Gwiazdy

Magda Gessler z "Kuchennymi rewolucjami" na Śląsku. Finał sezonu zaliczy do udanych?

Gwiazdy

Magda Gessler

W finale sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Śląsk, a dokładniej – Lędziny, czyli niewielkie, nieco ponad 15-tysięczne miasteczko, położone nieopodal Tychów. Pomocy znanej restauratorki potrzebowała pani Dorota – właścicielka restauracji "Dama Kier". Czy rewolucja się udała?

"Kuchenne rewolucje" – Lędziny

Początki miasteczka Lędziny sięgają XII wieku, ale dziś słynie ono z XX-wiecznej olbrzymiej kopalni węgla kamiennego. Wciąż jednak zabytkowych miejsc tu nie brakuje – jak chociażby przepiękny plac Farski, którego nazwa pochodzi od słowa fara, jak dawniej nazywano plebanię.

To właśnie tam swoją restaurację "Dama Kier" prowadzi Dorota. 37-latka mówi, że nazwa restauracji bardzo do niej pasuje – bo ta karciana figura symbolizuje silną kobietę, blondynkę z dużym sercem. Ona sama, choć nie miała żadnego doświadczenia kulinarnego, postanowiła, że jej restauracja będzie najlepsza w całym miasteczku. I faktycznie, po jej otwarciu niespełna 3 lata temu, na brak klientów nie narzekała. Starczało jej na towar, opłaty i pensje dla pracowników. Jednak pandemia koronawirusa zmieniła wszystko…

Pierwszy lockdown Dorota ze swą załogą przetrwała. Drugi ich pokonał. Dziś restauracja jest de facto zamknięta. Kobieta wraz ze swym partnerem Harrym przyjmują jedynie zamówienia na chickenboxy i tak zwane śląskie koryta. Sami patrzą na rosnące długi i na… foodtruck szefa ich kuchni, Marcina, który prosperuje całkiem dobrze. Dorota mówi, że miał to być ich wspólny biznes, ale Marcin zapewnia, że to jego własna inicjatywa.

Magda Gessler zamieniła "Damę Kier" w "Śląskie Niebo"

Po pierwszej wizycie w "Damie Kier" Magda Gessler stwierdziła, że to "bardzo pretensjonalna restauracja". – Tu się nie da ani zachwycić, ani nasycić – oceniła. Ostatecznie podjęła jednak wyzwanie i postanowiła przeprowadzić wiele zmian. Zaczęła od szczerej rozmowy z właścicielami oraz z kucharzem i jego żoną.

Kiedy wszyscy wyjaśnili sobie nieporozumienia, Magda Gessler przygotowała menu typowe dla Śląska i zmieniła nazwę lokalu na "Śląskie Niebo". – Wygląda na to, że do "Śląskiego Nieba" wróciło życie – stwierdziła po powrocie do restauracji miesiąc później. A jak smakowały jej nowe potrawy?

Finał "Kuchennych rewolucji" w czwartek, 27.05.2021 o godz. 21:30 w TVN. Program dostępny jest także na platformie Player.pl.

Zobacz wideo: Magda Gessler: "Mam nadzieję, że ten program będzie trwał tak długo jak będę potrzebna"

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości