Laurka dla babci to jeden z możliwych prezentów na urodziny, imieniny, święto babci. Prezent o tyle szczególny, że wykonany samodzielnie. Nie od dziś wiadomo, że dla babć prace wnuków liczą się zdecydowanie bardziej niż najdroższy prezent ze sklepu. Laurka dla babci i dziadka powinna być wyjątkowa, oryginalna i przede wszystkim… nasza. Jak taką wykonać?
Laurka dla babci i dziadka – przedszkole to pierwsze miejsce, gdzie uczymy się wykonywać takie dedykowane prace plastyczne. Eksperymenty w tej dziedzinie można prowadzić również w domu. Wystarczy mieć pomysł na laurkę dla babci i trochę chęci. A tych wnukom przecież nigdy nie brakuje.
Jak zrobić laurkę dla babci?
Laurka dla babci na urodziny może być wykonana na milion sposobów. Najprostszy to oczywiście wydrukowanie szablonu. W internecie można znaleźć naprawdę sporo propozycji gotowych wzorów, z których można z powodzeniem skorzystać. Laurka dla babci i dziadka, wykonana samodzielnie od początku do końca, to inny poziom wyzwania. Można rysować, malować, wyklejać i wycinać. Można próbować sztuki orgiami. Laurka dla prababci ? Można spróbować sztuki quillingu, czyli techniki tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru. Zwija się je w kształt spirali i odpowiednio formuje, a w efekcie powstają zjawiskowe obrazy. Wszystko zależy od wieku wnuka, jego umiejętności technicznych i zdolności manualnych, a przede wszystkim od chęci.
Jak zrobić laurkę dla babci i dziadka – kilka porad
Laurka dla babci na imieniny wykonana samodzielnie przez wnuka jest wyrazem autentycznej miłości, szacunku, ciepła i całej masy innych, trudnych do wyrażenia uczuć. Laurka dla babci do druku to najprostsza forma plastyczna, może jednak warto spróbować czegoś więcej. Oto kilka wskazówek, jak wykonać laurkę dla babci i dziadka:
- okładkę na laurkę można wykonać z małych papierowych serduszek zagiętych w pół (co daje wrażenie wymiaru 3D); do serduszek wystarczy dołączyć kolorowe nitki, dzięki czemu otrzymujemy wrażenie bukietu z serduszkowych-baloników;
- laurka dla dziadka i babci może zostać przez nas ozdobiona zdjęciami z dzieciństwa, a nawet niemowlęctwa, to szczególnie urokliwe pamiątki. Laurka złożona na pół może zostać ozdobiona u góry i u dołu małymi zdjęciami, a w środku może znaleźć się to najbardziej aktualne, w dodatku z babcią lub dziadkiem. Do pełni szczęścia potrzebna będzie już tylko dedykacja;
- niecodzienna laurka dla babci z okazji urodzin to odrysowana para rąk, która w zetknięciu ich ze sobą tworzy w środku serce; wszyscy dobrze znamy ten gest. Bez większych problemów można go przerysować na kartkę lub kolorowy brystol. Na obu „rączkach” mogą pojawić się napisy – w tym przypadku „ma-ma” lub „ba-bcia” są łatwe do podzielenia. Na rączkach można oczywiście dokleić lub dorysować, co nam tylko przyjdzie do głowy. Ciekawie rączki prezentują się na przykład w połączeniu z kwiatkiem. Można je bowiem włożyć do doniczki w taki sposób, aby owo serce powstające w ich połączeniu, było jak najlepiej widoczne;
- jak narysować laurkę dla babci , jeśli zdolności manualne dopiero się kształtują? Można do tematu podejść z innej strony i wykorzystać rolkę pozostałą po papierze toaletowym; odpowiednie jej zgniecenie powoduje, że powstaje idealny stempel do serduszek, a z tym, to już każdy maluch sobie poradzi.
Laurka dla babci – jak zrobić?
Ładne laurki dla babci nie muszą być wcale bardzo szczegółowe, dokładne i wymagające. Jak wskazaliśmy wyżej, laurka urodzinowa dla babci może być bardzo prosta do wykonania. Jej stworzenie będzie łatwe nawet dla przedszkolaka. Jeśli chcemy jednak stworzyć oryginalną pracę, to wymagać ona będzie nieco więcej czasu.
Pomysły na nietypowe laurki:
- laurki na imieniny dla babci mogą nawiązywać swoją formą do umiejętności, z którymi kojarzymy babcię; najczęściej są to oczywiście: gotowanie, pieczenie lub robótki ręcznie. Laurka w postaci fartucha, w których pojawią się miniaturowe druty do wełny lub łyżeczka i chochla, z pewnością zrobi na babci odpowiednie wrażenie;
- laurka wykonana w technice quillingu, która pozwala na stworzenie prawdziwych dzieł sztuki; do jej wykonania wystarczą nam kolorowe paski papieru, plan na obrazek w kształcie serc, kwiatów, motyla i… trochę cierpliwości.
Życzenia na laurkę dla babci i dziadka
Laurka dla babci ze zdjęciem , wykonana metodą quillingu czy ta po prostu narysowana, nie może obejść się bez życzeń i dedykacji. Najlepiej oczywiście postawić na te płynące prosto z serca, te proste, dziecięce życzenia, które każdego z dziadków ściskają w sercu. Życzenia do laurki dla babci i dziadka znajdziemy oczywiście w internecie, ale zamiast posiłkować się gotowymi frazesami, warto postawić na prostotę i autentyczność.
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: E+