Newsy

Luzowanie obostrzeń od połowy lutego: otwarte hotele i kina. Co z restauracjami i siłowniami?

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej mówił o luzowaniu obostrzeń od połowy lutego 2021 r.

TVN24

Newsy

Luzowanie obostrzeń od połowy lutego: otwarte hotele i kina. Co z restauracjami i siłowniami?

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej mówił o luzowaniu obostrzeń od połowy lutego 2021 r.

TVN24

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach w obostrzeniach, które będą obowiązywały od połowy lutego przez kolejne dwa tygodnie. Zostaną otwarte m.in. hotele, kina i teatry. Co jeszcze się zmieni? 

Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremierów: Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego informowano na temat nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego i zmiany w obostrzeniach.

Luzowanie obostrzeń od połowy lutego

Szef rządu zwrócił uwagę, że od dwóch tygodni obserwujemy swego rodzaju stabilizację zachorowań. Wskazał, że mamy sytuację lepszą - jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych, ale także łóżek respiratorowych, z kolei liczba zgonów jest cały czas niepokojąca.

Nawiązał też do trudnej sytuacji w wielu krajach europejskich, w tym m.in. w Portugalii, dlatego - jak zaznaczył - "musimy postępować bardzo ostrożnie, i nie można pozwolić sobie na szerokie luzowanie". Jak mówił, dziś pełen powrót do całkowitej normalności gospodarczej byłby "zdecydowanie przedwczesny".

- Nie możemy sobie na coś takiego pozwolić - stwierdził.

- W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. obłożenia łóżek czy miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami - też otwarcie do 50 proc. dostępnych miejsc - poinformował szef rządu.

Mateusz Morawiecki powiedział, że decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku (12 lutego), aby wszyscy mogli się przygotować do zmian.


Kina, teatry, filharmonie i opery otwarte od 12 lutego

- Jeżeli chodzi o kulturę, otwieramy od 12 lutego warunkowo na dwa tygodnie w reżimie sanitarnym kina, teatry, filharmonie, opery przy warunku podstawowym - wypełnienie do 50 proc. widowni, maseczki, brak konsumpcji - powiedział Gliński podczas konferencji prasowej z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

Restauracje hotelowe mają być zamknięte, posiłki będzie można zamawiać do pokojów.

Konferencję możesz zobaczyć tutaj:

Zobacz też:

Pies zaalarmował o złym stanie swojego opiekuna. Ratownik: "Gdy wchodziliśmy przez okno, czworonóg bardzo się ucieszył"

Magdalena Gorzkowska ewakuowana spod K2. "Dałam z siebie wszystko, nic więcej zrobić na tej wyprawie nie mogłam" 

Kiedy wszyscy chętni Polacy będą się mogli zaszczepić przeciw COVID-19? Rząd zna termin

Zobacz wideo: M. Morawiecki apeluje o cierpliwość w przestrzeganiu obostrzeń. "Jakkolwiek bylibyśmy już zirytowani i sfrustrowani"  

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
55
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
05.02.2021
Nareszcie
Brawo wy