Najgorsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Czego lepiej unikać?

Babcia i dziadek z wnuczką
Najgorsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Czego lepiej unikać?
Źródło: monkeybusinessimages/GettyImages
Tony nierozpakowanych kremów, niewykorzystanych zestawów naczyń, pater, czy narzędzi do majsterkowania - tego w szafach naszych dziadków możemy znaleźć od groma. Najczęściej są to nagromadzone nietrafione prezenty, które "przydadzą się na później". Co zatem podarować babci i dziadkowi, a czego lepiej unikać?

Miłość i związki

Źródło: Dzień Dobry TVN
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów

Najgorsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach najmłodsi z pewnością zaproszą swoich bliskich do przedszkoli i szkół na przedstawienia oraz apele. Nie obędzie się również bez własnoręcznie wykonanych laurek. Co ze starszymi wnukami?

Najczęstszymi prezentami, które wręczamy naszym dziadkom, są: kosmetyki, leki, słodycze, własnoręcznie zrobione nalewki, nowe zastawy stołowe czy obrusy. Problem jednak w tym, że tego typu podarunki zalegają nierozpakowane przez kolejne lata. Dlaczego? Nasi dziadkowie mają już swoje ulubione kremy, tradycyjne talerzyki, czy szklanki, w których zawsze piją herbatę. Ponadto modne ziółka, ozdrawiające mikstury i alkohole w butelkach przypominających ozdobne wazony po prostu ich odstraszają. Mimo wszystko chomikują nieprzydatne prezenty, mówiąc klasyczne "może jeszcze kiedyś się przyda".

Jakiś czas temu babcia poprosiła mnie, abym pomogła jej w domowych porządkach. Spędziłyśmy 3 godziny na odgruzowywaniu szafek, które wyglądały niczym sklepowe półki. Babcia przez lata trzymała w komodzie kremy, balsamy, szminki oraz zastawy stołowe. Niektóre były jeszcze w folii. Na pytanie, po co to wszystko trzyma, skoro nie używa, odpowiedziała – kto wie, może jeszcze to wykorzystam
- opowiadała jedna z internautek.

Nie powinno się też kupować dziadkom z okazji ich święta suplementów diety. Preparaty te mogą wyrządzić wiele szkód, jeśli przyjmuje się je bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Powinny być odpowiednio dobrane, z uwzględnieniem stanu zdrowia, a także przyjmowanych leków. Dlaczego kupno suplementów nie jest dobrym pomysłem, dowiesz się w artykule: "Nie kupuj suplementów diety na Dzień Babci i Dziadka. GIS ostrzega".

Zamiast zatem wymyślać drogie prezenty lub kupować leki czy suplementy, trzymajmy się hasła, że najlepsze jest to, co dobrze znamy. Nasi dziadkowie z pewnością ucieszą się z rzeczy, których używają na co dzień.

Najlepszy prezent dla dziadków - czas spędzony razem

Nic nie jest tak ważne jak chwile spędzone w rodzinnym gronie. W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o naszych dziadkach. Warto więc wygospodarować wolny dzień i poświęcić im uwagę. Może wspólny spacer, wycieczka za miasto, albo po prostu pogawędka przy domowym cieście i herbacie? Co więcej, tego dnia szczególnie nie żałujmy sobie uczuć. Głośno powiedzmy dziadkom, za co ich kochamy i doceniamy, to będzie dla nich najlepszy prezent.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: monkeybusinessimages/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości