Gwiazdy

Magda Gessler ratuje zadłużoną restaurację w Szczyrku. "Zmienię Was w Goło i Wesoło. Tu będzie striptiz"

Gwiazdy

11. odcinek 22. sezonu programu "Kuchenne rewolucje" został przygotowany w Szczyrku. To właśnie tam znajduje się restauracja "Floriańska", której długi nie były jedynym palącym problemem właścicieli. Z jedzeniem też bywało różnie. Nim wszystko spłonęło, do akcji wkroczyła Magda Gessler. Jakie zmiany tam zaszły po przyjeździe gwiazdy TVN? Nie obyło się bez jej mocnych uwag i rzucania sprzętem.

"Kuchenne rewolucje 22" odcinek 11. - Magda Gessler w Szczyrku

Położony w Beskidzie Śląskim Szczyrk to kurort, w którym zwykle o każdej porze roku pojawiały się tłumy turystów. Pandemia szczególnie dotknęła to liczące kilka tysięcy mieszkańców miasteczko. Zrobiło się tu pusto i cicho. Nieczynne są liczne lokale małej i dużej gastronomii. O przetrwanie walczy także sąsiadująca z remizą Ochotniczej Straży Pożarnej restauracja "Floriańska". Prowadzą ją Stefan i Gabrysia - małżeństwo, które przed dwunastoma laty, jeszcze za poprzednich właścicieli, wyprawiło tu swoje wesele. Co więcej, także tutaj, dwa lata później świętowali chrzciny swojej córki. "Floriańska" pamięta też wiele rocznic i innych uroczystości Stefana i Gabrysi.

Gdy ponad rok temu, na początku walki z pandemią pojawiła się okazja przejęcia lokalu, para zdecydowała się na skok na głęboką wodę. Mimo wprowadzanych obostrzeń weszli w ryzykowny biznes gastronomiczny, jak mówią, z sentymentu. Nie mogli pozwolić, by tak bliska im restauracja trafiła w obce ręce. Za poryw serca zapłacili jednak wysoką cenę. Zamknięcie przez kolejne rozporządzenia "Floriańskiej" spowodowało odpływ klientów, a jak nie ma gości to i nie ma pieniędzy. Gabrysi i Stefanowi przyszło co miesiąc dopłacać do interesu, zwłaszcza że za wszelką cenę chcieli zatrzymać w lokalu załogę. Ale wiadomo, że długo tak się nie da. Restauracji grozi spektakularna katastrofa. Chyba, że Magdzie Gessler uda się ją powstrzymać!

"Kuchenne rewolucje" – o czym jest program

Ponad dwieście pięćdziesiąt przeprowadzonych rewolucji, tysiące przepisów kulinarnych, metamorfoz wnętrz i ona – nieustraszona Magda Gessler. Po raz dwudziesty drugi najsłynniejsza polska restauratorka wyruszyła w Polskę, by ratować upadające lokale. Królowa TVN-u nie zwalnia tempa!

"Kuchenne rewolucje" - gdzie i kiedy oglądać

"Kuchenne rewolucje" można obejrzeć na antenie TVN (premiery w czwartek o godz. 21:30) oraz na platformie VOD Player.pl

>>> Zobacz także:

Dorota Szelągowska pierwszy raz o rozstaniu z mężem. "Powiem to ten jeden raz"

Synek pani Justyny nie został przyjęty do publicznego przedszkola, bo nosi pieluchy. "Zaprowadziłam syna do placówki prywatnej, w której nie było problemu"

Angelika Głaczkowska i Igor Jakubowski o miłości z "Big Brothera". "Nie była typem kobiety, w którym gustuję"

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN/player.pl

Pozostałe wiadomości