Porady

Co warto kupić z okazji Dnia Dziadka? Sprawdzone i oryginalne propozycje

Porady

Wnuk pokazuje dziadkowi jak obsługiwać telefon

Pomysłów na prezent dla dziadka z okazji Dnia Dziadka są tysiące, ale tak naprawdę tylko bliscy członkowie rodziny wiedzą, co najbardziej może przypaść do gustu drugiej osobie. Mimo to, szukając świetnego prezentu na Dzień Dziadka, warto rozważyć różne sprawdzone pomysły na prezent.

Najważniejszym prezentem dla dziadka zawsze będzie spędzony z nim czas, szczere życzenia i serdeczność. Jednak warto podarować coś jeszcze. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziadka może być zakup chwytaka, kosmetyków, telefonu komórkowego albo… śmiesznego fartucha kuchennego. Dziadek powinien być zachwycony z takiego prezentu.

Wybór prezentu dla dziadka – jak się do tego zabrać? Kiedy jest Dzień Dziadka?

Szukanie odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby nie należy do łatwych zadań. Każdy stara się znaleźć taki prezent, który z jednej strony będzie użyteczny, a z drugiej – przypadnie do gustu obdarowanemu. Z takimi trudnościami mierzą się też wnuczęta, szukając wybierając prezent na Dzień Dziadka.

Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Rozważając, co wybrać dziadkowi na prezent, należy pamiętać, że najważniejsza jest pamięć i ciepłe słowo. Wybór właściwego prezentu zaczyna się przede wszystkim od pomysłu. Można kierować się kilkoma kryteriami. Warto zastanowić się, czego potrzebuje ukochany dziadek – może istnieje coś praktycznego, co akurat w tym momencie bardzo mu się przyda? Zastanawiając się, jaki prezent dla dziadka wybrać, warto rozważyć także rzeczy, które mogą pomóc starszej osobie w codziennych trudnościach związanych z wiekiem. Dobrym pomysłem może być np. chwytak, za pomocą którego starszy człowiek może bez trudu sięgnąć po rzeczy od niego oddalone.

Należy uwzględnić także hobby dziadka. Jeśli lubi chodzić na ryby, to może przyda mu się nowy komplet spławików, butów albo nawet nowa wędka? Doskonałym pomysłem na prezent dla dziadka lubiącego gry towarzyskie mogą być np. szachy lub komplet kart do brydża, a jeśli dziadek nie boi się wyzwań - gry planszowe również będą świetnym rozwiązaniem.

Kiedy składać życzenia i wręczać prezent na Dzień Dziadka? W Polsce dzień ten przypada 22 stycznia. To święto świeckie, a ciekawostką jest geneza jego ustanowienia. Do Polski trafiło prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Od momentu transformacji ustrojowej Dzień Dziadka staje się coraz bardziej popularny.

Jaki prezent na Dzień Dziadka wybrać? Przykładowe pomysły

Ile jest możliwych zainteresowań, hobby, a także potrzeb, tyle istnieje doskonałych pomysłów na prezent dla dziadka. Istnieje kilka „sprawdzonych” opcji, można wybrać jedną z nich lub też wykorzystać kilka naraz (np. stworzyć prezent z kilku drobniejszych upominków).

Warto rozważyć zakup kosmetyków dla dziadka, które z pewnością się przydadzą. O ile do niektórych kosmetyków osoby starsze mogą już być na tyle przyzwyczajone, że nie będą chciały zmian, to jednak pomysł kupna wody kolońskiej lub perfum dla dziadka wciąż może być „strzałem w dziesiątkę”.

Świetnym prezentem na Dzień Dziadka jest zakup telefonu komórkowego (jeśli solenizant jeszcze takiego nie posiada). Można wybrać nowoczesny, ale prosty w obsłudze telefon lub zdecydować się na specjalnie zaprojektowany telefon komórkowy dla osób starszych. W pewnym sensie to prezent podwójny – także dla wnucząt, gdyż mogą mieć kontakt z dziadkiem, nawet gdy starszy człowiek przebywa poza domem.

Można się także pokusić o wykonanie prezentu samemu w myśl popularnej filozofii DIY (ang. Do It Yourself, czyli „zrób to sam”). Takimi prezentami dla dziadka mogą być nie tylko laurki, ale też np. karmnik dla ptaków, jeśli dziadek jest fascynatem przyrody i posiada ogród lub działkę. Nie należy także zapominać o bardziej klasycznych prezentach, takich jak koszula, krawat (może być w wersji humorystycznej), spinki do mankietów lub zegarek.

Oryginalny prezent na Dzień Dziadka, czyli jaki? Kilka niecodziennych inspiracji

Prezent na Dzień Dziadka nie musi być nudny lub przewidywalny. Godnym polecenia rozwiązaniem jest zakup prezentu, który będzie zabawny i pozwoli bliskim spędzić ze sobą więcej czasu w atmosferze radości i śmiechu. Do takich prezentów na Dzień Dziadka należą rzeczy z grawerem (np. „Najlepszy Dziadek na świecie”) – kubki, pióra, poduszki, etui na okulary itp. Można również dziadkowi wręczyć… statuetkę bądź puchar.

Nikt też nie powiedział, że udany prezent na Dzień Dziadka musi być praktyczny. Jeżeli za kuchenne obowiązki wciąż odpowiada wyłącznie babcia, to może warto rozważyć zakup śmiesznego i nieco uszczypliwego (lecz wciąż w dobrym tonie) fartucha kuchennego dla dziadka. Na podobnej zasadzie można zdecydować się na gadający pilot do telewizora, papier toaletowy z labiryntem lub kłódkę szyfrową do butelek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Sally Anscombe/ Getty Images

Pozostałe wiadomości