Krystyna Janda

  Krystyna Janda

  Krystyna Janda od 16 lat prowadzi Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury i dwa teatry "Polonię" i "Och – Teatr". Razem z Jarosławem Mikołajewskim, autorem sztuki "Aleja zasłużonych", zostali laureatami prestiżowej włoskiej nagrody International Police Award. Co o Krystynie Jandzie mówią aktorzy z jej teatru? Co dziś zajmuje wybitną aktorkę?

  Piotr Machalica - aktor teatralny i filmowy znany m.in. z ról w filmach: "Dekalog IX" i "Dzień świra" - zmarł nad ranem w szpitalu. Miał 65 lat. Artysta był związany z warszawskimi teatrami Powszechnym w Warszawie, Polonia i Och-Teatrem. Smutną informację o jego śmierci przekazała Krystyna Janda, która pożegnała przyjaciela niezwykle wzruszającym wpisem.

  Już 18 października o 21:30 na antenie TVN będzie miał premierę pierwszy odcinek nowego serialu pt. "Królestwo kobiet". Tytuł owej produkcji nie jest przypadkowy, ponieważ w głównych rolach zobaczymy same kobiety - Krystynę Jandę, Karolinę Gruszkę, Gabrielę Muskałę oraz Aleksandrę Adamską. Jak wyglądała praca na planie? Aktorki zdradziły szczegóły w Dzień Dobry TVN.

  Jak Krystyna Janda i Agnieszka Krukówna czują się przed próbą generalną spektaklu "Mój pierwszy raz"? Czy pamiętają, kiedy się po raz pierwszy spotkały? Dlaczego Krystyna Janda zdecydowała się zaangażować właśnie Agnieszkę Krukównę? Czy przyjaźnią się? Czego obawia się przed premierą Agnieszka Krukówna? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, która spotkała się z aktorkami.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zuzannę Łapicką, Krystynę Jandę oraz Magdę Umer. Panie przyjaźnią się już blisko 40 lat. W jakich okolicznościach narodziła się ta przyjaźń? Czy mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji? Ważnym elementem ich przyjaźni są wspólne wakacje. Co lubią wtedy robić?

  Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego przyznawana jest młodym i wyróżniającym się aktorom. Swego czasu otrzymali ją m.in. Krystyna Janda, Tomasz Kot i Maja Ostaszewska. Kto był do niej nominowany w tym roku? A kto ją otrzymał? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  O filmie, teatrze, życiu i polityce rozmawialiśmy z Krystyną Jandą: "Zawsze protestowałam, ja nigdy nie byłam inna. W tamtych czasach, komunizmu, też protestowałam, też nie przyjmowałam pewnych ról, a przyjmowałam inne. Pracowałam z jednymi, nie pracowałam z innymi. To wszystko były wybory, to wszystko była forma protestu. Dlaczego mam się nagle, teraz zmienić.(..) Nie mogę inaczej".

  Krystyna Tkacz zagrała wiele znakomitych ról teatralnych i filmowych. Rolą Pani Jadzi w "Drugiej szansie" podbiła serca widzów. Współpracowała również z warszawską Akademią Teatralną. Dlaczego studenci bali się aktorki? Czy studentka Małgorzata Kożuchowska też się jej obawiała? Co bardziej kocha - śpiew czy granie? Aktorkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Miał 90 lat, ale mało kto dopuszczał do siebie myśl, że Andrzej Wajda nas opuści. Ten dzień niestety nadszedł. Poprosiliśmy przyjaciół reżysera: Krystynę Jandę, Janusza Gajosa i Jana Englerta, aby powiedzieli, jak go zapamiętają.

  Gość Dzień Dobry TVN Krystyna Janda jest uznaną i lubianą aktorką. Były Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski określił ją nawet mianem „dobra narodowego”. Ale jakim Krystyna Janda jest człowiekiem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niedawno wydanym wywiadzie rzece, którego aktorka udzieliła Katarzynie Montgomery. W naszym studiu Pani Krystyna powiedziała kilka anegdotek, które zawarte są w książce.

  W czwartek w Dzień Dobry TVN: artystka instytucja i kobieta o wielu twarzach - zapraszamy na spotkanie z Krystyną Jandą! Kasia Wilk - zawodowo i prywatnie - co robiła przez ostatnich pięć lat? A na koniec - człowiek, któremu dzisiejszy wieczór zmieni życie na zawsze, czyli wielki zwycięzca "You Can Dance - Po prostu tańcz!" Bądźcie z nami w czwartek od 8:00!

  Krystyna Janda - aktorka, reżyser, bizneswoman, mama i babcia. Czy takiej kobiecie można dorównać kroku? Sprawdziła to Kinga Burzyńska, której udało się spędzić z Krystyną Jandą prawie cały dzień. Dziennikarka Dzień Dobry TVN usłyszała kilka ciekawostek z życia popularnej aktorki. Czy Kinga zgubiła buty w pogodni za artystką? ;)

  Teatr Polonia Krystyny Jandy ma już 10 lat. Byliśmy na jego hucznym jubileuszu. Kiedy u aktorki pojawiła się pierwsza myśl, by założyć własny teatr? Jak zmieniła się Krystyna Janda przez te 10 lat? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska zapytała o to aktorów współpracujących z gwiazdą.

  Krystyna Janda jest znaną polską aktorką, legendą kina i teatru. A jednak jej twarz nic nie powiedziała pewnemu młodemu sprzedawcy elektroniki, z którym miała okazję rozmawiać. Była zdziwiona tym, że jej nie rozpoznał. A jak jest z wiedzą innych młodych ludzi? Czy kojarzą twarz aktorki? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Wielu ciekawych informacji mogliśmy się dowiedzieć od przepytanych osób.

  Na ekrany kin wchodzi najnowszy film w reżyserii Filipa Bajona "Panie Dulskie". Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska miała okazję porozmawiać z odtwórczynią jednej z głównych ról, Krystyną Jandą. Niekwestionowana gwiazda polskiego kina wcieliła się w postać babki Dulskiej. Co aktorka uważa o tej roli? Czy lubi swoją bohaterkę? Dowiedzieliśmy się również, czy w dzisiejszych czasach Pani Krystyna dostrzega przejawy dulszczyzny. Czy jej zdaniem wścibskie sąsiadki zostały wyparte przez serwisy plotkarskie?

  W czwartek w Dzień Dobry TVN jedna z najbardziej emocjonujących informacji: woda na Marsie - czy istnieją tam jakieś formy życia? Następnie Krystyna Janda - "człowiek instytucja" i wspaniała aktorka. Oprócz tego serialowi przystojniacy o tym jak opuścili "Na Wspólnej" na rzecz podróży do Azji. A na koniec: czy to jest tego warte?! Dlaczego ryzykuje się życiem, aby zrobić sobie wymarzone "selfie"? Bądźcie z nami o 8.00!

  Gościem Dzień Dobry TVN była Krystyna Janda. Aktorka jakiś czas temu poprosiła publiczność swojego teatru o drobne dofinansowanie. W Och Teatrze trzeba wymienić fotele. Jaki jest odzew na apel Pani Krystyny? W zamian dyrektr teatru oferuje wdzięczność, ale nie tylko. Co jeszcze?

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: Krystyna Janda - Polacy kochają ją oglądać i z nią rozmawiać. Zapraszamy na czat z aktorką! Podobno wstydzi się 70 proc. filmów, w których zagrał. Na naszej kanapie Bogusław Linda - amant czy wielki skandalista? W programie także: Joanna Krupa - czy wielka kariera idzie w parze ze szczęśliwym małżeństwem? Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30!