Gwiazdy

"Takie cudo dostałam". Krystyna Janda wzruszona listem od 12-letniego fana. Co jeszcze dostała od chłopca?

Gwiazdy

Krystyna Janda

Krystyna Janda, jedna z najbardziej znanych polskich aktorek, założycielka i właścicielka dwóch stołecznych teatrów chętnie dzieli się z fanami na Instagramie fragmentami swojego życia. Na jej profilu pojawiło się właśnie zdjęcie listu, który gwiazda otrzymała od swojego fana.

Fan do Krystyny Jandy: "Dziękuję za wczorajszy, wspaniały spektakl"

Mogłoby się wydawać, że sztuka epistolarna w czasach e-maili, smsów i komunikatorów internetowych zanika. Odręcznie pisane listy to dziś rzadkość i domena ludzi starszych. Jednak bilecik, który, patrząc na podpis pod zdjęciem, dołączony był do bukietu czerwonych róż, na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, że jego autor to osoba raczej młoda. Treść nie pozostawia złudzeń: "Mam 12 lat i z pewnością zawitam do pani teatru jeszcze niejeden raz". Fan artystki miał okazję zobaczyć kultowy monodram "Shirley Valentine" i, sądząc po treści listu, bardzo mu się on spodobał.

Krystyna Janda - kariera

Krystyna Janda zadebiutowała na deskach warszawskiego Teatru Ateneum w 1975 roku rolą Anieli w "Ślubach panieńskich". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawiła się jako Agnieszka w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy - później wystąpiła u niego także w "Człowieku z żelaza", "Dyrygencie" i w "Bez znieczulenia”.

Aktorka nie tylko gra, ale także śpiewa, reżyseruje i pisze - w swoim dorobku artystycznym ma ponad 80 ról teatralnych, 70 filmowych i 50 w ramach teatru telewizji, 8 płyt i 6 książek. Uznanie krytyków i publiczności przekłada się na liczne wyróżnienia - gwiazda wielokrotnie była nagradzana jako najpopularniejsza i najbardziej ceniona artystka.

Zobacz wideo: Krystyna Janda o tym, jak wygląda życie gwiazdy

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości