Gwiazdy

Powstanie film biograficzny o Whitney Houston. Twórcy: "To będzie bardzo emocjonalny obraz"

Gwiazdy

Historia jednej z największych wokalistek naszych czasów trafi na duży ekran. W produkcję zaangażowane będą największe nazwiska w branży, a fabuła ma być niezwykle emocjonalna. Nic dziwnego skoro na świecznik bierzemy barwne życie tragicznie zmarłej piosenkarki.

Film biograficzny o Whitney Houston – „I Wanna Dance with Somebody”

Tytuł obrazu “I Wanna Dance with Somebody” bezpośrednio nawiązuje do jednego z hitów stworzonych przez Houston. Zobaczymy w nim przekrój całego jej życia – od początków w branży muzycznej, aż po śmierć, która wstrząsnęła fanami na całym świecie. W końcu Whitney była jedną z najlepszych wokalistek R&B i pop w historii.

Scenariusz napisze Anthony McCarten, który jest twórcą takich kinowych hitów, jak „Teoria wszystkiego” czy „Bohemian Rhapsody”. Ten ostatni obraz opowiada historię zespołu Queen, a w szczególności dzieje wokalisty, Freddiego Mercury’ego, który był jedną z pierwszych ofiar AIDS w świecie show-biznesu. McCarten ma więc doświadczenie w filmach biograficznych, opowiadających o kultowych postaciach. „Bohemian” zostało obsypane nagrodami, dlatego liczymy, że w przypadku Whitney film będzie równie dobry, o ile nie lepszy.

W produkcję zaangażowani będą Clive Davis i Pat Houston. Davis jest weteranem produkcji muzycznej i był długoletnim partnerem biznesowym Whitney.

Z moich prywatnych i zawodowych doświadczeń z Whitney od jej nastoletnich czasów aż po przedwczesną śmierć, mogę wywnioskować, że cała historia tej pięknej wokalistki nie została jeszcze opowiedziana

- powiedział Clive w oficjalnym komunikacie.

Cieszę się, że to Anthony McCarten zobowiązał się do napisania scenariusza z wyraźnie zaznaczoną rolą muzyki, bo dzięki temu na pewno ujawni prawdziwą Whitney, której wokalny geniusz wpływał na cały świat, podczas gdy w niej samej walczyły demony

- skwitował Davis.

Cieszymy się, że do produkcji dołączyli ludzie równie mocno pasjonujący się życiem Whitney co my

- stwierdził Pat Houston, szwagierka Houston.

Całym sercem wierzę w twórców. Dzięki nim będziemy mieli kolejny powód, aby celebrować głos, w którym wszyscy się zakochaliśmy, i który będziemy doceniać na zawsze

- dodała Houston.

CNN donosi także, że reżyser obrazu nie został jeszcze potwierdzony, ale trwają zaawansowane rozmowy ze Stellą Meghie, reżyserką tegorocznego „The Photograph”.

Whitney Houston – kariera i śmierć

Houston w ciągu swojej 25-letniej kariery sprzedała blisko 200 milionów płyt na całym świecie, a także zdobyła sześć nagród Grammy. Zmarła nagle w 2012 roku w wieku 48 lat wskutek przypadkowego utonięcia. Według oficjalnego komunikatu biura koronera do śmierci wokalistki przyczyniły się również: ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości