Gwiazdy

Kalina Jędrusik, jakiej nie znamy. "Stworzyła wizerunek seksbomby, bo sądziła, że to jest recepta na szczęście i miłość"

Gwiazdy

Kalina Jędrusik miała romanse i otwarcie o nich mówiła. Wytwarzała wokół siebie aurę kobiety wyzwolonej, a na jej temat powstało wiele legend. Które są prawdziwe, a które to wyłącznie gwiazdorska kreacja? Jaka naprawdę była artystka? O tym dowiemy się z najnowszej biografii pt. "Niemoralna. Kalina", a rąbka tajemnicy w Dzień Dobry TVN uchyliła autorka książki - Ula Ryciak.

Kalina Jędrusik – kobieta legenda

Książek o Kalinie Jędrusik powstało już wiele, natomiast Ula Ryciak wytropiła te fakty z życia artystki, o których się nie mówi.

– Na tym polega praca biografa, że najpierw zdejmuje się te maski, a potem te zasłony, które pokazują wszystko to, co bohater chciał ukryć. I wtedy wchodzi się w tę warstwę cienia i zaczyna się rozumieć, dlaczego ona była tym, kim była – wyjawiła pisarka.

Jaka była Kalina Jędrusik?

- Całym napędem jej życia był głód uczuć, który sprawił, że stała się tym, kim się stała. To nie tylko jej atrybuty zewnętrze działały na wyobraźnię innych i to, że mogła wykreować ten wizerunek, ale właśnie ten mechanizm w duszy. Ta potrzeba, żeby widziano ją, doceniono. Wszystko swoją praprzyczynę ma na tej mapie miłości i tutaj, chociaż wszyscy myślą, że jej głównym bohaterem był ojciec, który dawał pewność siebie, to tak jak zwykle bywa, bohaterem jest ten, kogo nie widać, czyli matka, która była straumatyzowana i chłodna - mówiła Ula Ryciak w Dzień Dobry TVN.

Dodała też, że Kalina Jędrusik wycofała się zawiedziona światem, który nie był taki, jak pragnęła. Jej zdaniem najlepsze role aktorki są z czasów, gdy była już u schyłku życia i nie miała łatki "seksbomby". Wcześniej Jędrusik grała postacie zgodne ze swoim wizerunkiem.

– Ona najpierw stworzyła wizerunek, bo sądziła, że to jest ta recepta na szczęście i miłość, i otrzymanie tego, czego szuka, a potem stała się zakładniczką, dlatego że wszyscy ją obsadzali zgodnie z wizerunkiem, więc jej artystyczny rozwój jako aktorki stał się niemożliwy , bo ciągle grała te same role - wyjawiła autorka książki.

Posłuchajcie całej rozmowy z Ulą Ryciak w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz pełne odcinki na Player.pl .

Zobacz także:

Zespół Perfect w życiu gwiazd Dzień Dobry TVN. Te piosenki i wydarzenia zapiszą się w historii. "Wszyscy mieli łzy w oczach"

Krystyna Loska wraca do pracy? Grażyna Torbicka odniosła się do plotek na temat swojej mamy

Dawid Podsiadło wraca na scenę. W wakacje zagra aż trzy koncerty. Gdzie się odbędą?

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości