Gwiazdy

Maciej Stuhr o przygotowaniach do roli mordercy w serialu "Szadź": "Nie odcinałem kończyn pięknym kobietom"

x-news

Gwiazdy

Maciej Stuhr o przygotowaniach do roli mordercy w serialu "Szadź": "Nie odcinałem kończyn pięknym kobietom"

x-news

Już 30 kwietnia będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu "Szadź" produkcji Player Original. W kryminale zrealizowanym na motywach powieści Igora Brejdyganta w rolę psychopatycznego mordercy wciela się Maciej Stuhr. Jak aktor przygotowywał się do tego wyzwania?

"Szadź" - przygotowania do roli

Maciej Stuhr w nowej produkcji wciela się w postać przykładnego męża i ojca, który jednak skrywa mroczną tajemnicę. Piotr Wolnicki prowadzi podwójne życie - pracuje jako nauczyciel, który w salach wykładowych szuka kolejnych ofiar. Gdy je znajdzie, w okrutny sposób pozbawia ich życia. Jak aktor przygotowywał się do tej nietypowej dla siebie roli?

Nie odcinałem kończyn pięknym kobietom

- zapewnił Stuhr ze śmiechem. 

Takie role, aż tak wyraziste,nie są tak naprawdę aż tak trudne. Kontekst buduje tutaj wyobraźnię widza

- dodał aktor. Przywołał także sytuację z planu zdjęciowego, gdzie wraz z ekipą realizował zdjęcia  promocyjne.

Gdy robiłem sympatyczny wyraz twarzy, gdy się uśmiechałem czy nawet gdy patrzyłem w obiektyw kamery, Zuza Krajewska - fotografka, mówiła, że wyglądam przerażająco. A ja nic nie robiłem. To kontekst budował to przerażenie - niby normalny gość, ale jak już wiemy, że ma coś na sumieniu, to nas przeraża

- stwierdził serialowy Piotr Wolnicki. 

 We wcześniejszych wywiadach Stuhr opowiadał, jak wielu aktorów marzy o zagraniu takiej roli. Cieszymy się więc, że to właśnie on dostał taką szansę. Jak sobie z nią poradził?  Efekty będziemy mogli ocenić niebawem.  


"Szadź" - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!

"Szadź" - obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Macieja Stuhra ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandrę Popławską ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezarego Łukaszewicza ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosza Gelnera ("Legiony"), Annę Cieślak ("Na Wspólnej") i Emmę Giegżno ("Na bank się uda").

"Szadź" - kiedy premiera i gdzie oglądać?

Serial „Szadź” dostępny będzie na platformie VOD player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 30 kwietnia 2020 roku.

Zobacz także: 

Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0