dziadek

  Jerzy Bończak zaprosił kamery Dzień Dobry TVN do swojego domu na Warmii. Z przyjemnością spędza tam czas z wnukami. Jaką ma z nimi relację?

  Nie zawsze babcia i dziadek są odpowiedzią na problemy rodziców.

  Śnił mi się koszmar z wczoraj na dziś, a może z dziś na jutro. Są takie sny, których nie chcemy śnić, są takie sny, które dzieją się dziś.

  Dzień Dziadka to dla Leszka Millera bardzo ważny dzień. Wszystko przez wzgląd na jego przyjacielską relację z wnuczką, Moniką Miller. Były premier podzielił się osobistymi zdjęciami z rodzinnego albumu w tym wyjątkowym dniu.

  Zbigniew Buczkowski i Krzysztof Tyniec pojawili się w studiu Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieć jakimi są dziadkami. Aktorzy zdradzili także na co pozwalają swoim wnuczkom oraz czego chcą je nauczyć.

  Tony nierozpakowanych kremów, niewykorzystanych zestawów naczyń, pater, czy narzędzi do majsterkowania - tego w szafach naszych dziadków możemy znaleźć od groma. Najczęściej są to nagromadzone nietrafione prezenty, które "przydadzą się na później". Co zatem podarować babci i dziadkowi, a czego lepiej unikać?

  Prezent dla 80-latki powinniśmy dobierać z wielką rozwagą. Przede wszystkim liczy się poważna rocznica urodzin i należy ten wyjątkowy dzień prawdziwie celebrować. Natomiast wiek jubilatki lub jubilata nie powinien nam przysłaniać jej/jego charakteru.

  Pewne historie na zawsze pozostawią ból i pustkę. Monika Miller udzieliła niedawno szczerego i osobistego wywiadu dla jednego z portali. Podczas rozmowy wspomniała o śmierci ojca, żałobie oraz o surowym wychowaniu.

  Janusz Józefowicz ma powody do radości. Aż przez cztery miesiące nie wspominał w mediach, że po raz pierwszy został dziadkiem! Wnuk natychmiast stał się jego oczkiem w głowie. Choreograf ubolewa jednak, że z powodu pandemii i natłoku obowiązków, nie widuje go zbyt często.

  Ślub to jedna z najbardziej wyjątkowych chwil w życiu, a moment wejścia do kościoła zostaje w pamięci na zawsze. Dlatego panny młode przykładają dużą wagę do tego, kto poprowadzi je do ołtarza. Choć w Polsce wciąż większość kobiet wchodzi do kościoła z narzeczonym, to zdarza się, że towarzyszy im inna osoba. Kogo wybrać do tej wyjątkowej roli i czym się kierować, aby uniknąć dodatkowego stresu?

  Joanna Krupa musiała zmierzyć się z rodzinną tragedią. Otóż kilka dni temu zmarł jej ukochany dziadek. Pan Stanisław Piotrowski w chwili śmierci miał 90 lat. Jak modelka go wspomina?

  Wiele osób z powodu jakiejś intrygującej fantazji pojawiającej się w czasie nocnego odpoczynku po przebudzeniu się zagląda do sennika. W tego rodzaju książce dziadek ma zwykle tę samą symbolikę. Jednak w zależności od kontekstu taką iluzję senną można interpretować na wiele różnych sposobów.

  Joanna Koroniewska w wyjątkowo komfortowy sposób świętuje w tym roku śmingus dyngus. Aktorka pokazała, jak kąpie się w morzu. Nie zawsze jednak ten dzień kojarzył się jej z czymś miłym. Wszystko za sprawą dziadka, który nie odpuszczał wielkanocnej tradycji.

  Gdy na świecie pojawia się dziecko, wielu rodziców liczy na pomoc babci, która ugotuje rosół czy odbiorze pociechę z przedszkola. Sęk w tym, że wiele współczesnych seniorek niechętnie zajmuje się wnukami. O tym, dlaczego tak się dzieje oraz jak zbudować relację wnuk-babcia porozmawialiśmy z Aleksandrą Piotrowską, psycholożką oraz Agnieszką Brzeskot, mamą drugoklasisty.

  Ewald G. miał dopuścić się dwóch zachowań o charakterze seksulanym wobec swojej wnuczki. Mężczyzna został skazany na osiem lat więzienia za zgwałcenie dziewczynki. Wyrok Sądu Okręgowego w Opolu nie jest prawomocny. 62-latek nie przyznał się do winy.

  Leszek Miller i jego wnuczka Monika z okazji Dnia Dziadka zaprosili nas do swojego domu. Ten charyzmatyczny duet znają chyba wszyscy. Oboje są bardzo zajęci zawodowo, ale nigdy nie brakuje im czasu dla rodziny. Ze szczerej rozmowy dowiemy się m.in. jak Monice dorastało się ze znanym dziadkiem. Były premier opowiedział nam natomiast nieznane dotąd anegdoty z ich życia.

  Nie jesteś pewien, którego stycznia jest dzień babci i dziadka? Data ta jest stała – Dzień Dziadka wypada 22 stycznia i obchodzi się go dzień po święcie babci. Na Dzień Dziadka wnuki przygotowują drobne upominki i wręczają je swoim dziadkom. Co daje się na Dzień Dziadka?

  Monika Miller z roku na rok zyskuje na popularności w polskim show-biznesie. Początkowo znana była tylko z tatuowania swojego ciała. Po czasie pokazała jednak, że ma o wiele więcej do zaoferowania. Ostatnio wraz ze znanym dziadkiem, Leszkiem Millerem, gwiazda przeprowadziła live'a w mediach społecznościowych. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, jak wygląda ich prywatna relacja.

  Matylda Damięcka poinformowała w mediach społecznościowych, że nie żyje jej dziadek Edward Stankiewicz. Z opisu wynika, że przegrał walkę z koronawirusem. Ilustratorka zamieściła wymowną grafikę i dodała kilka słów od siebie.

  Studentka biologii na Uniwersytecie Wrocławskim w książce z biblioteki szukała wiedzy, a znalazła list dziadka do wnuczki. Przeleżał on między stronicami prawie ćwierć wieku. W mediach społecznościowych natychmiast ruszyły poszukiwania adresatki. Udało się ją znaleźć po kilkunastu godzinach. Jakie wspomnienia i emocje niesie ze sobą kawałek wyblakłej kartki? O tym adresatka listu, Magdalena Nowosielska opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Do tej pory wokalista grupy Vox swoją uwagę skupiał na 12-letnim Maćku, synu starszej córki Aleksandry. Witold Paszt od niedawna ma dwoje wnucząt. 5 tygodni temu młodsza córka Natalia urodziła Nadię. O tym, jak odnajduje się w roli dziadka, piosenkarz mówił w naszym programie.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś dwóch dziadków. Świeżo upieczonego - Zbigniewa Łuczyńskiego i doświadczonego - Tomasza Stockingera. Jak podoba im się bycie dziadkiem - rozpieszczają swoje wnuki? Czy dziadek Tomasz ma jakieś rady dla dziadka Zbigniewa?

  Są rodzice, którzy chętnie podrzucają dzieci swoim rodzicom. Czy to samo robią goście Dzień Dobry Wakacje: dziennikarka Odeta Moro, aktor i trener personalny Tomasz Oświeciński oraz trzykrotny rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz? Czy dziadkowie rozpieszczają ich dzieci?

  Historię Pana Janusza Walędzika - powstańca warszawskiego, który mieszkał w fatalnych warunkach, poznaliśmy na początku roku. Okazało się, że po reportażu Filipa Chajzera, sprawa przyznania mu mieszkania... z łazienką, nabrała tempa. Udało się! Teraz Filip Chajzer odwiedził go w nowym lokalu! Filip Chajzer:" To ja dziękuję, za to wszystko co zrobiliście dla Warszawy i dla Polski".

  Cezary Harasimowicz: "Chciałbym zwrócić się z apelem, żeby rozmawiać z rodzicami, rozmawiać z dziadkami. Kochajmy starych ludzi, bo oni kiedyś byli młodzi, mieli piękne, czasami tragiczne, czasami dramatyczne, życie ... byli tacy jak my. Mieli romanse, mieli marzenia". "Saga, czyli filiżanka, której nie ma" to książka, w której nasz gość opisuje historię swojej rodziny. Jakie ciekawostki znajdziemy na jej kartach? Czego Cezary dowiedział się o swoich korzeniach? Zobaczcie.

  Na początku lipca tego roku Leszek Miler pochwalił się na Twitterze swoją dorosłą już wnuczką Moniką. Jej twarz nie jest nam obca - pojawiała się na zdjęciach ze swoim dziadkiem, ale miała wtedy kilka lat i wyglądała rozkosznie siedząc na barana u byłego premiera. Dziś jest studentką grafiki, a w przyszłości chce założyć własne studio tatuażu. Kiedy zrobiła sobie pierwszy tatuaż i, co na to dziadek? Czy po tweecie Leszka Millera spotkała ją fala hejtu? I jaki tatuaż Monika Miller zaproponowałaby Magdalenie Ogórek?

  Rozwód rodziców jest bardzo ciężkim przeżyciem dla dzieci, niestety bardzo często wpływa też on na częstotliwość kontaktów z dziadkami. O tym, jak ułożyć sobie stosunki z byłymi teściami, żeby nie traciły na tym nasze pociechy rozmawialiśmy z Agatą Kościkiewicz, Małgorzatą Ohme i Moniką Mrozowską.

  O swojej nowej, życiowej roli "wujko-dziadka", Mateuszowi Hładkiemu opowiedział Piotr Zelt.

  "Nie znam aktora, który by namawiał swoje dzieci do tego zawodu. (...) Moja prababcia powiedziała: 'Wszyscy mężczyźni w naszej rodzinie byli porządni, a ty chcesz artystą zostać'". Z Mirosławem Baką i jego synem Łukaszem, o ich artystycznej pasji, rozmawiali w studiu Dzień Dobry TVN Magda Mołek i Marcin Meller.

  Babcie i dziadkowie coraz rzadziej zajmują wnukami. Jedni z powodu pracy zawodowej lub innych aktywności, a inni nie chcą siedzieć z wnukami za darmo. A jak jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN pisarki Katarzyny Lengren i sędzi Anny Marii Wesołowskiej? Jaka jest współczesna rola babć i dziadków?