szczury

  Szczury jako pupile domowe mają zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Rzadko kto jest wobec nich obojętny. Zazwyczaj budzą skrajne emocje – od podziwu i sympatii po lęk i obrzydzenie. Są różne rasy szczurów domowych. Ich cechą wspólną jest wysoka inteligencja.

  Szczury to gryzonie wszystkożerne. Karma dla szczura powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i błonnik. Prawidłowo dobrany pokarm dla szczura ma wpływ na jego wygląd, zdrowie i samopoczucie. Co lubią jeść szczury?

  Szczury są bardzo inteligentne i chętnie podejmują różne formy aktywności – zarówno poza klatką, jak i w niej. Zabawki dla szczura to ważna część wyposażenia klatki ogoniastego pupila. Powinny interesować i tym samym mobilizować zwierzę do ruchu.

  Szczury zyskują coraz większą akceptację i zainteresowanie osób, które pragną przygarnąć je jako zwierzątka domowe. Te inteligentne małe stworzenia dają się oswoić i mocno przywiązują do człowieka, stając się jego wiernymi kompanami. Zanim jednak to nastąpi, człowiek musi zyskać akceptację i zaufanie szczura. Proces ten wymaga czasu i pracy. Sprawdź porady, jak oswoić szczura.

  W jednej z kamienic na łódzkich Bałutach pojawiła się plaga szczurów. Mieszkańcy boją się wchodzić do własnych mieszkań i korzystać z toalet. - Zrobiły dziurę w suficie i spadały na stół. Potem zaczynały ganiać po podłodze - powiedział jeden z mieszkańców. Lokatorzy skarżą się, że nie ma administratora, więc nikt nie zajmuje się podstawowymi naprawami.

  Chiński Nowy Rok jest w innym czasie niż nasz. Inne są też znaki zodiaku. Jednym z nich jest Szczur. Z czym wiąże się znak Szczura? Kim są osoby, które są według kalendarza chińskim Szczurem?

  Skojarzenia, jakie budzi szczur dotyczą oszustw i kłamstw, a jednak nie zawsze zwierzę to ostrzega nas w snach przed kimś fałszywym. Jak szczury przedstawia sennik? Są przestrogą, czy może wróżą nową miłość?

  Kamil Czyżewski jest weterynarzem i fotografem, a nastoletnia Olga Ciechanowska robi zdjęcia szczurom. Poznajcie zaklinaczy zwierząt, którzy organizują spektakularne sesje.

  Agnieszkę, Joannę i Lenę połączyła miłość do szczurów. Trzy przyjaciółki założyły więc Krakowski Dom Tymczasowy "Ogryzek", gdzie dają zwierzętom szansę na nowe, lepsze życie. Jak wygląda opieka nad gryzoniami? O tym opowiedziała nam Agnieszka Wójcik, jedna z założycielek domu tymczasowego dla szczurów.

  Nazywa się Magawa i otrzymał złoty medal za ratujące życie męstwo i oddanie na służbie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest... olbrzymim szczurem afrykańskim. Brytyjska organizacja dobroczynna PDSA nagrodziła go za wykrywanie min i niewybuchów w Kambodży. Co odważny gryzoń dostanie oprócz medalu?

  Polskie miasta walczą z plagą szczurów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy biologa i fotografa przyrody Łukasza Bożyckiego, aby powiedział, jak wygląda szczurzy świat. Czy to prawda, że są one inteligentne i potrafią przewidywać to, co się wydarzy za jakiś czas? Ile w ciągu roku samica może wydać miotów? Dlaczego tak wiele szczurów żyje w miastach? Jakie szkody wyrządzają? Jak się ich pozbyć?