Wicemiss Polonia ma misję. "To naprawdę niezwykle może pomóc, a też wygląda pięknie"

Wicemiss Polonia i jej ekomisja. Dlaczego warto dbać o pszczoły? "Są nam niezbędne do życia"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wicemiss Polonia zabiera głos w sprawie pszczół
Wicemiss Polonia zabiera głos w sprawie pszczół
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Najpierw natura, potem matura!
Najpierw natura, potem matura!
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Julia Baryga w 2022 roku została II Wicemiss Polonia. W grudniu tego samego roku reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej w wyborach Miss Earth na Filipinach. Ideą konkursu jest budowanie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska. Właśnie dlatego Polka przygotowała specjalny projekt na temat pszczół. Więcej o nim opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.

Rola pszczół w ekosystemie

Miss Earth to jeden z największych międzynarodowych konkursów piękności na świecie, który odbywa się nieprzerwanie od 2001 roku. Julia Baryga była reprezentantką Polski podczas zeszłorocznej edycji.

- Konkurs jest poświęcony aspektom ekologicznym. W 2022 roku tematem przewodnim była fauna. Ja poświęciłam się właśnie pszczołom, bo uznałam, że to one są nam tak naprawdę niezbędne do życia. Jest to wiele razy mówione, ale może nie tak bardzo przez wszystkich zauważone do tej pory. (...) Studiuję też na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, więc ten temat jest mi bliski, cały czas się na tym skupiam - powiedziała Julia Baryga.

Wyjaśniła także, dlaczego pszczoły są tak ważne dla nas i dla środowiska. - Zapylają kwiaty, dzięki nim mamy taki urodzaj. Gdyby nie te wszystkie rośliny, to również zwierzęta nie miałyby czego jeść i automatycznie ten cały łańcuch pokarmowy byłby zaburzony. Może nie do końca na co dzień zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego chciałam zwrócić na to uwagę - podkreśliła miss.

Wicemiss Polonia robi karierę naukową

Julia Baryga studiuje Industrial Biotechnology na Politechnice Łódzkiej. Swoją misję ochrony środowiska może realizować na uczelni.

- Mogę brać udział w różnych pracach badawczych. Ostatnio brałam udział w konkursie, gdzie można było zostać studentem naukowcem. Zostałam takim tytułem obdarzona, więc jestem bardzo zadowolona. Moja praca też została doceniona i to właśnie za ten projekt dotyczący pszczół, który miałam okazję prezentować na arenie międzynarodowej - przyznała się Baryga.

Wicemiss Polonia na koniec rozmowy zaapelowała do widzów naszego programu: "Teraz jest moda na takie nowoczesne ogródki, gdzie jest mało kwiatów, a to jednak nie pomaga bioróżnorodności. Dlatego zwracam się do wszystkich z taką prośbą, żeby sadzić łąki i różnorodne kwiaty, bo to naprawdę niezwykle może pomóc, a też wygląda pięknie".

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla