Gwiazdy

Maciej Stuhr jako seryjny morderca w serialu "Szadź": "Mogę sobie odbić lata oczekiwań i upokorzeń od złych ludzi"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Długo wyczekiwana produkcja Player Original zadebiutuje w serwisie już w czwartek 30 kwietnia. "Szadź" to serial, który powstał na motywach powieści Igora Brejdyganta. W roli głównej Maciej Stuhr. "Mamy możliwość przypatrywania się mechanizmom, jak działa morderca" - mówi aktor w naszym programie.

"Szadź" - w roli głównej Maciej Stuhr

„Szadź” to thriller z wątkiem kryminalnym w tle, którego akcja rozgrywa się w Opolu. Maciej Stuhr gra w nim seryjnego mordercę prowadzącego podwójne życie. Serial odsłania przed widzami przerażającą prawdę o tym, że zło może przybierać najmniej oczekiwaną postać.

Charyzmatyczny wykładowca, kochający ojciec dwójki dzieci, który wśród swoich studentek wypatruje kolejnych ofiar. Taki właśnie jest Piotr Wolnicki.

Rola seryjnego zabójcy jest marzeniem każdego aktora - przyznaje Maciej Stuhr w Dzień Dobry TVN.

Zwłaszcza tych najgrzeczniejszych, którzy całe życie musieli uciekać przed złem i grać dobrych bohaterów, lekko nudnawych, a naokoło prawdziwe zło robiło wielką furorę i karierę. Teraz mogę sobie odbić te lata oczekiwań i upokorzeń od złych ludzi i sam poodcinać parę kończynek

- żartuje aktor. Jak podkreśla, w serialu nie ma pytania, kto zabił.

Bardziej - dlaczego, o co chodzi, jak to wszystko jest powiązane? Smaczkiem chyba jest to, że mamy możliwość przypatrywania się mechanizmom, jak ten morderca działa. Możemy oglądać jego kuchnię i warsztat, co zwykle jest okryte tajemnicą i okazuje się na końcu. Tutaj możemy popatrzeć, jak on, przynajmniej do czasu, bezkarnie planuje bezlitośnie kolejne działania

- opowiada Maciej Stuhr o swojej roli w "Szadzi".

Drugi wątek to pani komisarz, która tropi sprawcę. W tej roli Aleksandra Popławska.

Cały serial opiera się na antagonizmie pomiędzy tymi dwoma bohaterami, ich wzajemnej relacji, pościgu jednego za drugim. Kto jest ściganym, a kto ścigającym - to się będzie troszkę zmieniać i to jest największy cymes tego scenariusza

- uważa gość Dzień Dobry TVN.

"Szadź" - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!

"Szadź" - obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Macieja Stuhra ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandrę Popławską ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezarego Łukaszewicza ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosza Gelnera ("Legiony"), Annę Cieślak ("Na Wspólnej") i Emmę Giegżno ("Na bank się uda").

"Szadź" - kiedy premiera i gdzie oglądać?

Serial „Szadź” dostępny będzie na platformie VOD player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 30 kwietnia 2020 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości