Gwiazdy

Radosław Majdan wraca do gry w piłkę!

Gwiazdy

Aktualizacja:
Fot. EastNews

Radosław Majdan wraca do sportu. Został bramkarzem Śląska Wrocław w blind footballu – jak po wielu latach przerwy czuje się na boisku? Czy tak wyobrażał sobie swój wielki come back?

Więcej: Niewidoma Polka zaadoptowała niepełnosprawną sierotę z Indii. Ta historia wzruszy was do łez!

Radosław Majdan, były piłkarz, obecnie bramkarz Śląska Wrocław w blind footballu, był gościem w studiu Dzień Dobry Wakacje. Majdan miał już nie wracać na boisko, a jednak! Majdan nie ukrywa, że był bardzo zaskoczony propozycją dołączenia do drużyny Śląska Wrocław w blind footballu.

Radosław Majdan z reprezentacją zespołu Śląska Wrocław poznał się w tym sezonie – relacjonował jeden z meczy tej drużyny.

W październiku jedziemy wspólnie na mistrzostwa świata w Bułgarii - mówi Majdan.

Radosław Majdan mówi wprost, ze blind football to dla niego zupełna nowość. To niesamowite, że ludzie mimo swoich ograniczeń - w tym przypadku całkowita lub częściowa utrata wzroku - realizują swoje marzenia i pasje.

Blind football - co to jest? Zasady gry

Blind football to gra drużynowa, opiera się w znacznym stopniu o świat dźwięków. W grze biorą udział dwa zespoły złożone z pięciu zawodników. Grają oni - z wyjątkiem bramkarzy - w opaskach przesłaniających oczy, wsłuchując się w specjalnie udźwiękowioną piłkę.

Zawodnicy mają różne wady wzroku, dlatego aby wyrównać szanse każdy zawodnik zakłada opaskę na oczy.

Gracze nasłuchują komend i podpowiedzi 2 trenerów zza bramki i linii bocznej.

Zobacz też: Jak wygląda życie z dzieckiem z zespołem Downa?

Pozostałe wiadomości