Porady

Życzenia dla babci – jak je oryginalnie złożyć?

babcia, dzień babci

Gettyimages.com/ martinedoucet

Porady

Życzenia dla babci – jak je oryginalnie złożyć?

babcia, dzień babci

Gettyimages.com/ martinedoucet

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy w styczniu, ale życzenia składamy z różnych okazji. Mogą być: imieninowe, urodzinowe, bez okazji, krótkie, długie, śmieszne, wzruszające. Ważna jest nie tylko ich treść, ale i forma. Lepiej umieścić je na kartce czy na własnoręcznie wykonanej laurce? Wyrecytować czy wyśpiewać? Nasze podpowiedzi gwarantują, że twoim dziadkom zakręci się łezka w oku. 

Nie tylko małe dzieci mogą składać oryginalne życzenia swoim dziadkom. Zaprezentujemy kilka sposobów, jak nietuzinkowo przekazać seniorom wyrazy szacunku z różnych okazji.

Życzenia dla babci i dziadka

Zaczniemy od życzeń na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jeśli jesteś szczęściarzem i przynajmniej od strony jednego rodzica wciąż masz oboje dziadków, możesz tak sformułować serdeczności, by pasowały do obojga. Mamy pomysł na wspólne życzenia dla babci i dziadka .

Oto propozycja wierszyka:

„Co roku w styczniu są dwa dni takie,
Że nic nie może być na bakier.
To Dzień Babci i Dzień Dziadka,
Zawsze jest nie lada gratka!”

Proponujemy również oryginalną formę. Może to być kolorowy plakat do powieszenia na ścianie lub duża kartka do postawienia w ramce z własnoręcznie wykaligrafowanymi literami oraz rysunkami.

Życzenia urodzinowe dla babci

Mimo, że wiele dojrzałych osób nie świętuje urodzin, Ty pokaż swojej babci, że pamiętasz o tej dacie. Daj jej odczuć, jak bardzo cieszysz się z tego, że jest z Tobą kolejny rok. Stwórz z naszą pomocą poetyckie, a zarazem żartobliwe urodzinowe życzenia dla babci .

Nasz wierszyk:

„Jesteś przy mnie od kiedy pamiętam,
Tak jak w paście do zębów zawsze jest mięta.
Bardzo Cię kocham, bardzo szanuję
A dziś ...lat Tobie winszuję!”
Nasza propozycja formy to karteczka dołączona do doniczki z miętą.

Życzenia imieninowe dla babci

W Polsce popularne jest świętowanie imienin. Warto i na tę okazję przygotować coś oryginalnego.

Nasza propozycja na życzenia imieninowe dla babci to laurka z każdą możliwą wersją imienia szanownej solenizantki. Daj się ponieść wodzom fantazji – wymyślaj różnorodne zdrobnienia! Jeśli babcia ma na imię Irena, różnymi stylami pisma wykaligrafuj: „Irena”, „Irenka”, „Ireniutka”, „Ircia”, „Irenitta”, „Irenne”, „Ireniusia”, „Ireniunia” itp., a na koniec wielkimi literami: „Kochana Babunia!”.

Śmieszne życzenia dla babci

A może by tak coś jeszcze bardziej kreatywnego? Daj babci trochę się pogłowić. Śmieszne życzenia dla babci to dobry pomysł, jeśli starsza osoba ma poczucie humoru.

Nasza propozycja to kartka z rebusem lub krzyżówką. Spróbuj stworzyć zagadkę, której rozwiązaniem będzie hasło „Wszystkiego najlepszego droga babciu”, „ Życzenia urodzinowe dla babci od wnuczki ”, „ Najpiękniejsze życzenia dla babci ” albo po prostu „Najlepsze życzenia”.

Najpiękniejsze życzenia dla babci i dziadka

Dziadkowie na pewno docenią każdy życzliwy gest z twojej strony. Pamiętaj o nich nie tylko od święta. Najpiękniejsze życzenia dla babci i dziadka to te złożone bez specjalnej okazji. Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka różnych pomysłów na serdeczności :

  • list

Tak, po prostu usiądź i go napisz! Zbierz różne wspomnienia związane z babcią i/lub dziadkiem, wypisz ich zalety, podkreśl, jak bardzo są dla Ciebie ważni.

Najlepszy będzie list wysłany tradycyjną pocztą, w zaadresowanej kopercie ze znaczkiem, jak za starych, dobrych czasów. Nie zapowiadaj, że coś takiego napiszesz – niech to będzie niespodzianka. Natomiast jeśli seniorzy na co dzień używają Internetu, można również przesłać takiego maila.

  •  karteczki w różnych miejscach w domu

Przygotuj wcześniej samoprzylepne karteczki z różnymi napisami typu: „Dzień dobry!”, „Pięknie dziś wyglądasz!”, Kto jest najwspanialszą babunią na świecie?”, „Miłego dnia życzy wnusia!”, "Cześć babciu!” itd.

Kiedy babcia i/lub dziadek nie będą patrzeć lub gdy zostaniesz sam w ich domu, poprzyklejaj je
w różnych punktach!

  •  życzenia w radiu

Jeśli wiesz, że babcia i/lub dziadek słuchają jakiejś audycji w ulubionej rozgłośni radiowej, zamów u spikera specjalne pozdrowienia dla nich. Jeśli jest taka opcja, sam złóż życzenia na antenie.

  • graffiti na chodniku lub transparent

Jeżeli babcia i/lub dziadek mają widok z okna na jakąś płaską powierzchnię, po której można pisać kredą, narysuj i napisz im coś miłego. Jeśli nie mają, możesz wykonać transparent, banner czy plakat i powiesić go na drzewach lub słupach. Zwróć uwagę na to, by litery były duże i wyraźne.

  • liścik na wycieraczce lub… pod wycieraczką

Napisz życzenia na ładnej, sztywnej kartce i połóż ją na wycieraczce przed drzwiami do mieszkania. Jeśli dziadkowie mieszkają w domu, wrzuć ją do skrzynki na listy, a jeżeli mają autko – włóż pod wycieraczkę samochodową! Nie zapomnij się podpisać.

Zobacz też:
Jak zrobić laurkę dla dziadka? 4 sprawdzone pomysły
Dziadkowie dają nam coś, czego nigdy nie zapomnimy
Polscy dziadkowie są najlepsi na świecie!

Co sądzisz o tym artykule?
83
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0