Gwiazdy

Zdobywca Oscarów aresztowany we Włoszech. Reżyser jest podejrzany o napaść na tle seksualnym

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
LaPresse.it
Dłonie w kajdankach

Paul Haggis został zatrzymany w związku postępowaniem w sprawie zarzutu napaści seksualnej. Laureat dwóch Oscarów za "Miasto gniewu" przyjechał do Włoch na festiwal filmowy. Słynny reżyser przebywa w areszcie.

Paul Harris aresztowany

Paul Haggis zawitał do Ostuni, zwanej również Białym Miastem w regionie Apulia, w związku z festiwalem filmowym. Jak donosi włoski oddział agencji informacyjnej LaPresse, reżyser przebywa w areszcie domowym. Jego zatrzymanie jest pokłosiem zeznań 30-letniej Angielki, która wyznała na policji, że mężczyzna dopuścił się wobec niej przemocy seksualnej oraz doprowadził do obrażeń ciała.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

- Czekamy na wezwanie do przedstawienia naszej wersji wydarzeń - przekazał dziennikarzom Michele Laforgia, pełnomocnik reżysera. - Paul Haggis natychmiast oświadczył, że jest niewinny i ma nadzieję, że śledztwo służące wyjaśnieniu sprawy zostanie przeprowadzone z możliwie jak najszybciej - podkreślił.

Paul Haggis zapowiedział, że będzie współpracował z włoskim wymiarem sprawiedliwości i jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Zdarzenia będące przedmiotem sprawy rozegrały się podczas poprzedniego pobytu reżysera na Półwyspie Apenińskim, gdzie kręcił krótkometrażowy film "Serce Mesagne". Zgodnie z zeznaniami domniemanej ofiary po napaści odwiózł ją na lotnisko, gdzie zajął się nią personel portu lotniczego.

Paul Haggis - oskarżenia

Nie jest to pierwszy raz, kiedy zdobywca dwóch Oskarów za "Miasto gniewu" musi mierzyć się z podobnymi zarzutami. W 2018 roku dziennikarka Haleigh Breest oskarżyła go o gwałt. Oprócz tego oskarżenia dotyczące przemocy seksualnej wniosły trzy inne kobiety. Wszystkie sprawy są w toku.

Paul Haggis pojawił się w Ostuni w związku z festiwalem filmu i muzyki "Allora Fest". Miał na nim prowadzić warsztaty oraz rozmowy m.in. z Jeremym Ironsem. Wobec wysuniętych oskarżeń lokalne władze podjęły radykalne kroki. Organizatorzy natychmiast przystąpili do wyeliminowania z imprezy jakiegokolwiek udziału reżysera. Jednocześnie wyrazili pełną solidarność z kobietą, która wniosła oskarżenie.

- Gdy zakłada się, że młoda kobieta została poddana przemocy, wszelkie inne wydarzenia schodzą na dalszy plan - przekazał agencji LaPresse Antonio Matarrelli, burmistrz Mesagne, miejscowości współorganizującej festiwal.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: LaPresse.it

Źródło zdjęcia głównego: Daniel Tadevosyan / Getty Images

Pozostałe wiadomości