Gwiazdy

Zmarł uczestnik brytyjskiego "Gogglebox". Pete McGarry tworzył rodzinę zastępczą dla ponad 100 dzieci

Gwiazdy

Aktualizacja:
Fot. irisphoto2 / Getty Images

Pete McGarry nie żyje. Mężczyzna był uwielbiany przez fanów brytyjskiej edycji programu "Gogglebox". Głośno było o nim także ze względu na to, że razem z żoną Lindą, stworzyli rodzinę zastępczą dla ponad setki dzieci.

Pete McGarry z "Gogglebox" nie żyje

Na oficjalnym koncie brytyjskiego "Gogglebox" na Twitterze pojawił się wpis z kondolencjami dla rodziny Pete'a McGarry'ego. Mężczyzna zmarł po krótkiej chorobie w wieku 71 lat. Do końca czuwali przy nim najbliżsi.

- Pete, jego żona Linda i jej syn George dołączyli do "Gogglebox" na początku 2. serii w 2013 roku. (…) Cała rodzina "Gogglebox", obsada i ekipa programu będą za nim tęsknić – czytamy w komunikacie. - Był ukochanym ojcem, mężem i dziadkiem. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym trudnym dla nich czasie – dodano i podkreślono, że śmierć Pete'a nie miała związku z pandemią koronawirusa.

Od 2000 roku Pete i Linda tworzyli rodzinę zastępczą dla ponad 100 dzieci. - To daje ogromną satysfakcję. Po prostu uwielbiam to robić. Zawsze powtarzam, że żeby być rodzicem zastępczym wystarczy wolny pokój, poczucie humoru i dobre serce - mówiła Linda McGarry w jednym z wywiadów w 2016 roku.

"Gogglebox" – o programie

Brytyjska edycja programu Gogglebox emitowana jest na antenie Channel 4. Pete McGarry z żoną Lindą i jej synem Georgem Gibley po raz pierwszy pojawili się w nim w 2013 roku. Następnie zniknęli na dwa lata, aby George mógł wziąć udział w programie "Big Brother". Cała trójka powróciła w 2016 roku.

W "Gogglebox" rodziny, grupy przyjaciół lub pary oglądają i komentują wybrane programy telewizyjne. Mogą to być programy rozrywkowe, teleturnieje, filmy, seriale czy wydarzenia sportowe. W Polsce "Gogglebox. Przed telewizorem" można oglądać na antenie TTV oraz w Player.pl. Uczestnikami formatu są m.in. Sylwia Bomba, Ewa Mrozowska-Kozłowska, Dominik Abus, Krzysztof Radzikowski, Mateusz "Big Boy" Borkowski, Marta Karpińska i Patrycja Szreder.

Zobacz wideo: Sylwia Bomba i Ewa Mrozowska. Przyjaciółki nie tylko z programu

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: The Sun

Pozostałe wiadomości