Gwiazdy

Marcin Prokop z czułością o swojej babci: "Była silną kobietą, zanim stało się to modne"

Gwiazdy

Marcin Prokop

Marcin Prokop nie często mówi o swojej rodzinie i życiu prywatnym. Bywają jednak okazje, kiedy prezenter robi wyjątek. Teraz z okazji Dnia Babci mogliśmy dowiedzieć się, jaka była jego babcia Kazimiera. Marcin opublikował w sieci zdjęcie, pod którym napisał kilka słów o tej wyjątkowej kobiecie.

Marcin Prokop jest jednym z najbardziej lubianych dziennikarzy w Polsce. Sympatię widzów wzbudza zwłaszcza wtedy, gdy występuje u boku Doroty Wellman. Prowadzący od ponad 13 lat tworzą telewizyjny duet w Dzień Dobry TVN. Każda nowinka z życia prywatnego prezenterów cieszy się ogromnym zainteresowaniem ich wielbicieli. Nie inaczej było tym razem.

Marcin Prokop pokazał zdjęcie z babcią

Dziennikarz opublikował na swoim profilu na Instagramie poruszający wpis, w którym wyliczył wspomnienia związane ze swoją ukochaną babcią Kazimierą.

- Moja babcia Kazimiera była silną kobietą, zanim bycie silną kobietą stało się modne. Rządziła domem żelazną ręką, ale serce miała gołębie. Choć gołębi nienawidziła. Kiedy wysypywała ziarna na parapet, pozwalała jeść tylko synogarlicom, przemawiając do nich czule. Zwykłe "dachowce" odganiała. Taka sama była wobec ludzi. Nieprzejednana wobec tych, z którymi nie miała chemii, kochana dla reszty - czytamy pod zdjęciem Marcina Prokopa.

Samotnie wychowująca dwóch synów (na zdjęciu z wujkiem Darkiem), bo dziadek - wojenny poobozowiec z poszarpaną psychiką - sam bywał jak dziecko - dodał.

Prezenter Dzień Dobry TVN wspomniał także o tym, jak babcia nauczyła go odmawiać pacierz, a on wkrótce zaczął słuchać zespołu zespół hardrockowego, co nie do końca się jej spodobało.

Pamiętam, jak bardzo się cieszyła, kiedy nauczyłem się odmawiać pacierz i martwiła, kiedy zacząłem słuchać Black Sabbath

Nie zabrakło także wzmianki o ulubionych przysmakach przygotowywanych przez babcię.

- Pamiętam jej najlepsze na świecie pączki , którymi potrafiła przekupić każdego i załatwić wszystko. Pamiętam, jak powiedziała "wnusiu, jestem z ciebie taka dumna", kiedy do długich, nocnych godzin zabawiałem rozmową dwie urodziwe pątniczki, które w drodze do Częstochowy zatrzymały się na nocleg pod dachem naszego działkowego domku, a potem, z braku miejsca, spały ze mną w jednym łóżku. Pamiętam jej nienaganne stroje, terkot jej maszyny do szycia oraz to, jak bardzo zwracała uwagę na elegancję i kindersztubę u innych. dużo pamiętam, mimo że za mało razem przeżyliśmy... - czytamy we wpisie dziennikarza.

Fani Marcina Prokopa nie kryli wzruszenia po przeczytaniu tych słów. W komentarzach podzielili się swoimi refleksjami.

- Pięknie napisane. Aż mi łezka popłynęła - napisała jedna z internautek.

- Łezka mi się zakręciła... Piękny tekst o najważniejszej kobiecie w życiu... - dodała ktoś inny.

Marcin Prokop - czym się zajmuje?

Od 2007 r. dziennikarz wraz z Dorotą Wellman są prowadzącymi Dzień Dobry TVN. Ale to nie jedyne, czym zajmuje się Marcin Prokop. Od września 2008 współprowadzi show Mam talent! A od listopada tego roku prowadził program Lego Masters emitowany na antenie TVN oraz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości