Gwiazdy

Marianna Gierszewska: "Kobieta, która szanuje partnera, nie pozwoli sobie na słowa - wszyscy mężczyźni są tacy sami"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Marianna Gierszewska

Marianna Gierszewska po raz kolejny odniosła się w mediach społecznościowych do relacji damsko-męskich. Tym razem aktorka na tapet wzięła zachowanie kobiet, które nie szanują mężczyzn. Jak wpływa to na relacje i do czego prowadzi?

Marianna Gierszewska o szacunku kobiet

Marianna Gierszewska co jakiś czas porusza w sieci ważne tematy dotyczące psychologii, relacji międzyludzkich i związków. Aktorka niedawno opublikowała dwa cytaty, a także pokusiła się o ich rozwinięcie. Jeden odnosił się do akceptowania i szanowania własnej osoby, drugi do szacunku wobec partnera.

- "Kobieta, która się szanuje, nie wejdzie w relację z tym, który jej nie szanuje". To prawda rezonująca z większością. Skleja się przecież ze wszystkim, co o szacunku wiemy… bo każda relacja zaczyna się od nas... bo nie pokochasz świata, dopóki nie pokochasz siebie... bo dając sobie ukochanie, przestaniesz przyzwalać na mniej… - wyjaśniła.

Choć poprzednie zdanie wydaje się dla wszystkich czytelne, zdecydowanie większy problem pojawia się w odwrotnej sytuacji, jak zauważa aktorka. "Kobieta, która szanuje partnera, nie pozwoli sobie na gniewne stwierdzenia "wszyscy mężczyźni są tacy sami" - zakłada Gierszewska. Nie będzie miała według niej potrzeby udowodnienia sobie, że kolejny partner nie był ideałem, gdyż zda sobie sprawę, że to właściwie nie chodziło o partnerów. "Wszystko uzależnione jest on naszych decyzji, wyborów, naszego spojrzenia na świat".

"Beznadziejnych" mężczyzn na świecie, jest dokładnie tyle samo, ile "beznadziejnych" kobiet. To, jakich ty mężczyzn spotykasz, zależy od złożonej kompozycji grających w Tobie prawd, opinii i matryc rodowych. I jeśli płynie w Tobie zapis: "mężczyźni to niewspierający nieudacznicy" - to choćbym postawiła przed Tobą stu kandydatów, z czego tylko jeden byłby "niewspierającym nieudacznikiem", wybrałabyś właśnie jego -Twoje oczy na całą resztę byłyby zupełnie zamknięte…

- dodała Marianna.

Kobieta szanuje mężczyzn

W dalszej części Marianna odniosła się do zachowania kobiet, które szanują mężczyzn. Jak przyznała, takie osoby spojrzą na partnera i zamiast krzyczeć, zapytają o wzajemną naukę i doświadczenie.

"Może to taki skrypt, jaki miała babcia, czy mama…"Gdzie Ci mężczyźni?" - krzyczy współczesny świat kobiet. Wszędzie tam, gdzie popatrzysz… ale nie oczami tych z rodu, które w gniewie niosły ciężary. Bo Ci mężczyźni, moja piękna, pojawią się wszędzie tam, gdzie przyjdą świadome siebie kobiety" - podsumowała.

Fani zgadzają się ze słowami Marianny

Aktorka w punkt opisała kolejny temat poruszany przez wiele par. Internautki przyznały natomiast w komentarzach, że podpisują się pod dojrzałymi słowami Marianny.

"To prawda, świadomość i siła wspierania i kochania samej siebie, akceptacja i miłość swojego wewnętrznego dziecka. Pogodzenie się ze sobą i poczucie własnej wartości... to otwiera nam serce na drugiego człowieka z całym inwentarzem jego cech", "Większość kobiet nie szanuje mężczyzn i to smutne" - pisali fani.

Zobacz wideo: Marianna Kowalewska przygotowuje płytę

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa / East News

Pozostałe wiadomości