Gwiazdy

Magda Mielcarz po raz pierwszy zaśpiewa po polsku. Zdradziła nam, z którą artystką podjęła współpracę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Magda Mielcarz mieszka w Stanach Zjednoczonych. Teraz, po dwóch latach, przyleciała do Polski, by odwiedzić rodzinę. Przy okazji tej wizyty zagościła również na kanapach w Dzień Dobry TVN. – Bardzo tu u was fajnie – oznajmiła z uśmiechem na twarzy. Co u niej słychać?Kiedy premiera nowego singla?

Magda Mielcarz jako nastolatka rozpoczęła karierę modelki. Pracowała na całym świecie, biorąc udział w wielu projektach i kampaniach reklamowych. W Polsce szerszej publiczności dała się poznać jako Ligia w filmie Jerzego Kawalerowicza "Quo Vadis". Natomiast w 2010 roku widzowie TVN-u mogli ją podziwiać w roli współprowadzącej program "Top model". Kilka lat temu przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Na co dzień mieszka w Los Angeles, gdzie komponuje muzykę. Przyjęła pseudonim artystyczny - LVMA BLACK, o którym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Magdalena Mielcarz jako LVMA BLACK

- Muszę się wszystkim wytłumaczyć z tego pseudonimu. Zawsze, jak słyszałam o tym, że ktoś nagle zmienia to, jak się nazywa, to myślałam sobie – co to za głupi pomysł. Potem zaistniała taka sytuacja, że zostałam trochę do tego zmuszona, ponieważ moje nazwisko w LA jest nie do wymówienia. W pewnym momencie mówili już nawet "Makarena". Dlatego postanowiłam skrócić i funkcjonować jako - Magdalena, po czym się okazało, że jest już artystka z Brooklynu, która się tak nazywa i jest zarejestrowana. Nagle okazało się, że moje imię nie jest moim imieniem. To był wielki smutek. Nie miałam wyjścia. Trzeba było ustalić pseudonim. Wtedy to było dla mnie bardzo niewygodne i nienaturalne, a teraz już się z nim polubiłam - tłumaczyła wokalistka w Dzień Dobry TVN.

Co oznacza LVMA BLACK?

LVMA – "luma" oznacza – jasność/światło, a "Black"– czarny/ciemność. – U mnie dużo jest i w charakterze i muzyce przeciwstawnych klimatów. Nawet mój znak zodiaku, czyli Ryby, płyną w dwóch różnych kierunkach, więc witam w mojej sytuacji – wyjaśniła Magdalena Mielcarz.

Magdalena Mielarz – "We mgle"

LVMA BLACK do tej pory śpiewała w języku angielskim. 25 czerwca światło dzienne ujrzy jej pierwszy singiel po polsku zatytułowany - "We mgle".

- Wydawałoby się, że powinnam zacząć od polskiego, bo jestem Polką i mówię po polsku. Natomiast bardzo się bałam, bo to bardzo trudny język do napisania dobrej piosenki. Angielski jest taki bardziej okrągły. Łatwiej sobie z nim poradzić. Dlatego trochę czasu mi zajęło, by się odważyć, a zawsze o tym marzyłam. Po drugie, ten tekst powstał we współpracy z jedną z polskich artystek, którą bardzo lubię i cenię. Napisałyśmy ten tekst razem. Mogę tutaj wreszcie zdradzić, kto to jest. Jest to - Lanberry - wyjawiła.

Czekamy zatem z niecierpliwością na premierę singla. Tymczasem posłuchajcie całej rozmowy z Magdaleną Mielcarz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Krzysztof Zalewski o przełomowym momencie w twórczości: "Powinienem umrzeć i być we wszystkich serwisach"

20 lat temu Polacy oszaleli na punkcie "Big Brothera". Jak potoczyły się losy uczestników pierwszej edycji?

Anita Werner wraca do swoich początków w TVN24. "Pamiętam żarty niedowiarków, że będzie nas oglądać siedem osób"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości