Gwiazdy

Anna Wendzikowska poleca filmy z wybitną Helen Mirren. „To jest skarb Wielkiej Brytanii”

Gwiazdy

Anna Wendzikowska poleca filmy z wybitną Helen Mirren. „To jest skarb Wielkiej Brytanii”

Helen Mirren od lat zachwyca widzów swoimi umiejętnościami aktorskimi. Co ciekawe wróżka przepowiadała jej, że prawdziwą karierę zrobi około 50. roku. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska poleciła filmy, w których można podziwiać talent brytyjskiej gwiazdy. Dziennikarka miała też okazję porozmawiać z nią przy okazji promocji filmu „Kłamstwo doskonałe”.

„Kłamstwo doskonałe”

To produkcja z 2019 roku, w której Helen Mirren wciela się w postać Betty McLeish, dobrze sytuowanej wdowy. Na swojej drodze spotyka zawodowego oszusta (w tej roli Ian McKellen), któremu w planowanym szwindlu zaczynają przeszkadzać uczucia do Betty. Anna Wendzikowska była oczarowana kreacjami aktorskim obojga aktorów.

Oni prowadza całą intrygę tego filmu z taką lekkością. (…) To mogą tylko zrobić aktorzy, którzy mają tak wielkie doświadczenie

- oceniła w Dzień Dobry TVN.

Podczas promocji filmu dziennikarka miała okazję przeprowadzić wywiad z tym gwiazdorskim duetem. Zobacz, co dwójka aktorów powiedziała o swojej współpracy i samej produkcji:

"Helen Mirren i Ian McKellen po raz pierwszy razem na ekranie", rozmawiała: Anna Wendzikowska

„Królowa”

Na swoim koncie Helen Mirren ma również rolę Elżbiety II. Film „Królowa” pokazuje moment z życia rodziny królewskiej, gdy dochodzi do śmierci księżnej Diany i to, jak monarchini próbowała się odnaleźć w tej sytuacji. Także i tu Anna Wendzikowska jest zachwycona talentem aktorki.

Helen Mirren w tę królową wciela się fantastycznie i do złudzenia przypomina monarchinię i to jest jakby jej wielkie zwycięstwo

- powiedziała dziennikarka.

Za tę właśnie rolę brytyjska gwiazda otrzymała 2007 roku Oscara dla najlepsze aktorki pierwszoplanowej. Gdy Helen Mirren wracał po ceremonii do domu, na lotnisku Heathrow na jej cześć wiwatowali obecni tam ludzie.

To jest skarb Wielkiej Brytanii

- dodała Anna Wendzikowska.

„Dziewczyny z kalendarza”

Gospodynie domowe postanawiają zebrać fundusze na miejscowy szpital. W tym celu decydują się na wypuszczenie kalendarza ze swoimi nagimi zdjęciami, gdzie najmłodsza z nich ma 50 lat. Pomysł szybko zostają podchwycony przez media, a panie stają się prawdziwymi gwiazdami. Helen Mirren wciela się tam w postać Chris.

Mnie się tak bardzo podoba to, (…) że kino zaczyna mieć różne oblicza

- zachwycała się dziennikarka.

„Hitchcock”

Jak wskazuje tytuł, film skupia się na postaci słynnego reżysera Alfreda Hitchcocka, który postanawia stworzyć swoje słynne dzieło „Psychoza”. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z jego planem. Helen Mirren wciela się w „Hitchcocku” w postać Almy Reville, małżonki filmowca.

Ten film pokazuje, jak mocną postacią w życiu Hitchcocka była jego żona, jak bardzo mu pomagała, jaką mieli ciekawą i też burzliwą relację

- opowiadała Anna Wendzikowska.

Jaką osobą jest Helen Mirren?

Anna Wendzikowska, która miała okazję spotkać się z Helen Mirren podczas przeprowadzanych wywiadów, jest zachwycona osobowością aktorki przez wielu uważanych za wyniosłą.

Jest nieprawdopodobnie ciepłą osobą i bardzo wesołą. Łatwo jest ją rozbawić, łatwo jest ją wciągnąć w (…) słowne przepychanki i ona ma dystans nieprawdopodobny do siebie

- zdradziła dziennikarka.

Przekonywała też, że brytyjska gwiazda jest świadoma swojej wartości i choć ma tytuł szlachecki, chce, by zawsze zwracać się do niej po imieniu.

Uwielbiam z nią rozmawiać, jest dla mnie nieprawdopodobnie inspirującą osobą tak zawodowo, jak i prywatnie

- dodała Anna Wendzikowska. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0