Horoskop

Sen o spowiedzi – co oznacza?

Horoskop

Aktualizacja:
Mężczyzna modli się przy zachodzie słońca.

Ogólna interpretacja snu o spowiedzi jest bardzo oczywista. W prawdziwej spowiedzi wyznajemy swoje grzechy i pragniemy uzyskać rozgrzeszenie. Sen o spowiedzi jest dokładnym odzwierciedleniem tego stanu – popełniliśmy zły czyn i mamy nadzieję, że zostanie on wybaczony.

Sen o spowiedzi może też być zachętą dla osoby śniącej do zastanowienia się nad swoim życiem. Po przebudzeniu z takiego snu warto zastanowić się, czy nie wiemy o czymś, co obciąża nasze sumienie, czegoś, od czego warto się uwolnić.

Spowiedź u księdza – co mówią o tym senniki?

Spowiedź u księdza sennik interpretuje jako przepowiednię rychłego pozbycia się poczucia winy ze względu na poprawę zachowania. Inną informacją przekazywaną przez naszą podświadomość w przypadku takiego snu jest sugestia, aby zacząć żyć tu i teraz, a nie marnotrawić czas jedynie na myślenie o przyszłości i jej planowanie. Oczywiście ksiądz to również symbol duchowości, potrzeby zajęcia się sprawami równie ważnymi jak sprawy materialne.

Jeżeli dominującym elementem naszego snu o spowiedzi jest kościół, to znak, że nie do końca zdajemy sobie sprawę z naszych złych uczynków, ale nadszedł czas, aby to sobie uzmysłowić i zmienić swoje postępowanie. Można ten sen interpretować jako potrzebę znalezienia spokojnego i bezpiecznego schronienia. Niedobrze, gdy we śnie słyszymy spowiedź innej osoby. Wtedy musimy bardzo uważać, żeby nie stać się w realnym świecie obiektem plotek i drwin. Nieco inną przepowiednię, niestety również niezbyt pozytywną, stanowi sen, w którym stoimy w długiej kolejce do spowiedzi, kiedy wokół nas jest wielu grzeszników. W realnym świecie może oznaczać to, że w naszym otoczeniu są ludzie, którzy nie postępują w odpowiedni sposób i absolutnie nie powinniśmy się na nich wzorować. Możemy też we śnie być świadkiem czyjejś spowiedzi, choć bez usłyszenia jej treści. W takiej sytuacji powinniśmy bez żadnych wątpliwości dążyć do założonego celu, a na pewno uda się nam go osiągnąć. Bardzo dobry omen stanowi też sen, w którym to my jesteśmy spowiednikiem. Oznacza to, że jesteśmy ambitni i mamy bardzo duży potencjał. Trzeba więc na jawie zrobić coś, aby swoje możliwości wykorzystać.

Sen o spowiedzi w konfesjonale

Konfesjonał to nieodzowny element spowiedzi, dlatego może on pojawić się w naszym śnie odwołującym się do spowiedzi. Kiedy szykujemy się do spowiedzi i widzimy konfesjonał w pełnej krasie, to znak, że twardo sprzeciwiamy się postępowaniu innych osób, które uważamy za złe i niedopuszczalne. Kiedy klęczymy przed konfesjonałem, to możemy być spokojni, że wybrniemy z kłopotów dzięki wsparciu oddanych nam przyjaciół. Natomiast sen, w którym konfesjonał widzimy i boimy się do niego zbliżyć, to znak, że powinniśmy skupić się na swoich błędach i spróbować je naprawić. Kiedy kolejnej nocy przyśni się nam spowiedź, to znak, że zrozumieliśmy swoje złe postępowanie i szczerze za nie żałujemy.

Bardzo istotnym elementem interpretacji snu o spowiedzi jest jej efekt. Inaczej wygląda sprawa, jeśli ta spowiedź kończy się rozgrzeszeniem, a inaczej, kiedy tego rozgrzeszenia nie otrzymujemy. W pierwszym przypadku oznacza to, że zupełnie niepotrzebnie przejmujemy się naszymi czynami z przeszłości. U osób, których dotyczyły, poszły już dawno w niepamięć, więc my też powinniśmy przestać się nimi przejmować i pójść do przodu. Natomiast jeśli ksiądz nie udzieli nam rozgrzeszenia, to sytuacja jest odwrotna. Kiedyś zrobiliśmy coś złego, więc powinniśmy wszystko naprawić i ponieść konsekwencje.

Sen o spowiedzi – ważne kim jest nasz spowiednik

We śnie niekoniecznie musimy spowiadać się księdzu. Jeśli przyśni się nam spowiedź naszym rodzicom, to informacja, że nie zdołaliśmy rozpocząć samodzielnego życia, bowiem ciągle jesteśmy zbyt od nich uzależnieni. Jeżeli natomiast śnimy o spowiedzi do naszego przyjaciela, to ewidentne ostrzeżenie, że powinniśmy zastanowić się nad tym, komu ufamy. Musimy potwierdzić, czy ta osoba na pewno jest nam oddana i nie sprawi nam przykrości, nie skrzywdzi nas.

Ze snem o spowiedzi w kościele związane są również inne elementy. Jeżeli po spowiedzi śni się nam msza w kościele, to bardzo dobry znak – możemy się spodziewać, że po założeniu rodziny będziemy mieć liczne potomstwo. Modlitwa w kościele po spowiedzi to informacja, że ktoś, na kim nam zależy, wysłucha nas i przychyli się do naszych próśb. Tragiczny omen stanowi wchodzenie do kościoła, który jest ciemny w środku. Taki sen może oznaczać śmierć kogoś bliskiego z rodziny lub z grona przyjaciół.

Specyficzną formą spowiedzi jest spowiedź u przedstawiciela władzy, np. policjanta. Oznacza to, że w przeszłości popełniliśmy zły czyn, być może nawet przestępstwo . I co ważne – przyjdzie nam za to przestępstwo zapłacić.

Zobacz wideo: Chrapanie - złodziej spokojnego snu

Zobacz też:

Jak uchronić się przed owadami? Oto niezawodne sposoby ekspertki

Znane pary, które dzieli duża różnica wieku. W polskim show-biznesie rekord to 37 lat

Kim jest statystyczna matka Polka? Jesteśmy w europejskiej czołówce młodych matek

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości