Gwiazdy

Joanna Brodzik w serialu "Misja" już na Playerze. "Nie mieli wyjścia. Dostałam trzy role"

Gwiazdy

TVN/Player

Joanna Brodzik na dobre powraca do show-biznesu. Po urodzeniu synów aktorka na kilka lat ograniczyła karierę zawodową. Jednak w tym roku gwiazdę zobaczymy w kilku nowych projektach. Jednym z nich jest serial "Misja", którą od 22 czerwca można oglądać na platformie Player.pl.

"Misja". Joanna Brodzik w nowym serialu Player.pl

Użytkownicy Playera mogą cieszyć się wyjątkowym kontentem pod marką Player Original. "Misja" to pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów G.F. Darwin i ich absurdalnego humoru. Pierwsze dwa odcinki - z gościnnym udziałem Joanny Brodzik, Hanny Śleszyńskiej oraz Joanny Kołaczkowskiej już można oglądać serwisie.

W swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych, Joanna Brodzik przyznała, że pracę w nowej produkcji zawdzięcza m.in. swoim synom.

(...) Obecność w tej miniserii to po części zasługa moich dzieci. Parę lat temu dwóch adeptów krakowskiej akademii teatralnej, Marek Hucz i Jan Jurkowski, założyło kanał na YouTube: Grupa Filmowa Darwina. Tysiące fajnych historii, świetne role, wspaniałe teksty. I cel: żeby materiały były jak najlepszej jakości. Dzieci mi to pokazały, "Orek z Majorki" słuchaliśmy non stop. A że dźwiękowiec, z którym pracuję, stworzył z Grupą Filmową Darwina etiudę dźwiękową, powiedziałam: "Robert, przekaż, że jakby coś, to jestem". I rzeczywiście – kiedy mieli to "coś", to się odezwali.

- czytamy.

W dalszej części wpisu Joanna zdradziła, o czym jest nowy serial oraz, w jakie role się wcieliła. Okazuje się, że ponieważ otrzymała trzy propozycje, postanowiła przyjąć wszystkie. - Projekt "Misja". Miniserial, którego akcja toczy się w 2060 roku na stacji kosmicznej. Przysłali mi propozycje zagrania jednego z trzech epizodów – do wyboru. Przeczytałam… Zadzwoniłam do Marka, producenta: "Musisz wiedzieć, że nie można aktorce wysyłać trzech fajnych propozycji, bo ona będzie chciała zagrać wszystkie" (śmiech). Nie mieli wyjścia. Dostałam trzy role!

Kogo Joanna Brodzik zagra w serialu "Misja"?

- Będę redaktorką głównego wydania wiadomości "Polska, Polska, liczy się tylko Polska", panią z urzędu patentowego, której zepsuła się sztuczna inteligencja i próbuje ją zaanimować za pomocą skarpetki oraz namolną telefonistką, która dzwoni w kosmos i próbuje przedłużyć abonament na internet na Ursynowie. Trzy kompletnie różne postaci, ogromna przyjemność i doświadczenie zupełnie nowej jakości pracy. Przyjemnego seansu! - podsumowała gwiazda.

"Misja" - o serialu

Na czele "Misji" stoi komandor Iwona (Anna Stela). To ona również jest autorką projektu. Ma jednak jeden problem: zamiast dowodzić grupą ludzi, wolałaby projektować. Dr Paweł (Jan Jurkowski) z kolei to jedyny medyk w bazie i kolejna "osoba na odpowiednim miejscu". Jak nikt, boi się zarazków kosmitów, chorób, a nawet… sztućców! Generalnie wszystkiego, co może nie być sterylne. Drugą kobietą na "Misji" jest biolog Eliza (Julia Wyszyńska), specjalistka od upraw wszelkiego rodzaju roślin i wielka fanka tworzenia nowych, zupełnie niestworzonych gatunków. Prywatnie kobieta jest żoną Arka (Marek Hucz), pokładowego programisty, odpowiadającego za mniej lub bardziej sprawne działanie systemów. Sam ma jedną wadę: wieczną sklerozę, ciągle o czymś zapomina. Grupę wysłanników galaktycznych zamyka Andrzej (Paweł Mitrowski), poczciwy kwatermistrz, który nadaje się do wszystkiego tylko nie do tej fuchy!

Ten bardzo "nie na miejscu" skład ma do zrealizowania dwa ważne cele. Po pierwsze: przeżyć! Po drugie: rozbudować bazę, dociągnąć "Misję" do końca i sprawić, żeby jej rezultat był pozytywny. Czy to jednak wykonalne?

Pierwsza seria "Misji" składa się z 10 odcinków. Każdy z epizodów to inna historia, ukazująca problemy i życie w podstacji nr 15. Całość z dużym przymrużeniem oka. Nie zabraknie odjechanego humoru, błyskotliwych dialogów i nawiązań do otaczającej nas rzeczywistości.

Joanna Brodzik – życie prywatne

W 2008 roku Joanna Brodzik doczekała się potomstwa. Wraz z partnerem – aktorem Pawłem Wilczakiem - powitali na świecie dwóch synów, Jana i Franciszka. Po porodzie gwiazda podjęła decyzje o ograniczeniu kariery i w pełni skupiła się na rodzinie. W jednym z wywiadów przyznała: - Moi synowie, którzy przyszli na świat za wcześnie, potrzebowali mnie w pełnym wymiarze.

Czego wstydzi się Joanna Brodzik?

Zobacz także:

"Receptura". Joanna Brodzik i Zofia Wichłacz w nowym serialu TVN. Kto jeszcze w obsadzie?

Joanna Brodzik wraca do TVN. Pokazała pierwsze zdjęcie z planu nowego serialu

Obsada "Magdy M." po latach. Joanna Brodzik opowiedziała nam o scenie pocałunku z Pawłem Małaszyńskim

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości