areszt

  areszt

  Do tragedii doszło dwa lata temu. Policjanci patrolowali jedno z osiedli. 21- letni Adam z Konina spędzał czas w gronie znajomych, na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi próbowali zatrzymać mężczyznę. Wówczas padł strzał, który ranił mężczyznę w plecy. Co działo się potem? Dlaczego śledztwo wciąż trwa?

  Policja aresztowała trzech mieszkańców powiatu sanockiego podejrzanych o rozbój, bezprawne pozbawienie wolności, pobicie oraz groźby karalne wobec 31-letniego mężczyzny. Grozi im 12 lat więzienia. Zarzuty postawiono także 61-latkowi, który miał kierować działaniem sprawców.

  W areszcie śledczym w Poznaniu osadzeni uczą się technik plastycznych. Co im dają te zajęcia? Czy zamierzają kontynuować naukę rysunku po wyjściu na wolność? Więźniów odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Jeden z tabloidów napisał, że czternaście lat temu juror MasterChefa Michel Moran za niepłacenie alimentów trafił za kratki. Czy to prawda? Michel przyszedł do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieć, jak rzeczywiście wyglądała opisywana sprawa. Jaki ma kontakt z synem, którego tekst dotyczył? Czy podejmie kroki prawne względem gazety?

  Zdjęcie, na którym uwieczniono ciało małego uchodźcy wyrzucone na brzeg zmieniło życie Salama Aldeena. Kiedy je zobaczył, postanowił zostawić swoje życie w Danii i wyjechać, aby pomagać uciekinierom. Zobaczcie, na czym polega jego praca. Dowiedzieliśmy się również, że Salam - wraz z innymi wolontariuszami - został aresztowany przez grecką policję. Dlaczego? Co mu grozi?

  Historia Aleksandra Orłowa pokazuje, że bycie dziennikarzem śledczym na Ukrainie jest zajęciem niebezpiecznym. Orłow spędził w areszcie w Odessie 5 lat. Został zwolniony kilka dni temu dzięki wstawiennictwu polskich parlamentarzystów, którzy za niego poręczyli. Szczególnie nad zwolnieniem z aresztu śledczego pracowali Marcin Święcicki, Małgorzata Gosiewska oraz grupa parlamentarna Polska-Ukraina pod przewodnictwem Michała Dworczyka. Sprawę obserwowała także Fundacja Otwarty Dialog. Jakie postawiono mu zarzuty? Dlaczego mafia wzięła go na celownik? Jakie warunki panują w ukraińskim areszcie? Z Orłowem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Gość Dzień Dobry TVN aktywista, lider Wolnych Konopi Andrzej Dołecki bez wyroku przesiedział w areszcie 84 dni. Za niesłuszny areszt sąd zasądził mu odszkodowanie w wysokości 93 tys. zł. Został również oczyszczony z zarzutów, które mu stawiano. Powiedział nam o powodach aresztowania, absurdach panujących w areszcie, skutkach izolacji i walce o legalizację medycznej marihuany.

  Gość Dzień Dobry TVN ppłk Danuta Augustyniak jest zastępcą dyrektora największego w Polsce więzienia - aresztu śledczego Warszawa-Białołęka. Kiedy zaczynała swoją karierę, była jedyną kobietą w służbie więziennej. W studiu powiedziała nam o swojej pracy z osadzonymi w więzieniu mężczyznami, znajomości grypsowania, ulubionej grupie "podopiecznych" i o tym, co ją stawia na nogi, kiedy ma gorsze momenty.