"Hogging" to jedna z bardziej obrzydliwych form przemocy seksualnej. TikTokerka ostrzega przed nią dziewczyny 

Otyła kobieta.
Hogging
Źródło: Staras/ Getty Images
Kiedy pada hasło "przemoc seksualna", w pierwszej kolejności większości osób do głowy przychodzi gwałt. Warto jednak wiedzieć, że tego typu określeniem można nazwać również dwuznaczne komentarze czy pożądliwe spojrzenia. Na listę niedozwolonych zachowań, trzeba też wpisać "hogging". O czym konkretnie mowa?

"Hogging" – co to jest?

Hogging lub jak kto woli, pigging to jedna z form przemocy seksualnej. Nazwy wzięły się od angielskich słów – „pig” czyli świnia i „hog” czyli wieprz. Na czym konkretnie polega to działanie? Celem jest upokorzenie puszystych kobiet. Konkrety? Wszystko zazwyczaj odbywa się w męskiej grupie, której członkowie polują na "duże" kobiety. Jednocześnie zakładają się oni ze sobą o to, który pierwszy znajdzie najgrubszą oraz ich zdaniem najbrzydszą dziewczynę i będzie uprawiał z nią seks. A gdyby tego było mało, zdarza się, że po stosunku do pomieszczenia wchodzą mężczyźni, którzy biorą udział w całej "akcji” i wydają zwierzęce odgłosy. Niekiedy również napastują ofiarę.

Megan Mapes – TikTokerka ostrzega dziewczyny przed "hoggingiem"

Pojęcie "hoggingu" po raz pierwszy pojawiło się w 2003 roku, ale do tej pory niewiele osób o nim słyszało. Teraz może się to jednak zmienić. A wszystko za sprawą pewnej TikTokerki, która postanowiła wyjaśnić ten proceder i ostrzec randkujące dziewczyny.

Megan Mapes, bo to o niej mowa, nagrała krótki filmik, w którym wyjaśnia zjawisko. Materiał został wyświetlony już 1,5 miliona razy i zdobył blisko 200 000 polubień. Co istotne, wiele osób, które zaznajomiło się z wideo przyznało, że nigdy wcześniej nie słyszało o takiej formie molestowania lub nawet nie zdawało sobie sprawy, że coś takiego może mieć miejsce.

Megan o "hoggingu" opowiedziała jednak nie tylko na swoim tiktokowym kanale. Dziewczyna udzieliła też wywiadu dla serwisu buzzfeed.com. Podczas rozmowy wyjaśniła między innymi, dlaczego postanowiła poruszyć ten temat.

Rozpoczęłam dyskusję na temat “hoggingu” z nadzieją, że dowie się o nim więcej osób i będą w stanie odpowiednio zareagować. Mam nadzieję, że to zjawisko zacznie zanikać. Ale najważniejsze jest to, żeby ludzie mieli tego świadomość i byli w stanie zaopiekować się sobą nawzajem, jeśli coś takiego się wydarzy 
– powiedziała Megan Mapes. 

Przeczytaj też:

Autor: Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Staras/ Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości