ochrona środowiska

  ochrona środowiska

  W górach każdy z nas powinien wypoczywać i oddychać świeżym powietrzem, jednak w okresie grzewczym trujemy się dymem z kominów. Nie tylko klimat i atmosfera zimy unoszą się tam bowiem w powietrzu, ale także smog. Naprzeciw temu wyszedł inżynier Bartłomiej Zubek, który udowadnia, że górale nie tylko idą z duchem czasu, ale wyznaczają nowe trendy w budownictwie i nowoczesnych technologiach.

  Anja Rubik to światowej sławy top modelka, która jest również zaangażowana w ważne sprawy społeczne. Teraz Anja walczy o czystość oceanów. Problem jest naprawdę poważny. Co roku do oceanów trafia aż 8 ton plastiku. Dlaczego modelka postanowiła zaangażować się akurat w tę akcję? Z okazji Światowego Dnia Oceanu Rubik przemawiała również w siedzibie ONZ W Nowym Jorku. Czy wspomina tamtą sytuację? Anja zwróciła uwagę, że najważniejsze jest to, byśmy zaprzestali produkcji tzw."dziewiczego plastiku". Co to znaczy? Z modelką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Kinga Rusin jest bardzo zaangażowana w ochronę przyrody. Dziennikarka do promowania ekologii używa głównie social mediów. Z jakim spotyka się odbiorem? Z Kingą Rusin rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Najnowsze badania naukowców z Orb Media dotyczące wody pitnej na całym świecie są niepokojące. Otóż wynika z nich, że w wodzie znajdują się mikrowłókna plastiku. Skąd się w niej wzięły? Czy są szkodliwe dla ludzi? Jak się ich pozbyć? Czy w wodzie butelkowanej także mogą być włókna plastiku? O komentarz do badań poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN Beatę Krasnodębską-Ostręgę z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.

  Blogerka Lauren Singer przez dwa lata nie wytworzyła żadnych śmieci! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Ksawery Kalicki. Jak Lauren Singer robi własną pastę do zębów, olejek do ciała lub dezodorant?