Gwiazdy

Książę Harry i Meghan Markle dostali nagrodę za posiadanie tylko dwójki dzieci. "Stanowią wzór dla innych rodzin"

Gwiazdy

Meghan Markle i książę Harry publicznie zadeklarowali, że nie będą posiadali więcej niż dwoje dzieci. Powodem tej decyzji jest troska o środowisko. Gest ten doceniła brytyjska organizacja Population Matters.

Meghan Markle i książę Harry nie będą mieli więcej potomstwa

Meghan Markle i książę Harry doczekali się dwójki pociech: 2-letniego syna Archiego i córki Lilibet Diany, która przyszła na świat w czerwcu 2021 roku i otrzymała imię po królowej Elżbiecie II. W rozmowie z magazynem "Vogue" zadeklarowali, że to ich ostatnie dziecko. Powodem tej decyzji jest troska o środowisko.

Meghan Markle i książę Harry otrzymali nagrodę za troskę o środowisko

Brytyjska organizacja Population Matters, która zajmuje się wielkością populacji i jej wpływem na zrównoważenie środowiskowo doceniła gest Sussexów i wręczyła im 695 dolarów, czyli ponad 2,5 tysiąca złotych.

Firma wskazuje, że wzrost populacji przyczynia się do wyczerpywania zasobów i zmiany klimatu. Rzecznik podkreślił, że publiczna deklaracja księcia Harry'ego i jego żony sprawia, że są wzorem do naśladowania:

Deklarując publicznie zamiar ograniczenia swojej rodziny do dwóch potomków, książę i księżna Sussex pomagają zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom i stanowią wzór dla innych rodzin. Mniejsza rodzina zmniejsza nasz wpływ na Ziemi i zapewnia większą szansę wszystkim naszym dzieciom, wnukom, a także przyszłym pokoleniom na życie na zdrowej planecie. Pochwalamy księcia i księżną za podjęcie tej świadomej decyzji i za potwierdzenie, że mniejsza rodzina to także szczęśliwa rodzina

- czytamy.

Zobacz także:

Anna Starmach o jury MasterChefa: "10 lat razem. To więcej niż trwa moje małżeństwo"

Klaudia Halejcio z partnerem i córeczką odebrali klucze do domu. "Kolejny nowy etap w naszym życiu"

Katarzyna Janowska o letnich festiwalach kulturalnych w Europie. W Polsce też czeka nas niezwykłe wydarzenie

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości