Babcie i dziadkowie w show-biznesie. Ile mają wnucząt i kto rozpieszcza je najbardziej?

Babcie polskiego show-biznesu. Ile mają wnucząt i która rozpieszcza je najbardziej?
Dzień Babci 2022
Źródło: Kamil Piklikiewicz, Tomasz Urbanek/ East News
Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2024 roku świętować będzie wiele gwiazd. O relacjach z wnukami chętnie opowiadają między innymi Magda Gessler, Beata Kozidrak czy Agata Młynarska. Świeżo upieczonym dziadkiem został niedawno Michele Moran. Kto jeszcze wyczekuje swojego święta?

Dzień Babci 2024 - kiedy jest obchodzony?

Dzień Babci przypada na 21 stycznia. Pomysł utworzenia tego święta w Polsce pojawił w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie". Pomysłodawcą był Kazimierz Fileger. Dopiero po ustanowieniu Dnia Babci powstał również Dzień Dziadka, który obchodzony jest 22 stycznia. W Stanach Zjednoczonych babcie i dziadkowie mają swoje święto w tym samym dniu - 11 września. 

Gwiazdy o macierzyństwie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie

Majka Jeżowska została babcią dwa lata temu

Majka Jeżowska przekazała radosną wieść za pośrednictwem Instagrama.

- O 6:15 zostałam babcią! Już oficjalnie skoro rodzice umieszczają posty to babcia też - napisała szczęśliwa wokalistka.

Jej jedyny syn Wojciech i jego żona Sophie Kula-Jeżowska powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Para dała córeczce imię Róża.

Magda Gessler i jej miłość do wnucząt

Nikt tak jak Magda Gessler nie jest zakochany w swoich wnukach. Restauratorka ma ich już troje - Nenę i Bernarda, czyli dzieci swojej córki Lary Gessler, a także urodzonego w 2023 roku Antoniego, pociechę swojego syna Tadeusza Mullera.

Gwiazda co rusz daje wyrazy swojej miłości względem wnucząt. Powtarzała w licznych wywiadach, że ich przyjście na świat było dla niej niezwykle poruszającą chwilą.

Beata Kozidrak - ile ma wnucząt?

Beata Kozidrak jest mamą dwóch córek - Katarzyny i Agaty. Piosenkarka jest babcią dla dwóch pociech starszej córki - Katarzyny, a także chłopczyka o imieniu Aleksander, który jest synem jej młodszej latorośli.

Grażyna Szapołowska i jej niezwykła relacja z wnuczką

Karolina Matej, wnuczka Grażyny Szapołowskiej postanowiła pójść w ślady swojej słynnej babci i zostać aktorką. Obecnie studiuje na II roku na warszawskiej filmówce. Jak przyznała, nie mogło być inaczej. Do aktorstwa młodą dziewczynę przekonywała mama. Gdy ta zdała egzaminy na uczelnię, babcia była niezwykle dumna. Obecnie z chęcią pomaga wnuczce przy trudnych scenach, dzieląc się swoim doświadczeniem. Karolina wyznała w Dzień Dobry TVN, że dzięki studiom jej relacja z babcią jeszcze bardziej się pogłębiła i zacieśniła.

Agata Młynarska i jej gromadka wnucząt

Z biegiem lat Agata Młynarska ma coraz więcej powodów do radości, ponieważ jej rodzina stale się powiększa. 56-latka jest już babcią licznej gromadki: Heleny i Klary, których tatą jest jej starszy syn, Stanisław, Lili, która niedawno skończyła cztery lata, oraz dwójki dzieci swojej córki Alicji.

Wnuki Katarzyny Grocholi

Pisarka ma dwoje wnucząt: Antoniego i Wandę. Niestety, na próżno szukać jej zdjęć z rodziną w mediach społecznościowych.

Anna Korcz została babcią w czasie pandemii

Anna Korcz od kilku już lat cieszy się rolą babci. Odkąd na świecie pojawił się jej wnuczek Franciszek, życie aktorki zmieniło się o 180 stopni. Gwiazda nie ukrywa, że maluch szybko stał się jej oczkiem w głowie. - Będę go rozpieszczała. Zapowiedziałam córce, że będziemy jedli lody i lizaki - mówiła Anna Korcz w rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim.

Monika Olejnik - ile ma wnucząt?

Monika Olejnik jest mamą 39-letniego Jerzego. Dziennikarka ma wnuka Jeremiego i wnuczkę Jagnę. Niestety, w sieci nie znajdziemy ich wspólnych zdjęć. Gwiazda bardzo dba o prywatność swoich bliskich.

Demi Moore i jej wnuczka

Hollywoodzka aktorka po raz pierwszy została babcią w 2023 roku. Jej najstarsza córka Rumer urodziła dziewczynkę, która otrzymała imiona Louetta Isley. Ojcem dziecka jest jej partner Derek Richard Thomas..

Demi Moore podzieliła się radosną nowiną o ciąży córki za pośrednictwem Instagrama. Zdjęciem dziecka podzielili się natomiast dumni rodzice. Dziadkiem dziewczynki jest oczywiście były mąż aktorki - Bruce Willis.

Dzień Dziadka 2024 - kiedy obchodzimy?

Dzień Dziadka w Polsce obchodzi się zaraz po Dniu Babci - czyli 22 stycznia. W dniu tym zazwyczaj składa się życzenia, wręcza laurki oraz przygotowuje różnego rodzaju spotkania i pokazy artystyczne wnucząt, zwłaszcza w przedszkolach. Co do pochodzenia święta, wciąż nie ma pewności, możliwe, że narodziło się w związku z ustanowieniem Dnia Babci lub zostało zapożyczone ze Stanów Zjednoczonych.

Kto z celebrytów ma już wnuki i będzie w tym roku świętował Dzień Dziadka?

Michel Moran i jego wnuczka Elea

Kilka miesięcy temu Michel Moran przywitał na świecie swoją wnuczkę. Dziewczynka otrzymała piękne imię Elea.

"Et voilà! Elea jest już z nami, piękna dziewczynka urodzona 10 lipca! Marie i Andrea szczęśliwi! A my z Haliną, babcia i dziadek w niebo" - napisał na Instagramie dumny dziadek.

Wiktor Zborowski już niedługo po raz kolejny zostanie dziadkiem

Aktor jest już dziadkiem trzech wnuczek. Jego starsza córka, Hanna Zborowska - Neves, jest mamą dwóch córeczek. Natomiast młodsza córka Wiktora Zborowskiego, Zosia, w 2021 roku powitała na świecie swoje pierwsze dziecko, córkę Nadzieję. Obecnie spodziewa się drugiej pociechy, więc aktor już niedługo zostanie dziadkiem po raz kolejny. Zapewne z niecierpliwością wyczekuje swojego święta...

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz, Tomasz Urbanek/ East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości