatywnym. W tym przypadku może chodzić o pomoc ze strony, z jakiej byśmy się nie spodziewali. Być może nawet zaprzyjaźnimy się z kimś, wobec kogo żywiliśmy raczej złe uczucia.

Zobacz także: Jak rozumieć sen o zdradzie partnera?

Jak zinterpretować zachowania szczura według sennika?

Obecny w naszych snach szczur może się różnie zachowywać. W zależności od jego nastawienia, informacja, jaką chce nam przekazać jest inna. Sennik opisuje atakującego szczura jako znak, że powinniśmy zmierzyć się z dręczącym nas od dawna problemem i walczyć ze skrywanymi lękami. Jeżeli jednak zwierzę nas gryzie, sen jest przestrogą przed naszą nadgorliwością, która naraża nas na straty. Wedle drugiego wyjaśnienia, motyw ten jest ostrzeżeniem przed długą rywalizacją i nieprawdziwymi oskarżeniami.

Kiedy śnimy, nie zawsze musi nam się ukazać zwierzę o wrogich zamiarach. Możliwe, że mamy sen o miłych szczurach , ale czy równie miło nam to wróży? Niestety nie. Jego symbolika jest wręcz przeciwna. To ostrzeżenie o tym, że może nas zaatakować ktoś, kogo byśmy o to nie podejrzewali albo w naszym otoczeniu mamy fałszywego przyjaciela i musimy zachować większą ostrożność. Dość często miewamy sny, w których zwierzęta nie żyją. Jak czytamy w senniku, martwy szczur jest tłumaczony na dwa sposoby. Z jednej strony może symbolizować pewne trudności, jakie będą nas czekały w związku z jakąś nadchodzącą decyzją. Drugie rozumowanie dotyczy tego, że ktoś może nas do czegoś zmuszać i możliwe, że zrobimy coś wbrew sobie.

Zobacz także: Sen o kocie – przed czym nas ostrzega?

Sennik. Szczury zwiastują co nas czeka w miłości?

Nie zawsze w śnie widzimy tylko szczury. Zdarza się, że towarzyszą im myszy. Co oznacza sen o szczurach w takiej formie? Widząc oba gryzonie, ktoś, kto walczy o względy ukochanej osoby, powinien zachować ostrożność – ma konkurenta.

W różnych kulturach szczurom przypisuje się inne znaczenie. Są takie, w których zwierzęta te są mile widziane, a sen o nich to dobry znak. Właśnie w tych kręgach sen o szczurach może być odbierany jako dobry zwiastun, związany z życiem uczuciowym. Sen z motywem szczurów będzie zapowiedzią, że na horyzoncie pojawi się namiętna miłość. To też sygnał, że możemy dostać drugą szansę.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości