dziadek

  dziadek

  Ślub to jedna z najbardziej wyjątkowych chwil w życiu, a moment wejścia do kościoła zostaje w pamięci na zawsze. Dlatego panny młode przykładają dużą wagę do tego, kto poprowadzi je do ołtarza. Choć w Polsce wciąż większość kobiet wchodzi do kościoła z narzeczonym, to zdarza się, że towarzyszy im inna osoba. Kogo wybrać do tej wyjątkowej roli i czym się kierować, aby uniknąć dodatkowego stresu?

  Wiele osób z powodu jakiejś intrygującej fantazji pojawiającej się w czasie nocnego odpoczynku po przebudzeniu się zagląda do sennika. W tego rodzaju książce dziadek ma zwykle tę samą symbolikę. Jednak w zależności od kontekstu taką iluzję senną można interpretować na wiele różnych sposobów.

  Gdy na świecie pojawia się dziecko, wielu rodziców liczy na pomoc babci, która ugotuje rosół czy odbiorze pociechę z przedszkola. Sęk w tym, że wiele współczesnych seniorek niechętnie zajmuje się wnukami. O tym, dlaczego tak się dzieje oraz jak zbudować relację wnuk-babcia porozmawialiśmy z Aleksandrą Piotrowską, psycholożką oraz Agnieszką Brzeskot, mamą drugoklasisty.

  Leszek Miller i jego wnuczka Monika z okazji Dnia Dziadka zaprosili nas do swojego domu. Ten charyzmatyczny duet znają chyba wszyscy. Oboje są bardzo zajęci zawodowo, ale nigdy nie brakuje im czasu dla rodziny. Ze szczerej rozmowy dowiemy się m.in. jak Monice dorastało się ze znanym dziadkiem. Były premier opowiedział nam natomiast nieznane dotąd anegdoty z ich życia.

  Nie jesteś pewien, którego stycznia jest dzień babci i dziadka? Data ta jest stała – Dzień Dziadka wypada 22 stycznia i obchodzi się go dzień po święcie babci. Na Dzień Dziadka wnuki przygotowują drobne upominki i wręczają je swoim dziadkom. Co daje się na Dzień Dziadka?

  Monika Miller z roku na rok zyskuje na popularności w polskim show-biznesie. Początkowo znana była tylko z tatuowania swojego ciała. Po czasie pokazała jednak, że ma o wiele więcej do zaoferowania. Ostatnio wraz ze znanym dziadkiem, Leszkiem Millerem, gwiazda przeprowadziła live'a w mediach społecznościowych. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, jak wygląda ich prywatna relacja.

  Studentka biologii na Uniwersytecie Wrocławskim w książce z biblioteki szukała wiedzy, a znalazła list dziadka do wnuczki. Przeleżał on między stronicami prawie ćwierć wieku. W mediach społecznościowych natychmiast ruszyły poszukiwania adresatki. Udało się ją znaleźć po kilkunastu godzinach. Jakie wspomnienia i emocje niesie ze sobą kawałek wyblakłej kartki? O tym adresatka listu, Magdalena Nowosielska opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Są rodzice, którzy chętnie podrzucają dzieci swoim rodzicom. Czy to samo robią goście Dzień Dobry Wakacje: dziennikarka Odeta Moro, aktor i trener personalny Tomasz Oświeciński oraz trzykrotny rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz? Czy dziadkowie rozpieszczają ich dzieci?

  Historię Pana Janusza Walędzika - powstańca warszawskiego, który mieszkał w fatalnych warunkach, poznaliśmy na początku roku. Okazało się, że po reportażu Filipa Chajzera, sprawa przyznania mu mieszkania... z łazienką, nabrała tempa. Udało się! Teraz Filip Chajzer odwiedził go w nowym lokalu! Filip Chajzer:" To ja dziękuję, za to wszystko co zrobiliście dla Warszawy i dla Polski".

  Cezary Harasimowicz: "Chciałbym zwrócić się z apelem, żeby rozmawiać z rodzicami, rozmawiać z dziadkami. Kochajmy starych ludzi, bo oni kiedyś byli młodzi, mieli piękne, czasami tragiczne, czasami dramatyczne, życie ... byli tacy jak my. Mieli romanse, mieli marzenia". "Saga, czyli filiżanka, której nie ma" to książka, w której nasz gość opisuje historię swojej rodziny. Jakie ciekawostki znajdziemy na jej kartach? Czego Cezary dowiedział się o swoich korzeniach? Zobaczcie.

  Na początku lipca tego roku Leszek Miler pochwalił się na Twitterze swoją dorosłą już wnuczką Moniką. Jej twarz nie jest nam obca - pojawiała się na zdjęciach ze swoim dziadkiem, ale miała wtedy kilka lat i wyglądała rozkosznie siedząc na barana u byłego premiera. Dziś jest studentką grafiki, a w przyszłości chce założyć własne studio tatuażu. Kiedy zrobiła sobie pierwszy tatuaż i, co na to dziadek? Czy po tweecie Leszka Millera spotkała ją fala hejtu? I jaki tatuaż Monika Miller zaproponowałaby Magdalenie Ogórek?

  Rozwód rodziców jest bardzo ciężkim przeżyciem dla dzieci, niestety bardzo często wpływa też on na częstotliwość kontaktów z dziadkami. O tym, jak ułożyć sobie stosunki z byłymi teściami, żeby nie traciły na tym nasze pociechy rozmawialiśmy z Agatą Kościkiewicz, Małgorzatą Ohme i Moniką Mrozowską.

  "Nie znam aktora, który by namawiał swoje dzieci do tego zawodu. (...) Moja prababcia powiedziała: 'Wszyscy mężczyźni w naszej rodzinie byli porządni, a ty chcesz artystą zostać'". Z Mirosławem Baką i jego synem Łukaszem, o ich artystycznej pasji, rozmawiali w studiu Dzień Dobry TVN Magda Mołek i Marcin Meller.

  Babcie i dziadkowie coraz rzadziej zajmują wnukami. Jedni z powodu pracy zawodowej lub innych aktywności, a inni nie chcą siedzieć z wnukami za darmo. A jak jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN pisarki Katarzyny Lengren i sędzi Anny Marii Wesołowskiej? Jaka jest współczesna rola babć i dziadków?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Hołowczyca, który odwiedził nas ze swoimi córkami: Karoliną i Antoniną oraz wnuczką Alabamą. Czy relacje z wnuczką są inne niż z córkami? Czy rozpieszcza Alabamę? Co jest dla niego najważniejsze w relacjach z córkami i wnuczką? I jak córka Karolina ocenia swojego tatę w roli dziadka?

  Grand Pranksters to kanał na YouTubie, w którym znajdziecie filmy ukazujące zabawnych staruszków. Zobaczcie, w jaki sposób żartują sobie z przechodniów. Uważajcie, bo następnym razem to Wy możecie być ich "ofiarą" ;)

  Wszystkim dziadkom życzymy wielu lat życia w zdrowiu i radości. Bez zmartwień. A jeśli po policzku popłyną Wam łzy, to, aby to były tylko łzy szczęścia.

  Prokopowe źródła donoszą, że Beyonce postanowiła pogrzebać w papierach urzędu stanu cywilnego i odkryła, że jej dziadkiem był... UWAGA! Polak spod Grunwaldu. Postanowiła to uczcić. Zobaczcie, w jaki sposób :)

  Wychowali się w niezwykle barwnej rodzinie – ich dziadek był jednym z najsłynniejszych polskich opozycjonistów i polityków, ojciec znanym i cenionym kucharzem. Gaja i Kacper Kuroniowie trzymali się dotąd z daleka od kamer. Kim są i co robią na co dzień? Czy zamierzają iść w ślady starszych braci, którzy kontynuują kulinarne tradycje ojca? Czy bliskie jest im społecznikowskie zaangażowanie dziadka? Jak wspominają swoje dzieciństwo w domu, pełnym ludzi, kulinarnych aromatów i politycznych dyskusji?

  Od ponad 30 lat utwory Stinga nie schodzą z list przebojów. Z dziennikarką Gabi Drzewiecką spotkał się w swoich rodzinnych stronach, gdzie 63 lata temu przyszedł na świat. Co robił zanim stał się znanym piosenkarzem? W jaki sposób to, co robił wcześniej wpłynęło na jego życie? Czego wymaga od swoich dzieci? Z czego jest najbardziej dumny w życiu?