Gwiazdy

#Hot16challenge2 nie zwalnia tempa. Nowi artyści dołączają do wyzwania

Gwiazdy

Chociaż cel akcji został już osiągnięty i na koncie zbiórki pojawił się oczekiwany milion, #Hot16challenge2 nie zwalnia tempa. Swoje 16 wersów publikują kolejni artyści. Zobacz, kto dołączył do zbiórki.

#Hot16challenge2 – o co chodzi w tej akcji?

Zasady akcji są bardzo proste. Artysta, który został nominowany w ciągu 72 godzin publikuje nagranie, w którym „rapuje” 16 wersów do dowolnego bitu. Następnie do wzięcia udziału wyzywa kolejne osoby, a to wszystko w szczytnym celu. Początkowo ideą było zebranie miliona złotych na rzecz walki z koronawirusem. Udało się to osiągnąć w 7 dni, ale zbiórka trwa nadal i dołączają do niej kolejne osoby. Na jej koncie jest już ponad 1 318 000 złotych.

#Hot16challenge2 – kto wziął udział?

Na początku wyzwanie było skierowane tylko do środowiska rapowego, jednak z czasem zaczęło obejmować wszystkie gatunki muzyczne - Jakub Józef Orliński jest śpiewakiem operowym, ale na rzecz zbiórki zrobił wyjątek. Podobnie Aldona Orłowska, słynąca raczej z klasycznych brzmień. Do najpopularniejszych wersji challengu należą filmiki między innymi Dawida Podsiadły, duetu Taconafide, Pawła Domagały, Kasi Nosowskiej, Margaret, czy Igora Herbuta.

Do akcji cały czas dołączają kolejni artyści. Wśród nich są takie gwiazdy jest Natalia Szroeder, Ralph Kaminski, Marian Lichtman, Krzysztof Zalewski, Sanah i Monika Brodka.

#Hot16challenge2 – niespodziewani uczestnicy

Akcja nie ma granic. Biorą w niej udział już nie tylko raperzy i muzycy, ale także dziennikarze, aktorzy, politycy i profesorowie. Andrzej Seweryn, Artur Andrus i Kuba Wojewódzki już podjęli wyzwanie. Swoje 16 wersów postanowił zaprezentować także Rzecznik Praw Obywatelskich – Adam Bodnar.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości