Gwiazdy

Karol "Friz" Wiśniewski przekazał 50 tys. dla powodzian. Internauci: "Ma dużo hajsu, ale umie pomagać"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Friz

Karol "Friz" Wiśniewski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych influencerów w Polsce, zareagował na problemy wywołane falami powodzi, które ostatnio przeszły przez nasz kraj. Przekazał 50 tysięcy złotych ludziom, którzy ponieśli straty. Swoim gestem 25-latek wzruszył internautów.

Karol "Friz" Wiśniewski wspiera powodzian

Karol Wiśniewski ma 25 lat i pochodzi z Krakowa. Internautom jest znany głównie jako Friz. Popularność zyskał kilka lat temu od tamtego czasu stale powiększa grono swoich obserwatorów. Jednym z powodów, dla których stał się popularny jest jego wyjątkowa szczodrość. Wielokrotnie inicjował akcje charytatywne, wspierał też działania innych. W kwietniu 2020 roku był współorganizatorem zbiórki dla medyków. Teraz postanowił pomóc ludziom, którzy ucierpieli z powodu powodzi.

- Niedaleko Krakowa, w stronę Zakopanego, gdzie mieszka też moja rodzina, przeszła ogromna fala powodziowa. Ludzie mają zniszczone całe domy. Byliśmy tam, żeby im pomóc - powiedział Karol "Friz" Wiśniewski. Influencer przejął się losem osób poszkodowanych w powodzi i zorganizował zrzutkę.

- Chciałbym osobiście pomóc i przekazać Państwu dziesięć tysięcy złotych, które, mam nadzieję, w jakiś sposób pomogą naprawić szkody - powiedział Karol Friz Wiśniewski, wręczając pieniądze ludziom, którzy ponieśli straty, gdy zostało zalane ich mienie.

Następnie odwiedził kolejne gospodarstwa domowe. - Przyda się przy naprawach, remontach. Przyjechaliśmy, żeby pomóc - zachęcał do przyjęcia pomocy finansowej.

- Jest mi głupio to przyjąć - powiedział jeden z gospodarzy. - Niech panu nie będzie głupio, tragedia się stała - zareagował Karol "Friz" Wiśniewski.

Internauci reagują na gest Karola "Friza" Wiśniewskiego

"Masz wielkie serce Karol", "Zanim ktoś napisze 'czemu tylko 50 tysięcy? stać cię na więcej Karol', pomyśl o tym że ty nawet 5 procent z tej kwoty nie przeznaczyłeś na taki cel", "Ma dużo hajsu, ale umie pomagać. Oby tak dalej Jak obejrzałam do końca to aż się płakać chce jak widzę tych ludzi i te zniszczenia", "Wspaniały gest. Aż łzy w oczach się pojawiły podczas oglądania " - czytamy w komentarzach.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Fenomen Friza. „To jest nowy świat, który rządzi się innymi regułami”

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości