Gwiazdy

Kino 2020: Pierwszy festiwal filmowy w czasie kwarantanny

Gwiazdy

Za nami pierwszy festiwal filmowy Kino 2020 organizowany przez TVN Fabuła. W weekend 16 i 17 maja jury wyłoniło najciekawsze projekty złożone przez wybitnych polskich filmowców. Podczas wydarzenia została także przyznana nagroda publiczność. W czyje ręce trafiła?

Pierwszy festiwal filmowy w czasach kwarantanny

Kino 2020 to pierwsza tego typu inicjatywa, która zachęca twórców do pokazania, jak wyobrażają sobie kino w czasach izolacji. Do 5 maja możliwe było nadsyłanie zgłoszeń, które następnie jury w składzie Agnieszka Holland, Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Piotr Domalewski oraz Tomasz Wasilewski, dokładnie selekcjonowali. Prace konkursowe oceniane były w pięciu kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction. Najlepsze z nich zostały pokazane na antenie TVN Fabuła w dniach 16-17 maja.

Trzeba przyznać, że zainteresowanie twórców kina i pasjonatów kina naprawdę przerosło nasze oczekiwania. Blisko 140 zgłoszeń, wybitne jury, które oceniało nadesłane prace

– powiedział Mateusz Hładki.

Nagroda publiczności

Podczas festiwalu Kino 2020 wręczana była także nagroda publiczności warta 5 tysięcy złotych, ufundowana przez TVN Discovery. Tytuł ten trafił do znanych i lubianych aktorów m.in. Marty Żmudy Trzebiatowskiej, Kamila Kuli, Małgorzaty Kożuchowskiej, Ewy Kasprzyk i wszystkich, którzy pojawili się w serialu „Zostań w domu”.

Najważniejsza informacja, skoro kochamy kino i jest tylu pasjonatów, którzy podzielili się efektami swojej pracy z nami, dobra wiadomość jest taka, że i w TVN i w TVN Fabuła oraz w Player.pl w specjalnej zakładce można tę twórczość polskich kinomaniaków podziwiać

- powiedział Mateusz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości