dzień babci

  dzień babci

  Wszystkie babcie świętują dzisiaj swój dzień. O tym, jak ważna jest ich rola w życiu każdego człowieka, wie każdy z nas. Za co je kochamy? Czego nas nauczyły? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli aktorzy: Magdalena Lamparska, Agnieszka Więdłocha i Michał Mikołajczak. O swojej relacji z wnukami mówiła Irena Kamińska-Radomska, mentorka "Projektu Lady"

  Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy w styczniu. To świetna okazja, żeby złożyć życzenia naszym ukochanym dziadkom, a także pokazać im, jak bardzo ich kochamy i jak ważne miejsce zajmują w naszym życiu. Jeśli nie macie pomysłu na życzenia czy wierszyk, mamy dla was kilka propozycji.

  Pomysł na Dzień Babci nie musi wcale obejmować drogiego prezentu czy niewiarygodnie wielkiego bukietu kwiatów. Czasami dużo lepsze i cenniejsze mogą okazać się samodzielnie wykonane gadżety albo spontaniczny wypad do kina. Na co postawić, jak znaleźć pomysł na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Aleksandrę Popławską, projektanta Dawida Wolińskiego i aktora Michała Tomalę. Jaki wpływ na ich życiowe wybory mieli dziadkowie? Babcia Dawida robi najlepsze pączki na świecie, Michał dzięki babci jest dziś aktorem, zaś Aleksandrę, babcia nauczyła jak żyć ekologicznie. Za co jeszcze gwiazdy cenią swoich dziadków?

  Wszystkim babciom z okazji ich święta życzymy wiele zdrowia i cierpliwości do wnuków ;)

  21 i 22 stycznia to Dzień Babci i Dziadka. Jak łatwo przygotować prezent od serca? W kawiarence Dzień Dobry TVN autorka bloga "Twoje DIY" Katarzyna Ogórek pokazała Katarzynie Olubińskiej, jak zrobić mydło lawendowe, świeczkę i laurkę, która można powiesić na ścianie.

  Z okazji Dnia Babci życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy, a Marcin Prokop ma dla babć specjalną piosenkę! Pamiętajcie o swoich babciach! :-)

  W naszej kuchni gościliśmy uroczą parę - Jana Paszkowskiego, uczestnika "MasterChefa" i jego babcię Zosię, która przygotowała ulubione potrawy Janka: zupę jabłkową z grzankami i najlepszą na świecie szarlotkę. Skorzystajcie z przepisów babci Zosi!

  Czasami dodaje się chrzan do żuru lub białego barszczu dla zaostrzenia smaku. Ale po co dodawać chrzan do czerwonego barszczu? Nasz smakosz Mikołaj Rey odkrywa przed Wami tajniki kuchni Urzecza - mikroregionu na Mazowszu, znajdującego się pomiędzy dawnymi ujściami Pilicy i Wilgi a mokotowskimi Siekierkami i prawobrzeżną Saską Kępą. Jak smakuje sytocha, siuforek i śliwianka? Tym razem, z okazji Dnia Babci, Mikołaj Rey opowiedział nam o swoich babciach: Marii i Julii. Czy smakowała mu babcina kuchnia?

  Kochane Babcie, z okazji Waszego święta życzymy Wam wiele, wiele zdrowia i... cierpliwości do wnucząt :) Ściskamy Was mocno! Wpisujcie swoje życzenia dla babć w komentarzach poniżej lub na naszym fanpage'u na Facebooku!

  W kuchni Dzień Dobry TVN Piotr Kucharski przygotował bulionówki babci Kucharskiej, buraczkową i oponki babci Polci oraz parowańce z jagodami i skubaniec babci Różewskiej. Smacznego!

  "Odlotowe Superbabcie zamiast włożyć ciepłe kapcie latać nagle zapragnęły... z nimi bajki całkiem nowe, tak jak babcie, odlotowe!" W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Barbarę Maciejewską, Urszulę Machcińską i Halinę Kwaśną czyli "Latające Babcie"