Wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne państwa, pozwala na obniżenie rachunków, a także jest impulsem do rozwoju gospodarczego.
Nadmierny konsumpcjonizm znacząco wpływa na środowisko, a jednym sposobem, by nie doprowadzić do katastrofy, jest ekologiczne podejście do życia. W tym celu powstały Repair cafe. Co to jest?
W Warszawie powstało "EkoCentrum - Punkt Zwrotny" - miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą nauczyć się wielu ciekawostek dotyczących zmian klimatu.
Dbając o środowisko i o własny portfel warto zamienić sklepy sieciowe na lumpeksy. W tego typu miejscach nie tylko wyszukamy perełki, ale także nie wydamy fortuny, dzięki czemu nie ucierpi nasz domowy budżet.
Jak zaoszczędzić na prądzie, wodzie i ogrzewaniu?
To błędne koło.
Jak powstaje smog letni i czym się objawia?
Rośliny są istotnym elementem aranżacji wielu mieszkań. Wśród nich dużą popularnością cieszą się draceny. Ale co zrobić, kiedy zaczynają chorować? Dawid Oleszko, pasjonat ogrodnictwa podzielił się z nami prostymi rozwiązaniami.
Sprawdź, jaki jest powód tych zmian.
Skąd ta decyzja?
Sprawdź, co możesz zrobić dla planety.
Kuba Ciemachowski i Piotrek Kołakowski to młodzi artyści, którzy swoją pasję do ceramiki połączyli z troską o środowisko. Przygodę z gliną zaczęli w 2021 roku, a już teraz ich prace cieszą się dużą popularnością. Ceramika, którą tworzą, jest nie tylko piękna, ale również ekologiczna. Szczegóły ich pracy w cyklu "Młoda Polska" przybliżył widzom reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
Sprawdź, na czym polega recycling odpadów.
Chłopiec stanął oko w oko z dzikim zwierzęciem.
Choć jest prawie niewidoczny, mikroplastik występuje niemal wszędzie. Znaleźć go można przede wszystkim w morzach, oceanach oraz na wybrzeżu, a także w ludzkich i zwierzęcych organizmach. Skąd się tam bierze i dlaczego tak jest szkodliwy?
Łosoś to jedna z najbardziej popularnych ryb, która przez lata cieszyła podniebienia smakoszy z całego świata. Jego delikatny smak, a także łatwy dostęp uczynił go niemalże ikoną wielu rybnych tawern. Jednak, w ostatnim czasie ryba ta znika z restauracyjnych kart, dlaczego?
Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci przypomina nam, jak ważny jest recykling elektroodpadów, a tegoroczna edycja wydarzenia przebiega pod hasłem
"Są nam niezbędne do życia"
Co każdy z nas może zrobić dla planety?
Przerażające skutki tego zjawiska odczujemy wszyscy.
Mieszkańcy Barlinka skarżą się nie tylko na okropny fetor, ale i, najprawdopodobniej związane z nim, problemy zdrowotne. Są tacy, którzy się wyprowadzili. Inni walczą z działaniem właścicieli tamtejszej odlewni żeliwa.
Rzeka Odra zmaga się z katastrofalnym zatruciem. Woda zmienia kolor i zapach na coraz dłuższym odcinku. W efekcie masowo umierają żyjące w niej ryby, bobry, migrują ptaki.
Podpaski wielorazowe to produkt dla kobiet dbających o siebie i o środowisko naturalne.
Jak wyglądał ten eksperyment i jakie są jego efekty? Sprawdź.
Anne Sverdrup-Thygeson w swojej książce "Ekipa do naprawy świata" wymienia gatunki roślin i zwierząt niwelujących negatywny wpływ działań człowieka na ekosystem.
Mikroplastik to pojęcie, które od dłuższego czasu pojawia się w dyskusjach o potrzebie zwiększenia świadomości ekologicznej. Na początku najczęściej było wymieniane w odniesieniu do produktów kosmetycznych, jednak problem jest zdecydowanie bardziej rozbudowany i skomplikowany. Czym jest mikroplastik i jak zminimalizować jego ilość w naszym życiu?
127 instytucji w 104 krajach na wszystkich kontynentach przeprowadziło bezprecedensowe badania. Sprawdzono zanieczyszczenie rzek pod kątem znajdujących się tam medykamentów. Do jakich wniosków doszli naukowcy?
"Spełniają niesamowicie ważną rolę w środowisku".
Każdego roku 8 milionów ton plastiku trafia do mórz i oceanów. Zdaniem badaczy za 30 lat w wodach będzie go więcej niż ryb. Jak zatrzymać tę ekologiczną katastrofę? W tym może pomoc odkrycie młodych naukowców z Jastrzębia-Zdroju.