Horoskop

Sennik: broda - symbolika i interpretacja snu

Horoskop

Aktualizacja:
Broda, mężczyzna

Pojawiająca się we śnie broda u kobiety lub mężczyzny jest symbolem mądrości, stateczności i odpowiedzialności. Oznacza również skrywaną siłę i moc. Sen o brodzie jest zwiastunem dobrych wydarzeń i powodzenia w dążeniu do celów.

Broda od wieków była domeną dojrzałych mężczyzn. Bujny zarost stanowił symbol siły, odwagi, niezależności i mądrości. Odegrał znaczącą rolę również w największych religiach, w których brodę nosił każdy z proroków. Pojawiała się na twarzach legendarnych przywódców i królów. Konotacje te wykorzystali twórcy senników, którzy umieścili sen o brodzie w grupie pozytywnych marzeń sennych, niosących wartościowy przekaz.

Broda we śnie – interpretacja podstawowa

Pojawienie się brody we śnie jest dobrym znakiem. Symbolizuje mądrość, zdecydowanie i siłę. To zwiastun nadchodzących sukcesów w sferze zawodowej lub finansowej. Do prawidłowej interpretacji snu potrzebne są jednak detale dotyczące wyglądu brody. Biała wieszczy pojawienie się w naszym otoczeniu osoby, którą obdarzymy szacunkiem i zaufaniem. Czarna broda jest zwiastunem dobrego zdrowia, czerwona zaś ostrzega przed kłótniami z bliskimi. Dobrą wróżbą jest sen o długiej brodzie, która jest symbolem szczęścia i spokoju. Golenie brody we śnie mężczyzny jest ostrzeżeniem przed porażką. Może również wskazywać na podświadomy strach o swoją seksualność i niepowodzenie u płci pięknej. Przez część senników sen ten jest uważany za wskazówkę do tego, by usunąć przeszkody stojące na drodze do sukcesu. Zadbana broda zwiastuje pozytywne doświadczenia, szczęście i poważanie u obcych ludzi. W sferze zawodowej sen o brodzie wieszczy sukcesy, awans i uznanie szefa. Sen taki dla osoby chorej wróży wyzdrowienie lub poprawę zdrowia. Widok we śnie starca z długą, gęstą brodą oznacza nieoczekiwany przypływ gotówki i powodzenie w przedsięwzięciach finansowych. To szczególnie dobra wskazówka dla osób inwestujących lub grających o pieniądze. Niekorzystnym snem jest natomiast widok dziecka z brodą, co zwiastuje problemy i nieporozumienia w pracy.

Sen o brodzie w senniku mistycznym

Widok brody we śnie według sennika mistycznego jest zwiastunem dobrych wydarzeń. To również symbol zawierania nowych, ciekawych znajomości, dobrego stanu zdrowia i stabilizacji finansowej. Im dłuższa i starannie wypielęgnowana broda, tym lepiej dla śniącego. Biała broda w senniku mistycznym jest symbolem mądrości, doświadczenia i życiowego spełnienia. We śnie osoby młodej oznacza zyskanie szacunku i wiedzy. Dla osób starszych jest wiadomością o ich poważanej pozycji w kręgach zawodowych i prywatnych. Podobnie pozytywne znaczenie ma sen o brodzie czarnej. Natomiast jako ostrzeżenie należy potraktować pojawienie się we śnie brody czerwonej, która wskazuje na fałszywych przyjaciół. Obcinanie lub golenie brody to znak, by zachować ostrożność przed pochopnymi decyzjami, które mogą zachwiać budżetem, a nawet wpędzić w długi. Pojawiająca się we śnie mężczyzny kobieta z brodą jest wskazówką, że w życiu realnym traci on kontrolę nad własnymi decyzjami. Spiczasta broda jest ostrzeżeniem, by przestać interesować się życiem innych. Dobrym zwiastunem jest sen o brodzie i wąsach, co symbolizuje powodzenie planów i dotarcie do upragnionych celów.

Broda u kobiety – znaczenie snu

Sen o kobiecie z brodą pojawia się stosunkowo rzadko. Widok siebie samej z brodą we śnie jest ostrzeżeniem przed kłótnią małżeńską i narastającymi problemami, od których niepotrzebnie uciekasz. Broda we śnie młodej i niezamężnej dziewczyny wieszczy natomiast dobre i spełnione małżeństwo. Widok innej kobiety z brodą to natomiast sygnał o nadchodzących kłopotach i frustracjach. Przez sennik mistyczny broda na kobiecej twarzy może być interpretowana jako wskazówka od podświadomości, która oznacza maskę, za jaką ta chce ukryć swoje prawdziwe uczucia. Sen taki najczęściej pojawia się w okresie ważnych wydarzeń w życiu: w trakcie szukania pracy, podczas rozpoczęcia nowej znajomości, przy planowaniu dalekiej podróży. Broda w senniku mistycznym jest symbolem mądrości życiowej, dlatego powinna być traktowana przez kobiety jako synonim ich siły i odwagi do podjęcia często trudnych decyzji. Może również zwiastować przejęcie przez nią roli przywódcy i opiekuna. To dobry znak, sugeruje bowiem, że kobieta ta jest w stanie otoczyć innych opieką i bezpieczeństwem. Przez niektórych sen o kobiecie z brodą uważany jest za zwiastun nadchodzących wydarzeń, które będą wymagały od niej dojrzałości i siły zarówno psychicznej, jak i fizycznej.

Dowiedz się, jak zrobić odżywczy olejek do brody:

Zobacz także:

Złote myśli prowadzących. Sprawdź, czy wiesz, kto jest ich autorem [QUIZ]

Zapożyczenia w języku polskim. Czym jest wihajster? Michał Rusinek: "Dynks, który służy do tentegowania"

"Mamo, tato, nie chcę iść na studia". Jak pomóc dziecku w wyborze ścieżki życiowej?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości