Horoskop

Przed nami Rok Złotego Bawołu. "Energia bogactwa będzie wspierać cierpliwą, rzetelną pracę"

Horoskop

Aktualizacja:

Wielkimi krokami zbliża się Chiński Nowy Rok, który jest obchodzony 12 lutego. Będzie to rok Metalowego Wołu, przez niektórych nazywanym też rokiem Złotego Bawołu. Co przyniesie poszczególnym znakom zodiaku? Które miejsca w domu powinniśmy najbardziej wykorzystywać, by odnieść sukces i zapewnić sobie dobrobyt? Opowie nam o tym ekspertka i konsultantka feng shui Korina Hortyńska.

Chiński Nowy Rok 2021

W metafizyce chińskiej istnieje nowy rok słoneczny oraz nowy rok księżycowy. W tym roku jest to 3 lutego oraz 12 lutego, jako święto narodowe obchodzi się tę drugą datę.

Generalnie chiński Nowy Rok zawsze zaczyna się między 21 stycznia a 21 lutego. Pierwszy jego dzień przypada na drugi nów po przesileniu zimowym, czyli na księżyc w nowiu najbliższy wiosny. Dlatego Chiński Nowy Rok nazywany jest również Świętem Wiosny.

2021 - Rok Wołu

Rok Rok Wołu Metalu Yin (z Metalem Yin na górze i słabą Ziemią na dole) jest symbolem surowej i zimnej atmosfery, która wywołuje dysharmonię i konflikty. Ponieważ światowa gospodarka nadal się pogarsza, atmosfera nieufności prawdopodobnie doprowadzi do kolejnych niepokojów społecznych i napięć międzynarodowych. Oprócz protestów i demonstracji możemy spodziewać się osunięć ziemi, wybuchów wulkanów i poważnych wypadków samochodowych.

- Generalnie w tym roku najlepsza energia przychodzi z kierunku zachodniego . Jest to energia bogactwa i będzie wspierać cierpliwą, rzetelną pracę. Warto tam siadać do pracy, jakiś czerwony element typu świeczka też może pomóc. Kolejnym pozytywnym sektorem będzie kierunek północno-wschodni , z którego przychodzi energia pomyślności, bardzo radosnych wydarzeń, zwłaszcza, jeżeli mamy tam sypialnię lub wejście do domu. To jest bardzo dobra energia dla osób pracujących w mediach lub takich, które inspirują innych - mówi Korina Hortyńska, konsultantka feng shui

2021 - Rok Wołu Metalu Yin

Do kogo będzie należał? Wół to symbol ciężkiej pracy, uczciwości i solidności. Dostaniemy więc to, na co sobie zapracujemy. To świetny moment na wyrobienie sobie dobrej marki. Wół jest też uparty i bardzo wytrzymały. Determinacja i skupienie na celu bardzo teraz nam pomoże. Osoby spod znaku Wołu powinny przestać odwlekać jakąś decyzję i zacząć działać jak lider w końcu to ich rok.

Owca i Wół się nie lubią. Co to oznacza w praktyce? Zmiany, zmiany, zmiany. W tym roku spotka ich więcej wyzwań i szans by coś zmienić. Jeśli masz Owcę w swoim horoskopie, to zamiast bać się 2021 roku, zmień coś w swoim życiu, zrób remont w domu, zmień pracę, styl, dietę, wybierz się w podróż lub przeprowadź. Innymi słowy - zostaniesz skonfrontowany z jakąś sytuacją. Albo zmiany zostaną Ci narzucone, albo to ty je zainicjujesz. Decyzja należy do Ciebie.

Osoby spod znaku Owcy, Koguta i Szczura mają przy sobie tzw. gwiazdę szczęścia w nieruchomościach. One najkorzystniej wyjdą na transakcjach sprzedaży, kupna czy wynajmu. Szczur, Pies, Kogut i Wąż powinny zdobyć nowe umiejętności, aby poprawić swoją pozycję zawodową. Szczęście w relacjach będą mieć Koń, Małpa, Tygrys i Smok. O zdrowie szczególnie muszą zadbać Owce, Koguty, Świnie i Woły.

Jak Nowy Rok jest obchodzony w Chinach?

Chiński Nowy Rok jest jak Boże Narodzenie w Europie i Dzień Dziękczynienia w USA. To gigantyczny festiwal, który trwa dwa tygodnie. Towarzyszą mu barwne uliczne korowody, kolorowe pochody i parady.

Najważniejsze jest jednak spędzanie czasu z najbliższymi. W tym okresie Chińczycy skupiają się na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, obdarowują się prezentami i pieniędzmi (pracodawcy często wypłacają pracownikom premie).

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Pandemia w Indiach. "COVID-19 stał się dla nich karą od Boga"

Luzowanie obostrzeń od połowy lutego: otwarte hotele i kina. Co z restauracjami i siłowniami?

Biżuteria na Walentynki. Łańcuszek z sercem, a może bransoletka inspirowana minionymi dekadami?

Autor: Luiza Bebłot

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości