spowiedź

  spowiedź

  Pierwsza komunia to ważne wydarzenie dla wielu młodych ludzi oraz ich rodziców. Przed Pierwszą Komunią Świętą dzieci powinny się wyspowiadać. Jak brzmi formuła spowiedzi dla dzieci? Jakie są warunki dobrej spowiedzi i jak powinien wyglądać rachunek sumienia?

  Zgodnie z przykazaniami kościelnymi praktykujący katolicy w okresie wielkanocnym powinni przystąpić do komunii świętej. Aby móc to uczynić, wcześniej trzeba udać się do konfesjonału i wyspowiadać. Czy może się jednak zdarzyć, że na koniec sakramentu nie padną słowa "Pan odpuścił tobie grzechy, idź w pokoju"? Sprawdź, jakie są warunki spowiedzi.

  Ogólna interpretacja snu o spowiedzi jest bardzo oczywista. W prawdziwej spowiedzi wyznajemy swoje grzechy i pragniemy uzyskać rozgrzeszenie. Sen o spowiedzi jest dokładnym odzwierciedleniem tego stanu – popełniliśmy zły czyn i mamy nadzieję, że zostanie on wybaczony.

  Michał Wiśniewski nie ukrywa swojej wiary i powszechnie wiadomo, że jest protestantem. Szanuje jednak każde wyznanie i właśnie wyjawił, że przyjaźnił się z księdzem. Przed ślubem z Mandaryną w Kirunie piosenkarz przystąpił także do spowiedzi, czego bardzo się obawiał. Jak to wspomina?

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Katolicy, tradycyjnie, w świątecznym okresie, udają się na msze święte do kościoła. Czy w trakcie pandemii uczestnictwo w nabożeństwie jest obowiązkowe? Czy trzeba iść do spowiedzi, jeżeli obawiamy się kontaktu z drugim człowiekiem? Na te pytania odpowiedział ksiądz Przemysław Krawiec.

  XXI wiek daje nam wiele nowych możliwości, również jeśli chodzi o grzeszenie. Ks. Zenon Hanas, gość Dzień Dobry TVN, wyjaśnia czym się różni rozgrzeszenie od ekskomuniki oraz zdradza, jak grzeszą Polacy. Czy zdrada przez internet jest grzechem? Czy człowiek, który zabił dostaje rozgrzeszenie? Poruszyliśmy również w programie kwestię kontrowersyjnych dla niektórych decyzji podejmowanych przez Papieża Franciszka. Jak polski kler zapatruje się na jego przewodnictwo w Kościele?

  By zająć dobre miejsce na giełdzie samochodowej, ksiądz Rafał Jarosiewicz, rusza w drogę tuż przed świtem. Czy mobilny konfesjonał cieszy się dużym powodzeniem? :)

  Za kilka dni w sprzedaży pojawi się książka Adama "Nergala" Darskiego "Spowiedź heretyka". Dlaczego Nergal zdecydował się na taką spowiedź? - Czemu nie zamknąć mojego światopoglądu w jakiejś dłuższej formie - powiedział Agnieszce Jastrzębskiej. Czy Adam Darski ma jakąś misję do spełniania? Co zdradza w książce? Czy pisze o swoich partnerkach? Co myśli o instytucji małżeństwa?