O szczegółach dowiesz się z naszego materiału wideo.
Gwiazda opowiedziała o trudnych doświadczeniach.
Piątek, 21 kwietnia upłynął pod znakiem wstrząsających informacji z kraju i ze świata. Amerykańska gwiazda MMA obnażyła prawdę o wykorzystywaniu seksualnym, jakiego doświadczała w przeszłości, a w jednym z domów w Kobylej Górze rozegrała się rodzinna tragedia. Nie zabrakło jednak dobrych wieści. Beata Kozidrak pochwaliła się pierścionkiem, który może zwiastować istotne zmiany w jej życiu prywatnym. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl? Oto skrót najważniejszych wydarzeń ostatnich godzin.
Przez lata odnosiła spektakularne sukcesy w ringu, skrywając prawdę o trudnych doświadczeniach z przeszłości. W końcu zdecydowała się jednak przerwać milczenie. Kay Hansen, amerykańska gwiazda MMA, w poruszających słowach opowiedziała o przemocy seksualnej, z którą mierzyła się jako nastolatka.
Turystki boją się o swoje bezpieczeństwo
Niechciany dotyk, nachalna adoracja czy niewybredne żarty - to zaledwie część zachowań, które wpisują się w definicję molestowania seksualnego. Ofiary tej formy przemocy coraz częściej decydują się mówić głośno o swoich doświadczeniach. Wśród nich znalazła się Natalia Przybysz.
Czym zajmuje się Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym?
Nie zabrakło słów wsparcia.
Szaj Awital został zatrzymany w czwartek wieczorem w Amsterdamie. Mężczyzna jest znanym agentem mody w Izraelu. Był poszukiwany przez policję w związku z oskarżeniami o przemoc seksualną wobec wielu kobiet.
- Nie miałam odwagi, żeby cokolwiek z tym zrobić - wyznała.
Paul Haggis został zatrzymany, gdy przyjechał na festiwal filmowy.
Z pozoru niewinny żart lub okazywanie zainteresowanie płcią przeciwną w nieodpowiedni sposób, może być przemocą. Sytuacja robi się jeszcze gorsza, gdy dorośli są tego świadomi, ale nie reagują.
W czasie wojny wzrasta liczba przypadków przemocy seksualnej. Dlatego uchodźczynie z Ukrainy, które chcą przerwać ciążę, są wspierane przez aktywistki z Polski i Niemiec.
Kiedy pada hasło "przemoc seksualna", w pierwszej kolejności większości osób do głowy przychodzi gwałt. Warto jednak wiedzieć, że tego typu określeniem można nazwać również dwuznaczne komentarze czy pożądliwe spojrzenia. Na listę niedozwolonych zachowań, trzeba też wpisać "hogging". O czym konkretnie mowa?
W mediach społecznościowych pojawiły się profile, na których osoby doświadczające odurzenia w barach i klubach nocnych opowiadają swoje historie. Belgijska inicjatywa zatacza coraz szersze kręgi i kiełkuje we Francji i Anglii. Łączy ją hasztag i siostrzana siła kobiet.
Stealthing, czyli potajemne zdejmowanie prezerwatywy podczas stosunku, to groźna i nieuczciwa praktyka. Niestety nie brakuje mężczyzn, którzy decydują się na nią z różnych powodów. Ich partnerki narażone są na niechcianą ciążę oraz choroby przenoszone drogą płciową. O przyczynach tego zjawiska i zagrożeniach, jakie za sobą niesie rozmawialiśmy z seksuologiem i psychoterapeutą, Andrzejem Gryżewskim.
Jedna z uczennic pobiła swojego kolegę, bo ten od wielu tygodni czynił pod jej adresem seksualne aluzje. Jak należy reagować w szkole na tego typu zaczepki? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog Paulinę Trojanowską z Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.
Temat zgwałconych mężczyzn wywołuje u niektórych uśmiech na twarzy, no bo "jak można zgwałcić faceta?". Otóż można i na szczęście coraz częściej głośno się o tym mówi. O formach przemocy seksualnej wobec mężczyzn rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: kierowniczką Ogólnopolskiego Pogotowia "Niebieska Linia" Renatą Durdą i seksuologiem Robertem Kowalczykiem. Czy w Polsce są ośrodki, do których mężczyźni mogą zgłaszać się po pomoc?
Jutro w Dzień Dobry TVN: rozbierana sesja Mistera Polski Rafała Maślaka, a także - jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy seksualnej. Oraz, jak być nowoczesnym dziadkiem opowiedzą Zygmunt Chajzer, Grzegorz Wons, Tadeusz Ross i Tadeusz Drozda. Zaczynamy już od 8.00.